Chmura wiedzy

Niebieska równowaga: dlaczego homofobia szkodzi gospodarce

Jak szkodliwa jest homofobia? Grupa naukowców pod przewodnictwem Lee Badget z University of California w Los Angeles uważa, że ​​ciągła presja na pracowników homoseksualnych ma bardzo poważny wpływ na rozwój gospodarczy. W ostatnim badaniu udało im się zidentyfikować trzy główne obszary negatywnego wpływu dyskryminacji na gospodarkę w krajach rozwijających się.

 Nierówności w pracy - Przedstawiciele społeczności LGBT otrzymują niższe wynagrodzenie niż ich heteroseksualni koledzy, co prowadzi do zmniejszenia dochodów podatkowych.

 Wysoka stopa ubóstwa homoseksualiści z powodu znacznie niższego poziomu dochodów, co prowadzi do zwiększenia wydatków na programy społeczne w celu zwalczania ubóstwa i nierówności społecznych.

 Słabe zdrowie dyskryminowani pracownicy, co przejawia się w częstszym występowaniu chorób i spadku ogólnej wydajności pracy.

Skutki dyskryminujących polityk są znaczące: na przykład na przykładzie Indii badacze byli w stanie wykazać, że każdego roku gospodarka kraju traci nawet 30,8 miliarda dolarów z samych tych trzech czynników. Oto ich wyniki statystyczne.

3,8%

wszyscy pracownicy i pracownicy

homoseksualny. Co najmniej 56% homoseksualistów było dyskryminowanych w pracy. Ponad 60% homoseksualistów w krajach rozwijających się jest zmuszonych do wykonywania najlepiej płatnych prac.

10% zniżki

zmniejszona produktywność

praca homoseksualna z powodu stałej presji w życiu codziennym. Z powodu dyskryminacji poziom depresji i tendencji samobójczych wśród takich pracowników jest 7-14 razy wyższy niż średni poziom.

Do 1,7% PKB

kraj może stracić

z powodu homofobicznej polityki. I duży
część kosztów (ponad 75%) idzie na rozwiązanie problemów
opieka zdrowotna, przeciwdziałanie proliferacji
HIV i emerytura pracownicza.

Zdjęcia: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje
Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą. Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r.
Czytaj Więcej
Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?
Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.
Czytaj Więcej
Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu
Liczby pierwsze

Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu

8 listopada Jekaterynburg rozpoczął sprzedaż ograniczonej kolekcji rynku masowego H&M i marki Moschino. W ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia sprzedaży goście wykupili wszystkie dostępne zapasy koszulek, bluz i czapek do współpracy, a przed lunchem rzeczy trafiły do ​​Avito i innych usług sprzedaży. Życie wokół Jekaterynburga porównuje ceny prezentowane na oficjalnej stronie H&M z ofertami dealerów.
Czytaj Więcej