Chmura wiedzy

Dwie litery: 8 faktów na temat „najbardziej idiotycznej i uzależniającej” aplikacji Yo

Wczoraj aplikacja Yo wysyłająca taką wiadomość do osób z listy kontaktów użytkownika weszła do najpopularniejszego US App Store. W zeszłym tygodniu Financial Times poinformował o inwestorze, który zainwestował w niego 1,2 miliona dolarów, a jednocześnie przedstawiciele Yo twierdzą, że firmy zaoferowały ponad 2,5 miliona dolarów, ale odmówiły. H&F przedstawia fakty, które warto wiedzieć o nowym zjawisku mobilnym.

Pomysł powstałkiedy szef Mobli i inwestor venture poprosili swojego dewelopera Orę Arbel o stworzenie czegoś, co pozwoli mu skontaktować się ze swoim asystentem bez dodatkowych słów i wysiłków.

W odpowiedzi Arbel za 8 godzin Opracowałem aplikację i opublikowałem ją w App Store. Pojawił się tam 1 kwietnia, ale zwrócił na siebie uwagę, gdy słynny bloger IT Robert Scoble napisał na Facebooku: „To najbardziej idiotyczna, ale najbardziej uzależniająca aplikacja”. Następnie w ciągu jednego dnia zostało pobrane przez ponad 50 000 użytkowników. Były kierownik programisty zainwestował 1,2 miliona dolarów w projekt.

Po udanej rundzie Arbel opuścił główną pracę nad projektem finansowym Stox i przeniósł się z Tel Awiwu do San Francisco, aby w pełni zaangażować się w Yo.

Media już nadrabiają Listy aplikacji. Na przykład ten wykrzyknik można wysłać do dziewczyny, która ma nadzieję, że jej chłopak myśli o niej przez cały dzień. Yo zastępuje krótkie wiadomości, takie jak: „Wróciłem do domu ze szkoły”, „Myślę o tobie” lub „Potrzebuję cię”. Jedyne pytanie brzmi: w jaki sposób odbiorca powinien rozpoznać typ Yo.

Teraz, z pomocą Yo, możesz monitorować postęp Mistrzostw Świata: jeśli dodasz WORLDCUP do listy kontaktów, aplikacja wyśle ​​Yo za każdym razem, gdy jedna z drużyn zdobędzie gola.

Założyciel już planuje zarabiać na projekcie, tworząc platformę dla marek, na której mogą przesyłać przydatne wzmianki. Według Arbel, przyda się użytkownikowi w momencie sprzedaży w twoim ulubionym sklepie.

Celem Yo jest uproszczenie komunikacji.Innymi słowy, zminimalizuj to. Dlaczego dokładnie to słowo? „Yo jest czymś więcej niż Hej”, mówi Arbel. „Hej oznacza„ Hej ”, ale„ Yo ”może oznaczać wszystko. To słowo jest idealne.„ Yo „to często wszystko, co musisz powiedzieć.” Mark Anderssen nazwał to nową formą komunikacji, składającą się z jednego kawałka. Inne podobne przykłady: syrena policyjna, sygnalizacja świetlna, wskaźnik taksówki.

Opinie ekspertów są podzielone, ale większość uważa, że ​​aplikacja nie przynosi światu niczego dobrego. Niektórzy nazywają to wirusem, który nie potrwa długo. W takim przypadku aplikacja jest dobrym przykładem memu biznesowego. Inni porównują to do dzieł sztuki współczesnej: ludzie są zmęczeni otaczającymi je możliwościami i chcą czegoś głupiego i prostego. Ale to pokazuje, że boom technologiczny został zredukowany do absurdu.

Arbel jest zajęty opracowywaniem interfejsu API. i programy partnerskie. Zespół pracuje nad dodaniem przycisku, który można publikować na blogach i przypominać użytkownikom o wydaniu nowego materiału. Nadal masz pomysł, aby zasugerować Starbucks korzystanie z aplikacji ostrzegającej o kawie.

Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej