Chmura wiedzy

Szczęście i odwaga: Szalone zakłady, które przyniosły dużo pieniędzy

Urugwajski piłkarz Luis Suarez ugryzł włoskiego obrońcę Chielliniego w ramię podczas meczu Włochy-Urugwaj. Internauci rywalizują ze sobą, media zbierają śmieszne kolekcje ze zdjęciami incydentu, a ktoś dobrze na tym zarobił. Norweski kibic piłkarski postawił 5 USD na Suareza, aby ugryźć niektórych swoich przeciwników w meczu z Włochami i wygrał prawie 1000 USD.

Złoty kęs

Wygrana: 900 $

Jeden z bukmacherów w Norwegii przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii zaakceptował cytaty, że napastnik reprezentacji Urugwaju, Luis Suarez, ugryzłby kogoś podczas turnieju. Wcześniej Suarez gryźć przeciwników. Na przykład w 2010 r. Jako zawodnik Ajax Amsterdam ugryzł zawodnika innego holenderskiego klubu piłkarskiego PSV. W 2013 roku, grając po stronie Liverpoolu, Suarez ugryzł obrońcę Chelsea Branislava Iwanowicza.

167 osób zdecydowało się założyć, że piłkarz znów kogoś ugryzie, a 23-letni Thomas Sieversen odgadł dokładnie, co stanie się podczas meczu Włochy-Urugwaj. Postawił 32 koron (nieco ponad 5 USD) z kursem 1/175, że niektórzy włoscy piłkarze cierpią z powodu zębów Suareza i wygrał 5600 koron (nieco ponad 900 USD). Pozostałe 166 osób również zarobiło na sztuczce piłkarza, choć trochę mniej.

Cel marzeń

Wygrane: 25 000 £

W 2006 roku angielski fan piłki nożnej Adrian Hayward zasłynął z tego, że włożył 200 funtów ze współczynnikiem 125/1 z faktu, że jeden z zawodników jego ukochanego Liverpoolu zdobędzie piłkę do bramki przeciwnika, nie osiągając środka boiska. Według samego Haywarda postanowił zrobić ten krok, ponieważ miał sen, w którym zawodnik Liverpoolu strzelił gola z centrum pola.

W meczu o Puchar Anglii z drużyną Luton Town w styczniu 2006 roku Xabi Alonso strzelił gola, zmuszając piłkę do przekroczenia 60 metrów. W rezultacie bukmacher musiał zapłacić fanowi „Liverpoolu” 25 000 funtów.

Załóż syna

Wygrane: 10 000 £

Kiedy Ryan Tannikliff, pomocnik klubu Premier League, miał dziewięć lat, jego ojciec postawił 100 funtów u brytyjskiego bukmachera, że ​​pewnego dnia jego syn zagra w Manchesterze United. Tannicliffe zadebiutował w Manchesterze United w 2012 roku, dziesięć lat po licytacji ojca. Wiara w syna przyniosła mu 10 000 funtów, a Tannikliff Senior założył się, że Ryan zadebiutuje w Anglii. Tym razem wskaźnik wyniósł 350. Jeśli któregoś dnia tak się stanie, budżet rodziny Tannikliff wzrośnie o 35 000 funtów.

Wcześniej wiara w syna przyniosła 10 000 funtów innemu ojcu. Ojciec angielskiego piłkarza Chris Kirkland również postawił 100 funtów na tym, że jego dziecko będzie grało w reprezentacji Anglii do 30. roku życia. Zakład został postawiony, gdy Chris miał 11 lat, a kiedy miał 27 lat, został bramkarzem w jednym z meczów reprezentacji Anglii. Po przyjacielskim meczu reprezentacji Wielkiej Brytanii i Grecji, Kirkland Sr. był w stanie odebrać wygrane pieniądze.

Szczęście w 15 meczach

Wygrane: 500 000 £

Jeden z najbardziejszczęśliwym fanom, Mickowi Gibbsowi, udało się wygrać 500 000 £ w 2001 roku. Postawił 30 pensów (prawie 47 centów) z całkowitym kursem 1 666 666 na jednego w ekspresowym zakładzie - musiał odgadnąć zwycięzców 15 meczów piłki nożnej. W finale Ligi Mistrzów - 2001 Bayern grał z Walencją. W tym czasie Gibbs odgadł już 14 wyników meczu. Po sześciu trafieniach z każdej strony podczas rzutów karnych zwycięzca nadal nie został ujawniony. W końcu Bayern został mistrzem, a Gibbs udał się do biura po swoje wygrane w wysokości 500 000 £.

 

Bonus: ciasteczko z podpowiedź

Trudno jest dowiedzieć się, co jest prawdą ze słów fanów, a czym jest fikcja. Niemniej jednak wiosną tego roku jeden z brytyjskich fanów golfa przyznał, że zwiększył stawkę dziesięciokrotnie, ponieważ widział na ciastku portret przyszłego zwycięzcy. Cheerleaderka Rob Price obstawia 1200 €, aby wygrać golfistę Rory'ego McIlroya w prestiżowym turnieju The Masters. Jeśli będzie miał szczęście, jego wygrana wyniesie 14 400 euro.

„Nie mogłem uwierzyć, że widziałem twarz Rory'ego McIlroya spaloną na jednej ze stron kupionych przeze mnie ciasteczek. Chciałem w tym roku trochę pieniędzy na zwycięstwo Rory'ego na Mistrzach, ale kiedy to się stało, postanowiłem postawić zakład duży i zamiast 120 euro zestaw 1200 ”- powiedział Price w wywiadzie. Zaufanie do zwycięstwa w Price daje fakt, że ciasteczka były duńskie - miłośniczka golfa, tenisistka Karolina Woźniacki, również z Danii.

Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej