Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu. Bohaterowie Gry o Tron zmuszeni są do walki z najbliższymi krewnymi, zdradzania przyjaciół, angażowania się w finansowe przygody i nieustannego ostrzegania. Takie życie jest w istocie znane wielu przedsiębiorcom.

Tywin Lannister

Szef bezwzględnej korporacji

Głowa klanu Lannister, najbardziej wpływowy w całym królestwie, zachowuje się jak bezduszny kupiec, dla którego korzyści płyną przede wszystkim z korporacji rodzinnej. Jest gotów w jakikolwiek sposób usunąć konkurentów, wyciągnąć żyły z poddanych i nałożyć wygórowane podatki na biednych chłopów. Lannister jest nosicielem okrutnej mądrości na temat prawa silnych.

Nie ufam ci nie dlatego, że jesteś kobietą. Nie ufam ci, bo jesteś głupi.

Żaden człowiek nie jest wolny, tylko dzieci i głupcy myślą inaczej.

Jeśli żołnierzom brakuje dyscypliny, ich winny jest ich dowódca.

Lew nie dba o owce.

Wszyscy umrzemy i zgnijimy na ziemi. Ale nasze imię będzie żyło. Pozostanie na wieki. Nie twój honor i chwała będą żyć wiecznie, ale honor i chwała rodziny.

Kiedy twoi wrogowie rzucą ci wyzwanie, musisz spotkać ich ze stalą i ogniem, ale kiedy padną na kolana - pomóż im i pomóż wstać. W przeciwnym razie nikt inny nie uklęknie przed tobą.

Czy wiesz, co to jest dziedzictwo? To właśnie przekazujesz swoim dzieciom i dzieciom swoich dzieci. To pozostanie po tobie, kiedy umrzesz.

Król, kapłan i bogacz. Komu szermierz będzie posłuszny i komu pozostanie przy życiu? Zależy od szermierza.

Nasza ostatnia kopalnia została wyczerpana dwa lata temu. Korona zawdzięcza niesamowitą kwotę Żelaznemu Bankowi. Świątynia składa się z kamieni, a jeśli jeden kamień wypadnie z muru, świątynia przetrwa kolejny tysiąc lat. Taki właśnie jest Żelazny Bank - świątynia, w cieniu której wszyscy żyjemy, nie zauważając jej. Nie mogą od nich uciec, nie można ich oszukać, nie można ich przekupić, nie można ich lekceważyć. Jeśli jesteś im to winien, zapłać lub rozpadnij się w pył. W tym sensie małżeństwo z Tyrellami bardzo nam pomoże.

Dineris Targaryen

Socjalista

Dineris Targaryen, w której żyłach płynie krew smoka, jest jedną z najładniejszych postaci w sadze. Walczy o sprawiedliwość i równość, uwalnia niewolników i wychowuje trójkę smoków. Targaryen kontroluje armię 9 000 lojalnych wojowników i panuje w trzech miastach Zatoki Kupców. Brak umiejętności menedżerskich kompensuje charyzma i umiejętność wygłaszania ognistych przemówień motywacyjnych, a także słuchanie bardziej doświadczonych doradców.

Będziesz moim Khalasarem. Widzę twarze niewolników, zdejmuj kołnierze i wychodź, jeśli chcesz. Ale jeśli zostaniecie, staniemy się jak bracia.

Nazywam się Dineris Burerozhennaya, wasi właściciele okłamali was o mnie. To nie ma znaczenia, nie rozmawiam z nimi, ale z tobą. Przybyłem do Astopor, niewolnicy z Astopor stoją teraz obok mnie, wolni. Potem przyjechałem do Yunkai. Niewolnicy z Yunkai są teraz po mojej stronie, wolni. Teraz przybyłem do Meerin. Nie jestem dla ciebie wrogiem. Twoi wrogowie są blisko ciebie. Zabijają wasze dzieci, nie mają dla was nic oprócz cierpienia i rozkazów. Nie dam ci rozkazów, dam ci wybór. I odpłacę za wasze pustynie za waszych wrogów.

Mogą żyć w moim nowym świecie. Albo umrzyj w swoim starym.

Sprawiedliwość odpowiem na niesprawiedliwość.

Jak mogę rządzić siedmioma królestwami, jeśli nawet Zatoka Kupców nie podlega mi? Czy ktoś mnie śledzi? Czy ktoś wierzy? Nie pozwolę tym, którzy mi zaufali i których uwolniłem, znów być w łańcuchach. Będę zachowywać się jak królowa. Będę rządzić.

Lord Petyr Baelish

Podstępny lobbysta

Właściciel sieci burdelowej, Coin Master at Court i uniwersalny doradca to przykłady samozwańczego człowieka w złym tego słowa znaczeniu. Ambitny i przebiegły Bailish jest gotowy zdradzić i zmienić swój punkt widzenia kilka razy dziennie dla własnej korzyści. Atutem Bailisha jest świadomość. Mając kompromitujące dowody na prawie każdego ważnego szlachcica, może on pozostać u władzy i pieniędzy przez długi czas.

Korona ma długi w wysokości sześciu milionów. Skarbnik znajduje pieniądze, a król i prawa ręka wydają je.

Wyglądasz na zmęczonego, przyjdź wieczorem do jednego z moich domów publicznych. Pierwszy chłopiec na nasz koszt. Wszystkie skłonności osoby z ciasnym portfelem mogą być spełnione.

Wszyscy umierają wcześniej czy później. Nie myśl o śmierci, pomyśl o swoim życiu i jak nie stracić nad nim kontroli.

Wszyscy myślą, że chaos to otchłań. Nie, chaos to drabina. Niektórzy decydują się na nią wspiąć, spaść i nigdy więcej nie próbować wstać. Upadek je łamie. A niektórzy mają szansę powstać ponownie, ale wpełzają do królestwa iluzji, zaczynają wierzyć w bogów lub miłość. Prawdziwy oznacza tylko wzrost.

„Baelish, sugerujesz zdradę!”

„Tylko jeśli przegramy”.

Ciężar władzy najlepiej podzielić z kimś. Moja cena jest najbardziej umiarkowana.

Niektórzy mają rzadkie szczęście, że urodzili się w odpowiedniej rodzinie, inni szukają własnej drogi.

Wiedza to potęga.

Jestem praktyczną osobą. Ale komu mam być wierny? Ciało twojego brata?

Lordowie

Starkey

Rodzina, która przeżywa ciężkie czasy

Lord Stark i jego rodzina są smutnym przykładem tego, jak możesz być nie na miejscu. Szlachetni patroni Północy szybko tracą połysk, pozycję i życie, znajdując się w realiach południowej stolicy. Znajoma historia dla tych, którzy próbowali podbić rynki zajmowane przez wpływowych konkurentów.

Król wezwał mnie, abym służył jemu i państwu, i zrobię to, dopóki król nie rozkaże mi inaczej.

Winterfel powinien zawsze mieć jednego ze Starków.

Ten, kto wymawia wyrok, opuszcza miecz na szyję więźnia.

Mądrzy ludzie nie stawiają wymagań królom.

Król wzywa mnie do stolicy, a ja pójdę, ale nie sam. Zadzwoń na wszystkie banery. Przysięgali wierność mojemu ojcu, zobaczmy, ile warte jest ich słowo.

Większość dziewcząt to idioci.

Złam swoją przysięgę, a twój lud zrobi to samo.

Biedni ludzie, rolnicy, strażnicy nocni

Zwykli ludzie i małe firmy

Co najgorsze, Siedem Królestw mieszka z rolnikami, handlarzami, strażnikami i innymi zwykłymi ludźmi. Okradają ich szlachta, rabusie, niepokojeni na wolności. Niemniej jednak wszyscy nadal uprawiają swój mały kawałek ziemi, modlą się do bogów i porównują wszystko z dawnymi panami i byłymi królami.

Czy wiesz, co to znaczy być szefem, John Snow? Oznacza to, że każdy palant, który ośmiela się otworzyć usta, wątpi w ciebie. Ale jeśli sami zaczniecie wątpić, to koniec. Dla ciebie, dla tego mądrego faceta, dla wszystkich.

Wielki Septon powiedział kiedyś: „Cierpimy z powodu naszych grzechów”. Jeśli tak, powiedz mi, lordzie Eddard, dlaczego zwykli niewinni ludzie zawsze cierpią, podczas gdy panowie grają w grę o tron?

Pszenica wystarczy na pięć lat zimy, jeśli będzie dłuższa, będzie mniej chłopów.

Człowiek bez przyjaciół to człowiek bez władzy.

- Jesteś moim przyjacielem, piłeś na moim ślubie!

- I piłeś na moich czterech weselach, ale nie pytam o to!

Czy wierzysz w uczciwość transakcji? Zawsze starałem się zgodzić bez oszustwa: jesteś dla mnie, jestem dla ciebie. Uczciwość, równość. Ten czas minął. Daj mi drinka, śmierć suszy gardło.

- To moja ziemia.

- Stoję na niej, więc jest moja.

W Tally nie było czegoś takiego. Wszystko się wydarzyło, ale nie było wojny. A teraz od czasu do czasu okradają nas bandyci.

Nie może się bronić, umrą zimą, nie potrzebują srebra. Wiem, jak działa życie, ilu Starków należy ściąć, żebyście zrozumieli?

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia
Chmura wiedzy

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia

Lustrzane neurony Specyfika działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego często nieświadomie naśladujemy zachowanie innych ludzi. Mechanizm działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego się uśmiechamy, gdy widzimy radosną twarz, lub wykrzywiamy się, gdy widzimy kogoś, kto odczuwa ból fizyczny. Nawet gdy tylko obserwujemy czyjeś działania innych ludzi lub czytamy o nich, nadal mentalnie je popełniamy.
Czytaj Więcej
Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia

Inc .: Jak zostać dobrym słuchaczem Autor książek o motywacji Brenda Bens uważa, że ​​dobry sprzedawca powinien nie tylko pięknie mówić, ale także uważnie słuchać. Daje siedem wskazówek tym, którzy chcą się tego nauczyć. W szczególności musisz dostroić się poprawnie, wybrać dobre (niezbyt głośne) miejsce do rozmowy, skoncentrować się na najważniejszej rzeczy i spróbować zrozumieć, jak się czuje rozmówca.
Czytaj Więcej
Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity

Rosyjski reporter: jakie rosyjskie firmy przeżyły w ciągu pierwszych 25 lat Publikacja obchodzi 25. rocznicę przyjęcia ustawy o współpracy, która położyła podwaliny pod rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju. Założyciele Almaz Capital Partners Alexander Galitsky, były warsztat, który później otworzył Wimm-Billa-Danna, Davida Yakobashvili, szefa ru-Net i jednego z pierwszych inwestorów Yandex Leonida Bogusławskiego i innych, dzielą się swoimi wspomnieniami o tym, jak to wszystko się zaczęło.
Czytaj Więcej