Chmura wiedzy

Morze pomysłów: 10 książek, które pomogą Ci myśleć bardziej twórczo

„Refleksje na całe życie:pomysły, które ożyjątwój biznes ”

Wysłane przez Joey Reiman

Joey Reiman, menedżer ds. Rozwoju idei BrightHouse, znany jest ze swojej pracy w zakresie innowacji, marketingu i przywództwa. W książce opowiada o sposobach zarabiania na swoich myślach i udziela wskazówek, w jaki sposób ukierunkować swoje myślenie, aby osiągnąć sukces w pracy i życiu. FastCompany Joey wymienił 100 osób, które zmienią tradycyjny sposób myślenia.

Do klientów Reimana należą Coca-Cola, Procter & Gamble i McDonald's. BrightHouse pozycjonuje się jako „firma ideacyjna”, która tworzy świat, w którym wysokie zyski są wynikiem wysokich celów.

„Gra biznesowa. Pomysły na spaghetti, śmieciarze, viagrator i inne składniki kreatywnego dopingu”.

Autorzy: Dave Stewart, Mark Simmons

Autorami książki są prezes firmy fonograficznej Dave Stewart i ekspert brandingu Mark Simmons. Ponad 25 lat pracy w branży medialnej, Dave'owi udało się sprzedać ponad 100 milionów kopii albumów muzycznych jako członek Eurythmics, a także współpracować z Mick Jagger, Gwen Stefani, Sined O'Connor i Bob Dylan. Mark Simmons od dawna jest starszym menedżerem ds. Reklamy w Coca-Coli.

Ta książka jest o tym, jak uwolnić swój potencjał twórczy, stale szukać pomysłów, sprawić, by obie półkule działały i łączyć ze sobą niekompatybilne. Jako bonus, inspirujące dialogi są zawarte z Mickiem Jaggerem i współzałożycielem Microsoftu Paulem Allenem.

„Genialny pomysł. Musisz wiedzieći porozmawiaj, aby Twoje pomysły odniosły sukces ”.

Wysłane przez: Douglas Miller

Douglas Miller to popularny autor i trener w Europie, który pracuje nad kreatywnym myśleniem i przywództwem. W swojej książce opowiada o tym, jak nauczyć się tworzyć i wdrażać udane pomysły, i od razu oferuje opcje niestandardowych rozwiązań. Autor stopniowo analizuje cykl życia pomysłu: jego tworzenie, testowanie, uruchamianie i więdnięcie.

Książka przeznaczona jest dla tych, którzy chcą założyć firmę lub po prostu zadają sobie pytanie: „Co nowego mogę zaoferować moim klientom?”

„Myślenie wizualne. Jak„ sprzedać ”swoje pomysłyza pomocą obrazów wizualnych ”

Wysłane przez: Dan Roem

Autor sugeruje przyjrzenie się problemowi stawiania problemów przez pryzmat tworzenia rysunków. Jego zdaniem obrazy graficzne pomagają znajdować i rozwijać nowe pomysły, oryginalnie rozwiązywać problemy, a talent nie odgrywa tutaj żadnej roli. Trening myślenia wzrokowego pomoże nie tylko jasno zobaczyć i opisać twoje pomysły, ale także zaprezentować je innym osobom.

Fast Company uznała Visual Thinking za biznesową książkę roku, a magazyn BusinessWeek uznał książkę roku za innowację i design.

„Polowanie na pomysły. Jak oderwać się od konkurencji, łamiąc wszystkie zasady”

Wysłane przez: Robert Sutton

Profesor teorii zarządzania Uniwersytetu Stanforda Robert Sutton oferuje niezwykłe pomysły, które pomogą znaleźć nowe punkty rozwoju biznesu i zbudować innowacyjną kulturę korporacyjną.

Książka ma pomóc w poszerzeniu zakresu możliwych rozwiązań i wskazać nowe możliwości znanych już metod zarządzania. Sam Sutton prowadzi seminaria dla starszych i średnich menedżerów różnych branż w 25 krajach.

„Jak zarabiać na milionach dzięki pomysłom. Przewodnik dla przedsiębiorców”.

Wysłany przez Dan Kennedy

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na znalezienie pomysłów jest przyjrzenie się istniejącym przykładom udanych. Ta książka zawiera prawdziwe historie ludzi, którzy założyli firmę, zdobywając jedną wąską niszę, i ostatecznie zarobili miliony. Autor opisał metody i zasady kilkunastu odnoszących sukcesy przedsiębiorców - to powinno pomóc czytelnikowi określić ścieżkę do sukcesu.

„Pomysł na 1 000 000 euro. Tak rodzą się kreatywne pomysły. Intensywne szkolenie na temat rozwoju supermocarstw”.

Autorzy: Brian Clegg, Paul Burch

Książka zawiera ponad 70 ćwiczeń, które pomagają poprawić kreatywne myślenie. Wszystkie z nich są dość proste w wykonaniu i nie wymagają dużo czasu. Mogą być wykonywane indywidualnie lub jako zespół. Ćwiczenia mają pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z inspiracją i znajdowaniem pomysłów na nowe projekty, a także przed ważną sesją burzy mózgów.

„Gamifikacja w biznesie. Jak przełamać hałas i przyciągnąć uwagę pracowników i klientów”

Autorzy: Gabe Sickermann i Jocelyn Linder

Gamifikacja to koncepcja biznesowa łącząca idee programów lojalnościowych, mechaniki gry i ekonomii behawioralnej. Książka prawie w całości składa się z przykładów odnoszących sukcesy światowych firm - Nike, Microsoft, IBM, McDonald's, które już korzystają z technologii grywalizacji. Posługując się konkretnymi przykładami, autorzy opowiadają o tym, jak zatrudniać, motywować i zatrzymywać utalentowanych pracowników, jak dbać o zainteresowanie klientów i grać w gry strategiczne.

„Aby znaleźć pomysł. Wprowadzenie do TRIZ - teoria rozwiązywania problemów wynalazczych”

Autor: Heinrich Altshuller

TRIZ jest teorią wynalazczego rozwiązywania problemów opracowaną przez autora tej książki, wynalazcę i pisarza science fiction Heinricha Altshullera. Po przestudiowaniu dziesiątek tysięcy patentów i certyfikatów odkrył podstawowe prawa wynalazku i wykazał, że proces tworzenia wynalazków można kontrolować.

W swojej książce mówi o pracy wymagającej przezwyciężenia bezwładności psychicznej, właściwej organizacji myślenia, pragnienia idealnego rozwiązania i rozwiązania sprzeczności ukrytej w każdym niestandardowym zadaniu. TRIZ, choć nie jest rygorystyczną teorią naukową, jest uznawany na całym świecie i służy do rozwiązywania kreatywnych problemów w wielu dziedzinach życia - od projektowania i konstrukcji po reklamę, marketing i zarządzanie.

„Wcielenie pomysłów. Jak wypełnić lukę między wizją a rzeczywistością”

Wysłane przez Scott Belsky

Wreszcie - książka, która nauczy Cię, jak nie znajdować pomysłów, ale je wprowadzać w życie. Kreatywne decyzje pojawiają się codziennie w głowach ludzi, ale często są trudne do wdrożenia. Autor jest twórcą popularnej platformy dla projektantów Behance.

Podczas pracy nad książką Scott studiował doświadczenia setek osób, które sprawiają, że nasze życie jest interesujące, takich jak Seth Godin i Chris Anderson, a także zespołów kreatywnych z odnoszących sukcesy firm, takich jak Apple, IDEO, Google, Zappos i Miramax. W rezultacie powstała lista zasad i technik, które pomogą wdrożyć plan bez marnowania czasu. Fragment książki został już opublikowany w Hopes & Fears.

Autor: Alina Tolmacheva
Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej