Chmura wiedzy

Jutro nigdy nie nadejdzie: jaki jest zwyczaj odkładania rzeczy na później

 

Michaił UMAROW

Szef Agencji Komunikacji Comunica

Jest mało prawdopodobne, aby można było znaleźć osobę, która przynajmniej raz nie zostałaby prokrastynatorem. Kołysanie, zwlekanie, chęć zrobienia czegokolwiek, ale nie to, czego potrzebujesz - to jest zwlekanie. Zwykle są dwa powody tego stanu. Albo uważasz, że nagroda za wykonanie zadania nie będzie warta wysiłku, albo przerwie cię strach przed dużym lub złożonym projektem. W rezultacie możesz zyskać stałe poczucie winy i niezadowolenie z życia. Zdarza się, że podejmując się zadania, bierzesz na siebie coś, co sprawia ci przyjemność. W takim przypadku warto się zastanowić, może właśnie to musisz zrobić z głównym zajęciem? Oto kilka oznak, że odkładasz ważne rzeczy z dobrego powodu.

Wynik nie jest szczęśliwy

Wieczorem często odczuwasz niezadowolenie z minionego dnia roboczego, wewnętrzną pustkę. Z reguły wynika to z poczucia, że ​​w ciągu dnia zmarnowano dużo czasu, a rzeczy wciąż istnieją. „Zacznę jutro ze świeżą siłą”, myślisz, a potem wszystko się powtarza. W 1956 roku Vaas Forest utworzył klub Procrastinators i ogłosił rekrutację. Po zebraniu pewnej liczby wniosków Les ogłosił odroczenie pierwszego spotkania Klubu. I przez kilka lat znosił tę datę, jako typowy prokrastynator.

Za mało czasu

Dręczy cię poczucie, że absolutnie za mało czasu. „Zabij czas! Jak mógł mu się podobać! Gdybyś się z nim nie kłócił, mógłbyś zapytać go o co chcesz” - powiedział Hatter do Alice w słynnej opowieści Lewisa Carrolla. Osoba, która wynalazła przestrzeń, w której zegar zawsze pokazuje 6 godzin, a czas nie biegnie, zdecydowanie miała szczególny związek z czasem. Ale nie wszyscy mają tyle szczęścia.

Plany nie są inspirujące

Regularne dręczące myśli „Co podjąć?”, Prowadzące do wniosku, że nie chcę dziś zajmować się żadną z rzeczy z listy, to kolejny powód do ponownego rozważenia priorytetów.

Wyrzuty sumienia

Od czasu do czasu poczucie winy i wstydu jest całkowicie normalne. Patologiczne poczucie winy, głębokie i długotrwałe, ma destrukcyjny wpływ na osobę. Przyczyn tego stanu może być wiele, ale jeśli widzisz główny powód, dla którego nie wykonujesz regularnie niektórych zadań, zastanów się, jak ważne są dla Ciebie.

Chcę robić inne rzeczy

Jesteś gotowy na wszystko, tylko nie wykonaj zadania. Vladimir Nabokov często pisał, że zamiast pracować nad inną książką, skomponował zadania szachowe - „złożoną, niesamowitą i bezwartościową sztukę”. Niemniej jednak napisał kilka słynnych powieści, wiele opowiadań, przetłumaczonych na angielski „Eugene Onegin”, „Hero of Our Time” i innych dzieł. Temat szachowy znalazł odzwierciedlenie w kilku powieściach pisarza. Przeanalizuj, co najczęściej chcesz zrobić, a zamiast tego. Gauguin był dobrze prosperującym urzędnikiem bankowym, ale zostawił wszystko ze względu na malarstwo. Co więcej, później zrealizował kolejne swoje marzenie - wyjechać na Tahiti i tam właśnie namalował swoje najlepsze obrazy.

Terminy nadchodzą nieoczekiwanie

Regularne przekraczanie terminów i wykonywanie pracy w ostatniej chwili wywołuje pośpiech i panikę. Wiadomo, że Fiodor Michajłowicz Dostojewski pisał swoje powieści w dzikim pędzie: jako namiętny gracz ciągle potrzebował pieniędzy. Analizując życie i twórczość pisarza, Zygmunt Freud napisał: „Zawsze pozostawał przy stole do hazardu, dopóki wszystko nie stracił, aż do całkowitego zniszczenia. Dopiero po tym, jak dokonano tego zła, demon opuścił swoją duszę i stworzył miejsce dla twórczego geniuszu”. Analizuj, co daje ci naruszenie terminów i panika? Jeśli nic, być może wybierając inną materię, możesz poradzić sobie z nią ze spokojną duszą i w stanie wewnętrznej harmonii.

Zdjęcie na okładce: Barwick

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej