Chmura wiedzy

Mój szef i ja: 13 niezręcznych sytuacji w pracy

Zainteresowanie aplikacją do anonimowej wymiany plotek i tajemnic Secret zniknęło. W międzyczasie przypomnieliśmy sobie, że na długo przed pojawieniem się Secret ludzie narzekali na szefów, kolegów i życie na stronie Kill MI Plz. H&F wybrał kilka dziwnych i smutnych historii, które wydarzyły się w pracy na głównym portalu dramatu ludowego.

Wszyscy badass zostaną ukarani

Kiedyś postanowiłem znaleźć moją dawną koleżankę z klasy: kpiliśmy sobie z niej w szkole i byłem pewien, że nic nie osiągnie. Znalazłem ją na VKontakte. Jej przesłania były monosylabowe, rozwścieczyły mnie, a ja zacząłem ją obrażać, mówiąc, że prawdopodobnie pozostała porażką. Nagle przychodzi moje zwolnienie. Zaczęła wyjaśniać, co się stało, i dowiedziała się, że ta „szara mysz” była naszym dyrektorem generalnym. Jestem głupcem.

Jest wszystko

Wołamy Pettigrew po szefa (który nie wie, to jest imię nikczemnego złoczyńcy w Harrym Potterze, pokręcony i wredny, to nasz szef). Pięć minut temu usłyszał naszą rozmowę i powiedział: „Nie rozumiem, jakiego rodzaju Pettigrew?” Cóż, milczymy. A on: „Zaraz google.” I poszedł do swojego biura. KMP, kapets nas.

Klasyczna walizka parkingowa

Wczoraj był kluczowy wywiad w firmie, do której od dawna chciałem się dostać. Przybyłem do samochodu. Po prostu odszedłem, jak jakiś idiota, parking, zburzył moje lewe lustro. Oczywiście bez zawstydzenia w wyrażeniach wyraziłem mu wszystko, co o nim myślę. Przychodzę na rozmowę i po kilku minutach wchodzi. Okazuje się, że człowiek, który nie mógł zaparkować, był kierownikiem działu, do którego tak bardzo chciałem się dostać.

Spotkaj się przez ubrania

W nocy obudziłem się z ciosu w szczękę. Mój chłopak marzył, że miał z kimś kłótnię, więc mnie złamał. Rano siniak na kości policzkowej. Podstawa mazania - i do pracy. Idę ulicą, pięć minut do pracy. Po drodze zamarznięta kałuża. Wchodzę, noga się podnosi, pięta pęka, worek wlatuje mi do głowy, płonący papieros powoli gaśnie na mojej dłoni, zaczyna padać. Współpracownicy byli nieco oszołomieni nagłym pojawieniem się furii ozdobionej siniakiem, fryzurą „Upadłem z wywrotki” i spacerem Quasimodo. Szef był również zachwycony. Zwolniony

Miejsce kobiety w kuchni

Mam 26 lat, dziewczynka, pracowała głównie w męskim zespole. Mężczyźni tam uprawiają hazard, postanowili postawić na hokeja olimpijskiego. Gdy Rosja grała z Finlandią, prawie wszyscy stawiają na Rosję, każdy, kto dokładnie zgadłby wynik, wygrałby wszystkie pieniądze. Głupotą postanowiła przeznaczyć 5000 rubli, aby wygrać Finlandię 3-1. Wygrałem sam: nikt inny nie postawił tak dokładnego zakładu. W sumie wygrana wynosi ponad 150 000 rubli. Byłbym szczęśliwy, ale z powodu tych pieniędzy zaczęli szerzyć zgniliznę w pracy. Nawiasem mówiąc, szef, który również postawił zakłady, dziś zawołał na swoje miejsce, zaproponował, że odejdzie sam, ponieważ cała drużyna jest przeciwko mnie. Zaproponowałem, że zwrócę pieniądze wszystkim, którzy włożą tyle, ale bardzo mi niemiło powiedzieli, że wezmę moje wygrane i robociznę.

Szefowie pamiętają jasność

Mój szef ciągle myli mnie z kolegą: jesteśmy podobni do cery i koloru włosów. Teraz ogłosił listę premii. Mam najniższy procent. Na początku nie rozumiałem dlaczego, poszłem zapytać szefa. Mówi: „Spóźniasz się do pracy, palisz bez końca, nie pracujesz, jeździsz tylko herbatą, wcześnie wychodzisz z pracy”. Moja szczęka prawie spadła. Po pierwsze, nie palę, a po drugie, mieszkam pięć minut od pracy, więc przybywam trzydzieści minut przed dniem roboczym, lunch trwa około 15 minut, pracujemy do 18:00 i wychodzę 20:00. Zaczęła mu to wszystko wyjaśniać, ale on nawet nie chce słuchać, mówi, że to wszystko kłamstwo. Podszedłem do dziewczyny, z którą mnie myli, mówię: „Chodź, wyjaśnij mu, co jest mylące”. Odpowiada, mówią, dlaczego jej potrzebuje. Poluję na płacz, orę jak koń, więc się odrywam.

Nieoczekiwany flirt

Mój szef nienawidzi osobistych relacji w pracy, zwłaszcza flirtowania. Szczerze podzielam jego punkt widzenia, ale z jakiegoś powodu wyglądam na zajętego głową: kiedyś zaszyłem szew na spódnicy, kiedy pochyliłem się za dokumentami, innym razem wylałem wodę na białą bluzkę. Ani razu nie zauważyłem ukośnych spojrzeń, ale nie przywiązywałem do tego żadnej wagi: nie zrobiłem tego celowo! Wczoraj wybraliśmy się z szefem w podróż służbową do Woroneża w przedziale. Zbliżali się do miasta, szef spał, a toalety, na szczęście, były zajęte. Postanowiłem po cichu zmienić ubranie na miejscu. A kiedy zdjąłem koszulkę, ktoś pociągnął kurek. Upadłem na szefa, on się obudził.

Mem pracownika

Dzisiaj szef przesłał mi link do zdjęcia, a następnie napisał: „Och, Andryuku, nie dla ciebie! Nie patrz!” Otwieram i jest ze mną demotywator w albumie VKontakte. Poszedłem do albumu, jest o mnie wiele memów i demotywatorów. I reszta personelu, który to robi. Pracował dla firmy przez sześć miesięcy, ale nie wiedział, że jestem frajerem i dziwakiem, który się wyśmiewał.

Córka wodza

Miesiąc temu dyrektor dodał swoją córkę do działu księgowości. Właśnie ukończyła college. Natychmiast zaczął mi powalać kliny, a ja jestem żonaty bez pięciu minut. Powiedział, że powiązania z boku nie były dla mnie, ale zapewniła ultimatum: albo będę spał z nią, albo powie ojcu, jak próbowałem ją obezwładnić, a oni mnie zwolnią. Natychmiast poszedłem do mojego szefa, powiedziałem wszystko tak, jak jest. Następnego dnia dyrektor zwolnił córkę firmy. Jednocześnie dodając: „Co ona znowu dla niej?”

Problemy palacza

W ubiegły piątek przeszli na stanowisko szefa działu, odziedziczyli umowę z Finami za kilka milionów dolarów i ostatni etap sporządzenia umowy z nimi na dziesięć lat dostaw. Dziś bardzo się martwiłem rano, przed salą konferencyjną zapaliłem pięć papierosów z rzędu. Ten Finn pachniał ode mnie tytoniem i powiedział, że nie może pracować z uzależnionym od tytoniu, który brzydko pachnie. Kolejny menedżer zamknął umowę, Fin nie podpisał umowy. Od lunchu jestem bezrobotny i mam kredyt hipoteczny i zagraniczny kredyt samochodowy. Ale rzucił palenie, podkręca to z papierosów.

Cechy produkcji krajowej

Pracuję w fabryce jako elektryk. Nasz zespół był duży, około 20 osób, a szefowie to brygadzista i brygadzista. Przez ostatnie kilka lat brygada przerzedzała się. Ostatnio zauważyłem, że liczba bossów wręcz przeciwnie, rośnie. Było nas dwóch. Ja i majster. Bardzo trudne, ale przynajmniej nie jedno. A dzisiaj lider zespołu również opuścił nasz zespół. Zostałem sam wśród dziewięciu bezpośrednich przełożonych.

Inicjatywa podlega karze

Wykonała niezbędną pracę dwa razy szybciej niż obiecany czas, ponieważ szef chwalił mnie cały czas i obiecał podwyżkę. Kiedyś zrozumiałem, że pracowałem w tym trybie przez prawie dwa lata i już źle wyglądałem. Poszedłem prosto do szefa, żeby zapytać, o co chodzi. Odpowiedział: jak mogę cię poprawić, skoro nikt nie wykona tej pracy lepiej? Zdenerwowałem się i zacząłem pracować jak zwykły pracownik, nie spiesząc się, ale też nie wychodząc z terminu. W rezultacie zostałem zwolniony jako freeloader, a oni napisali powód zwolnienia jako niepochlebny.

Diabeł nosi Pradę

Zawsze marzyłem o byciu dziennikarzem. Zaczynała jako korespondentka w jednej gazecie, ale otrzymała niewiele i była raczej młodszym personelem. Wreszcie poprawa! Ogłaszają mi, że jestem utalentowany, i każą mi pisać raporty w dziale glamour. Gdzie szefem jest 25-letnia dziewczynka. Nikt nie ukrywa, że ​​została przyjęta na stanowisko redaktora naczelnego działu nie ze względu na jej talent pisarski, ale dlatego, że była uroczą imprezą, odkąd skończyła 13 lat. Jestem jej nową dziewczyną do bicia.

Ilustracje: Natalya Osipova

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej