Chmura wiedzy

Mały i bezczelny: Listy od dziewcząt, których żądania zostały wysłuchane przez korporacje, naukowców i urzędników

Próba zmiany czegoś jest dość trudna, gdy jesteś dorosły i jesteś już zastraszony przez życie. To jest zupełnie inna sprawa, jeśli jesteś małą dziewczynką. Dzieci nie boją się krytykować ani prezydentów, ani dużych firm i często ich słowa są słyszane. Tak więc w 1860 roku 11-letnia dziewczynka Grace Bedell napisała list do prezydenta USA Abrahama Lincolna, w którym poradziła mu zapuścić brodę. „Mam czterech braci i przynajmniej jeden z nich zagłosuje na ciebie. Jeśli jednak puścisz brodę, postaram się przekonać innych, by zrobili to samo. Będziesz wyglądać znacznie lepiej, ponieważ masz bardzo szczupłą twarz „Wszystkie kobiety kochają brody, będą błagać mężów, aby głosowali na ciebie, a ty zostaniesz prezydentem” - napisał Bedell. Lincoln został wybrany prezydentem Stanów Zjednoczonych w 1860 roku, nosił brodę przez ostatnie cztery lata swojego życia i często wspominał, że decyzja o jej odejściu została podjęta za radą małego mieszkańca stanu Nowy Jork.

W zeszłym tygodniu dowiedział się o liście kolejnej nie mniej decydującej dziewczyny: młoda Amerykanka poprosiła Google o urlop dla ojca. H&F przypomniał sobie kilka bardziej dziewczęcych listów, które niedawno znalazły się w centrum uwagi, a nawet udało się coś zmienić.

Wakacje dla taty

Pod koniec ubiegłego tygodnia media otrzymały list od małej dziewczynki z prośbą do Google, aby dała ojcu dzień wolny. Pracuje dla gigantycznych dni i nocy w Internecie, a dziecko postanowiło podjąć ekstremalne środki, aby spędzić przynajmniej kilka letnich dni z ojcem. Dziewczyna wyjaśniła, że ​​należy dać ojcu jeszcze jeden dzień wolny, że zbliżają się jego urodziny, i że „jest lato, wiesz”, a on odpoczywa tylko w soboty. Korporacja została poruszona listem dla dzieci, a szczęśliwy pracownik Google otrzymał nie tylko dodatkowy dzień wolny, ale tydzień wolnego. List z odpowiedzią mówi, że tata dziewczynki stworzył wiele pięknych i zachwycających rzeczy - z okazji swoich urodzin i lata będzie odpoczywał przez pierwszy tydzień lipca.

Prawa kobiet w LEGO

„Chcę, abyś tworzył więcej figurek z klocków Lego i pozwolił im na przygody i bawili się dobrze, dobrze!?” - napisała siedmioletnia Charlotte Benjamin w liście skierowanym do firmy. Wkrótce okazało się, że w sierpniu Lego wypuści projektanta z postaciami kobiet naukowców. Firma zrobiła taki krok po tym, jak historia Charlotte stała się popularna w Internecie.

„Mam siedem lat i kocham Lego, ale nie podoba mi się, że w zestawach jest dużo męskich postaci, a dziewczyny są rzadkie. Co więcej, chłopcy zwykle noszą niebieskie ubrania, a dziewczyny zwykle różowe. Dzisiaj poszedłem do sklepu i zobaczyłem, że w zestawach dla dziewcząt wszystkie postacie siedzą w domu lub idą na plażę i do sklepu, podczas gdy chłopcy mają dużo przygód i pracy, ratują ludzi, a nawet pływają z rekinami ”- napisała. Charlotte stwierdziła, że ​​chciałaby, aby dziewczęta miały takie same możliwości jak chłopcy i wygląda na to, że słyszała jej słowa.

 

Zwolnienie niani

„Dziękuję za pilnowanie mnie, lubię cię, ale powiedziałeś, że nie lubisz mojego Barbie, więc zostałeś zwolniony. Możemy nadal rozmawiać przez telefon i być przyjaciółmi, ale jeśli znowu będziesz się śmiać z mojej lalki, Uderzę cię ”- taką notatkę otrzymała niania małej amerykańskiej Mii, która postanowiła, że ​​pracownicy, którzy nie mogli poradzić sobie ze swoimi obowiązkami, powinni się pozbyć. Jak wiecie, głównym zadaniem niani jest cieszenie się wszystkimi grami z dzieckiem. Niania Mii naruszyła świętą zasadę i zapłaciła za nią, tracąc pracę.

Smok domowy

Jeśli wcześniej szczególnie wyrafinowane dziewczyny chciały dać im kucyki, teraz ich nie zaskoczą. Po obejrzeniu kreskówki „Jak wytresować smoka” siedmioletnia dziewczyna z Australii Sophie Lester postanowiła, że ​​nie jest gorsza niż postacie ze swojego ulubionego zdjęcia. Pragnienie było tak silne, że dziewczyna podjęła zdecydowane działanie i napisała list do Państwowego Stowarzyszenia Badań Naukowych i Stosowanych (CSIRO), w którym poprosiła o wymyślenie dla niej smoka domowego. CSIRO jest znane z produkcji anatomicznie dokładnych replik owadów, implantów medycznych i części do pojazdów lotniczych.

„Cześć, drodzy naukowcy” - tak zaczyna się list, w którym dziewczyna wskazała cechy, które zwierzę powinno mieć: „Twarz powinna być czarna”, Sophie podpisała na rysunku dołączonym do listu. Obiecała nazwać smoczą Toothless i chłopca - Stuarta. Zapewniła naukowców, że smok będzie mieszkał na podwórku na trawie i będzie mogła się z nim bawić w każdy weekend, kiedy nie będzie musiała chodzić do szkoły.

Instytucja naukowa przeczytała list na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, a nawet odpowiedziała na nie. Naukowcy przeprosili, że nie są w stanie spełnić pragnienia małej dziewczynki, ponieważ przez wszystkie 87 lat istnienia organizacji naukowcy nigdy nie byli zaangażowani w badania nad smokami i nigdy nie próbowali ich stworzyć ani ich jaj. Aby jakoś odpokutować za swoją winę, personel centrum badawczego wydrukował i wysłał dziewczynie trójwymiarowy model smoka wykonany z tytanu. Po otrzymaniu listu Sophie kazała wszystkim swoim przyjaciołom myśleć o zostaniu naukowcami, kiedy dorastają, aby naprawić błąd kolegów, którzy nie zwracają uwagi na tak ostry i pilny problem.

Nieplanowane wakacje

Bezczelne dziewczyny nie boją się pisać nie tylko do dużych firm i naukowców, ale także do urzędników. Pierwszoklasistka Sophie Mullins ze stanu Wirginia Zachodnia zasłynęła po tym, jak napisała list do kongresmena Joe Manchina i poskarżyła mu się na nadmierne obciążenie pracą w szkole. „Wszystko, co robimy, to praca, praca i praca”, napisała Sophie, dodając, że potrzebuje przerwy. Zapytała Manchina, czy może jej pomóc.

Kongresmen zadzwonił do dziewczyny w szkole i poprosił ją o telefon. Wyjaśnił, że jeśli wykona dużo pracy, stanie się bardzo mądra, a także obiecała zgodzić się z nauczycielami na zwolnienie Sophie z zajęć na krótki czas. Manchin opublikował rozmowę z dziewczyną po na YouTube.

Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych
Ludzie w mieście

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych

Strumienie gier komputerowych - lub transmisje z procesu gry z komentarzami samego gracza w Internecie - od dawna są znane w społeczności graczy, ale stały się stosunkowo popularne wśród szerokiej publiczności. Jednym z katalizatorów popularyzacji tego rodzaju rozrywki w sieci była streamerka Karina, ładna miniaturowa dziewczyna, która zasłynęła w sieciach społecznościowych ze względu na jej surowy, a nawet agresywny sposób komunikowania się z widzami.
Czytaj Więcej
Kto buduje stadion Zenit Arena
Ludzie w mieście

Kto buduje stadion Zenit Arena

W Petersburgu nadal budują stadion na półfinały Mistrzostw Świata 2018. Na tle ogólnego niezadowolenia mieszkańców miasta i masowych zarzutów w mediach, Życie wokół spotkało tych, którzy pracują nad projektem każdego dnia, i zapytało, jak wpływa na nie tło informacyjne i dlaczego mieszkańcy naprawdę potrzebują Zenit Arena.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej