Chmura wiedzy

Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia

Inc.: Jak zostać dobrym słuchaczem

Autorka książek o motywacji Brenda Bens uważa, że ​​dobry sprzedawca powinien nie tylko pięknie mówić, ale także uważnie słuchać. Daje siedem wskazówek tym, którzy chcą się tego nauczyć. W szczególności musisz dostroić się poprawnie, wybrać dobre (niezbyt głośne) miejsce do rozmowy, skoncentrować się na najważniejszej rzeczy i spróbować zrozumieć, jak się czuje rozmówca. Jednocześnie nie powinieneś mu przeszkadzać, rozpraszać się czytaniem SMS-ów i sieci społecznościowych, a także zmuszać rozmowę do wprowadzenia pewnych ram.

Business Insider: najbardziej żywe zdjęcia
z Pucharu Świata

Główne walki Pucharu Świata jeszcze się nie rozpoczęły, a Business Insider wykonał już duży wybór imponujących zdjęć z brazylijskich boisk piłkarskich. Są jasne bramki i nieopisane emocje graczy, a także piękne strzały.

Tydzień biznesowy: Airbnb podbija Nowy Jork

Taka historia mogłaby się wydarzyć tylko w przestrzegającej prawa Ameryce. Nowojorski najemca Ken Podziba dowiedział się kiedyś, że jeden z jego najemców wynajmuje mieszkanie, korzystając z usługi Airbnb. Naprawdę go nie lubił, ale nie mógł z nim zerwać umowy. Podziba zaczął rozumieć i dowiedział się, że zgodnie z prawem nie można wynająć mieszkania na mniej niż miesiąc, i zwrócił się do lokalnych władz. Powiedzieli, że nie ustalono żadnej grzywny ani kary za to naruszenie. Następnie właściciel nieruchomości skontaktował się z administracją Airbnb, ale odmówiła interwencji w konflikcie. Po zainstalowaniu kamery wideo przy drzwiach Podziba dowiedział się, że najemca otrzymuje 220-260 USD za noc, co daje mu tylko 1400 USD miesięcznie za mieszkanie. Tak więc w ciągu czterech lat mógł zarobić pół miliona dolarów. Właścicielowi udało się tylko napisać trującą notatkę w „New York Post”. Businessweek opowiada o tym, jak Airbnb zmienia sytuację na rynku wynajmu i jaki opór napotyka po drodze.

Szybka firma: łatwy sposób na zwiększenie efektywności

Wraz z rozwojem sieci społecznościowych zwlekanie stało się epidemią. Pracownicy spędzają godziny, oglądając ciekawe posty lub śmieszne zdjęcia, odkładając na później. Rebecca Greenfield, korespondentka Fast Company, oferuje prosty, ale skuteczny sposób radzenia sobie z tą dolegliwością: zamknij wszystkie niepotrzebne karty w przeglądarce. Z reguły ona sama otwiera tylko pocztę, okno z artykułem, nad którym pracuje, i odpowiednie linki. Tym, którzy nie są przyzwyczajeni do takiej ascezy, sugeruje zorganizowanie „nieinwestującego czwartku” - w tym dniu odmówi obejrzenia wszystkich rozpraszających stron i oceny ich skuteczności.

Forbes: Jak działa biznes
w Dniepropietrowsku

Korespondent rosyjskiej publikacji, Ilya Zhegulev, odwiedził przemysłowe centrum Ukrainy, gdzie według niego biznesmeni w końcu przejęli władzę. W przeciwieństwie do sąsiednich obszarów, tutaj wszystko jest spokojne. Spotkał się z lokalnymi biznesmenami i poznał tajemnicę względnie dostatniego życia.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej