Chmura wiedzy

Ludzie Z: Co rosyjscy nastolatkowie myślą o przedsiębiorczości

Sparks & honey opublikowało badanie na temat Generacji Z - osób urodzonych po 1995 roku. Ma wiele różnic w stosunku do tysiącleci (1980-1995 lat urodzenia). Na przykład współczesne nastolatki rzadziej mają problemy z alkoholem i narkotykami, są bardziej skrupulatne w swoich badaniach i mają tendencję do zdobywania większej wiedzy praktycznej niż abstrakcyjne. Ponadto często chcą zrealizować swoją wartość w biznesie.

Jednocześnie, w przeciwieństwie do tysiącleci, którzy wbudowali introwersję w kult, pokolenie Z bardziej ceni pracę zespołową i interakcję z innymi ludźmi. Pod wieloma względami ich poglądy kształtują środowisko informacyjne: nie pamiętają oni czasów, kiedy nie było Internetu.

Badanie Sparks i miód dotyczy tylko amerykańskich nastolatków. Nadzieje i obawy przeprowadziły wywiad z przedstawicielami Generacji Z z Rosji, aby dowiedzieć się, czy podzielają poglądy swoich amerykańskich rówieśników.

Vera SUDAKOVA

13 lat, Moskwa

O biznesie. Dużo myślę o tym, kim będę w przyszłości, ale przedsiębiorczość nigdy nie przyszła mi do głowy. Nie wiedziałem nawet, kim są tacy przedsiębiorcy, dopóki nie wszedłem na Wikipedię. Po przeczytaniu o nich zdecydowałem, że to nie jest dla mnie interesujące, zawsze chciałem zostać kimś bardziej kreatywnym - na przykład piosenkarzem.

O Internecie. W Internecie głównie siedzę w sieciach społecznościowych, szukam nowych informacji na Wikipedii, pobieram muzykę, oglądam filmy, czat, udostępniam zdjęcia. Ze wszystkich sieci społecznościowych na VKontakte spędzam najwięcej czasu. Tam uczę się najnowszych wiadomości w różnych grupach, a cała moja ulubiona muzyka jest tam przechowywana, ponad tysiąc piosenek. Jestem również zarejestrowany na Facebooku, ale rzadko tam siedzę.

Moi rodzice są moimi przyjaciółmi. Ogólnie czuję się w tym normalnie, ale czasami czuję, że kontrolują mnie wszędzie: Facebook, Twitter, VKontakte, Instagram. Niedawno zapisałem się do Tumblr, moich rodziców jeszcze nie ma.

 

Marianna VARLAMOVA

12 lat, Pskowski

O biznesie. Nie chcę być przedsiębiorcą, nie lubię tego. Bardziej lubię sztukę. Nie znam ani nie znam żadnych przedsiębiorców, ale nie mam pojęcia, że ​​są oni przedsiębiorcami.

O Internecie. W Internecie rozmawiam z przyjaciółmi na VK lub oglądam programy telewizyjne. Mam wiele aplikacji zainstalowanych w telefonie: według mojej oceny postaci, niektóre są detektywistyczne do przeglądania gości na stronie. I naprawdę lubię Instagram - tam możesz bezpiecznie przesyłać zdjęcia, oglądać zdjęcia innych. Inne sieci społecznościowe nie są do tego przeznaczone.

 

Wadim Kraśnikow

14 lat, Moskwa

O biznesie. Chciałbym otworzyć własną firmę gier wideo, coś takiego jak Valve lub Ubisoft, a następnie stworzyć specjalną społeczność, taką jak Steam. Gry są sposobem na relaks, przeniesienie do innej rzeczywistości, życia innej osoby i przeżywanie jej zgodnie z fabułą. Ale nie dasz się ponieść emocjom, bo pomyślisz, że żyjesz w tej wirtualnej rzeczywistości. To jest mój punkt widzenia.

Moim ulubionym przedsiębiorcą jest Gabe Newell, twórca Valve i Steam. Stworzył świetne gry i zarabia miliony, sprzedając gry w jednym wielkim sklepie Steam. Są też twórcy firmy Ubisoft - to pięciu braci Guillot z Francji. Ich gry najlepiej zanurzają osobę w grze. Min Liang-Tang stworzył Razer, amerykańską firmę zajmującą się projektowaniem i tworzeniem profesjonalnego sprzętu do gier.

O Internecie. Głównie w Internecie oglądam programy telewizyjne. Czasami siedzę w „VK” tylko po to, żeby słuchać muzyki, oglądać różne filmy i czytać wiadomości. Komunikuję się z przyjaciółmi głównie przez Skype. Gram tylko przez telefon i czasami korzystam z niego online. Ale na tablecie mam wiele aplikacji: Shazam, Skype, Steam, YouTube i inne.

 

Yana Zhebit

12 lat, Czeboksary

O biznesie. Nie chcę być przedsiębiorcą, ponieważ kiedy jesteś przedsiębiorcą, ponosisz wielką odpowiedzialność. Albo, powiedzmy, postanowiłem coś wyhodować i sprzedać na rynku, ale nawet tam trzeba zapłacić za wynajem miejsca! Na rynku, ponieważ sprzedajesz ogórki i pomidory, nie dostaniesz dużo pieniędzy. I nie mam pieniędzy na budowę sklepu. Musisz wziąć pożyczkę, a żeby ją zwrócić, będziesz potrzebować jeszcze więcej pieniędzy i kłopotów z dokumentami. Chociaż nie jest faktem, że sklep będzie na ogół nieskręcony i wygenerowane zostaną pieniądze.

Znam wielu przedsiębiorców: Bill Gates, Michaił Prochorow, Sergey Mavrodi, Oleg Stepanov. Bill Gates jest najbardziej popularny wśród mnie.

O Internecie. Otrzymuję wiadomości od moich rodziców i sieci społecznościowych. Zwykle siedzę na VKontakte i rozmawiam z przyjaciółmi, czasami oglądam filmy i słucham muzyki. Jestem zarejestrowany tylko na VKontakte, NetSchool i Mail.ru. Jestem zarejestrowany na dwóch ostatnich stronach ze względu na okoliczności w szkole. Moi rodzice są również zarejestrowani na VKontakte i to mi nie przeszkadza.

 

Elena Ermilova

16 lat, Moskwa

O biznesie. Chciałbym zostać przedsiębiorcą, ponieważ jestem zainteresowany rozwojem kariery, mam ciągłą chęć doskonalenia się. W rzeczywistości istnieje ogromna liczba odmian przedsiębiorczości. Chciałbym robić interesy w dziedzinie matematyki i fizyki.

Być może najbardziej znanym rosyjskim przedsiębiorcą jest Roman Abramowicz, miliarder i były gubernator Chukotki Autonomous Okrug. Nie mniej znana osoba Silvio Berlusconi to włoski polityk i przedsiębiorca, właściciel banków i mediów. Moim zdaniem ci ludzie są najbardziej wpływowymi przedsiębiorcami w swoich dziedzinach.

O Internecie. Sieci społecznościowe podbiły świat! Prawie każda współczesna osoba ma jedną, a nawet kilka stron w wirtualnym świecie. Stamtąd uczymy się podstawowych informacji o ludziach, ich hobby, zamiłowaniu do muzyki i humoru. Oczywiście bardzo mi się podoba, ale być może jedynym minusem jest to, że taka komunikacja stała się jakoś płaska. Niemniej jednak staram się komunikować przez Skype, ponieważ tam rozmowa jest animowana nawet na duże odległości, ale nadal moi przyjaciele i ja nie możemy żyć bez VKontakte i Facebooka.

 

Aziz Embarek

17 lat, Moskwa

O biznesie. Nie chcę być przedsiębiorcą, ponieważ po pierwsze prawie wszystkie obszary działalności są zajęte i zmonopolizowane. Po drugie, dzisiejsi młodzi przedsiębiorcy niestety nie są w stanie zarobić więcej niż 15 000-20 000 USD miesięcznie (statystyki). Możesz zarobić znacznie więcej pieniędzy pracując w dużych firmach. Daje to perspektywy kariery, a także określony status społeczny.

Z przedsiębiorców znam Bieriezowskiego, Abramowicza, Deripaskę, Tymoszenko ... Współczucie dla Abramowicza jest bardzo uczciwą osobą, bardzo poprawną. Zawsze działałem sumiennie i pomagałem wszystkim moim przyjaciołom, nawet tym bardzo odległym. Lubię też Bieriezowskiego i Deripaskę, ponieważ mają doskonałe wykształcenie i wysoki poziom inteligencji.

O Internecie. Komunikuję się z przyjaciółmi głównie osobiście i telefonicznie. Używam VKontakte, w którym głównie oglądam filmy i dowiaduję się o swoich studiach od kolegów z klasy. O ile mi wiadomo, rodzice nie są tam zarejestrowani. Używam tylko dwóch aplikacji - VK i Instagram. Lubię Instagram, ale w wiadomościach w ciągu ostatniego roku było zbyt wiele śmieci, takich jak selfie dziewczyny tego samego rodzaju, a nawet faceci, głupie zdjęcia filozoficzne, które mają cały „kontakt”, od idiotów i głupich nieostrożnych dziewcząt.

 

Anastasia Kosyakova

17 lat, Władywostok

O biznesie. Nie chciałbym być przedsiębiorcą. Po prostu nie wydaje mi się, że mam taką przedsiębiorczość, a dziewczyna w biznesie jest jakoś w błędzie. Cóż, jest bardzo mało przykładów dla dziewczyny, która ma własny biznes. Nie chodzi mi o salon kosmetyczny przynoszący straty, ale o coś naprawdę wielkiego. Ogólnie rzecz biorąc, może jakiś chłopiec-kobieta może stworzyć coś opłacalnego.

Od przedsiębiorców znam na przykład Jana Kumę - twórcę WhatsApp. Nie wiem za dużo o nim, ale on, podobnie jak Mark Zuckerberg, znalazł swoją niszę i faktycznie wydostał się z błota do bogactwa. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ludzie to robią - wydaje się, że nie wymyśliłem niczego zasadniczo nowego, ale temat „wystrzelił” i teraz przynosi ogromne dochody. W ogóle nie powiem wam nic o Rosji, moja wiedza tutaj wynosi zero, Abramowicz, Prochorow i Deripaska natychmiast przychodzą mi na myśl. Ach, cóż, Durov, oczywiście! Wydawałoby się, że pomysł jest całkowicie związany z Facebookiem i wciąż zyskuje tak ogromną popularność w Rosji. Ale miał nie tylko szczęście. Tutaj potrzebujesz presji i arogancji. On jest niesamowity!

O Internecie. W Internecie staram się spędzać jak najmniej czasu. VKontakte jest oczywiście fajną rzeczą, ale zajmuje dużo czasu, więc przełączyłem się na WhatsApp, nie ma tam niepotrzebnych informacji, tylko korespondencja.

 

Nikita ISAKOV

17 lat, Moskwa

O biznesie. Chciałbym zostać przedsiębiorcą, jest to jedyny rodzaj działalności, w którym osoba wykorzystuje całą swoją wiedzę i umiejętności. Dodatkowo jest to bardzo zabawne i lekkomyślne - w każdej chwili możesz wypalić się lub trafić w dziesiątkę. To jak gra, tylko w prawdziwym wieku dorosłym. Nie określiłem jeszcze w pełni sfery, w której będę prowadzić działalność: budownictwa czy branży fitness.

Znam wielu znanych przedsiębiorców: John Rockefeller, Warren Buffett, Henry Ford, Donald Trump. Lubię Donalda Trumpa, zawsze jest wesoły, jego oczy płoną i zawsze odkrywa coraz więcej nowych dziedzin biznesu.

O Internecie. Najczęściej rozmawiam tylko w sieciach społecznościowych. Używam różnych aplikacji. Najczęściej są to klienci zasobów internetowych (Twitter, VK, Facebook).

 

Polina Czernikowa

17 lat, Moskwa

O biznesie. Chciałbym zostać przedsiębiorcą w przyszłości. Po pierwsze, pozwala zrealizować wszystkie swoje marzenia i fantazje oraz przedstawić światu coś nowego. Po drugie, wykorzystaj nabyte umiejętności w praktyce. Byłoby miło otworzyć małą kawiarnię lub restaurację z przytulną werandą i dobrą muzyką.

Spośród przedsiębiorców pamiętam założycieli sieci społecznościowych - Marka Zuckerberga, Pavla Durova, Jana Kuma. Uważam Zuckerberga za najbardziej „pomysłowego” ze wszystkich. Facebook pojawił się, gdy miał zaledwie 20 lat, i jest to pierwsza sieć społecznościowa, która pozwala komunikować się ludziom z różnych części Ziemi.
O Internecie. Zwykle w Internecie szukam konkretnych informacji, ale czasem artykuły pojawiają się jeden po drugim i wydaje się, że nie przeczytasz wszystkiego ponownie. Komunikuję się z wieloma przyjaciółmi na VKontakte (jedynym miejscu, w którym nadal jesteśmy „przyjaciółmi”). Rzadziej odwiedzam Facebooka, głównie po to, aby sprawdzić aktualności i czytać o życiu mojej siostry - cóż, bardzo aktywnego użytkownika.

Rodzice nie mają takiego przywiązania do Internetu. Wydaje się, że ich rejestracja we wszystkich sieciach społecznościowych jest kolejną próbą zbliżenia się do dzieci. Ich obecność w Internecie nie przeszkadza mi w żaden sposób: nie mam publikacji, za które bym się wstydził. Używam różnych aplikacji na smartfonie - tych samych sieci społecznościowych, niezastąpionego Twittera, kilku do przetwarzania zdjęć, tłumacza, map. Lubię Instagram. Świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o życiu przyjaciół i gwiazd.

 

Maxim Chumin

16 lat, Moskwa

O biznesie. Przedsiębiorcy są fajnymi facetami i ogólnie rzecz biorąc, tworzenie własnego biznesu jest super. Wydaje mi się jednak, że dzięki własnemu biznesowi możesz łatwo wyjść z rzeczywistości i zostać kozłem, skupionym tylko na sobie i na tym, co zrobiłeś. Niemniej jednak lubię historie ludzi, którzy robią fajne rzeczy praktycznie z niczego i na ścieżkach, które ich interesują. Gdybym miał założyć własny biznes, działałbym również w obszarach moich własnych zainteresowań: na przykład anime lub komiksów i gier.

Lubię nie tak znanych przedsiębiorców o wiele bardziej niż tych, o których wszyscy mówią. Na przykład faceci, którzy stworzyli Chucka i Geka, są naprawdę fajni. Niedawno w centrum Moskwy otwarto kawiarnię czasową na temat gier wideo z kilkoma konsolami, w których możesz przychodzić i grać przez cały dzień, płacąc tylko za czas. Wszystko to wyrosło z prostego publicznego „VKontakte” ze śmiesznymi zdjęciami na ten temat, nawet nie popularnymi.

O Internecie. Naprawdę chciałbym robić inteligentne i przydatne rzeczy w Internecie, ale często aktualizuję kanały w sieciach społecznościowych, które czasem mogą być przydatne i inteligentne. Bez Internetu nauczenie się czegoś nowego o anime i komiksach byłoby trudne. Komunikuję się z przyjaciółmi za pośrednictwem Facebooka i VKontakte. Możliwość dotarcia do każdego jest ich głównym plusem, nie widzę powodu, aby aktywnie pisać posty na mojej ścianie, to nie jest interesujące dla nikogo, szczególnie dla mnie. A mój tata siedzi na Facebooku i nie krzyżujemy się tam, nie jesteśmy nawet przyjaciółmi. Kiedyś trochę mi to przeszkadzało, ale teraz jakoś już to jakoś. Instagram jest fajny, gdy jest nudny, bardzo interesujące jest obejrzenie taśmy, aby być zaskoczonym, jak bogaci żyją moi rówieśnicy. Nic tam nie publikuję, przez sześć miesięcy mam tam dwadzieścia postów, a 18 najpopularniejszych polubień 18 to osiągnięcie!

 

Anna Kwon

14 lat, Solnechnogorsk

O biznesie. Nie chciałbym być przedsiębiorcą, takie stanowisko nakłada na osobę pewną odpowiedzialność, której tak naprawdę nie chcę.

Od biznesmenów znam Billa Gatesa, Steve'a Jobsa, Henry'ego Forda. Bill Gates wzbudza moją sympatię: system operacyjny mojego komputera to Windows, wygodniej jest z nim pracować niż z Linuksem lub MacBookiem.
O Internecie. W Internecie zazwyczaj czytam mangę lub fan fiction, rozmawiam ze znajomymi na Skype i VKontakte. Moi rodzice oczywiście są zarejestrowani na VKontakte, ale nie odwiedzają zbyt często swoich stron i moich stron i nie robię żadnych rzeczy, które wprawiają mnie w zakłopotanie przed moimi rodzicami. Obecnie nie korzystam z żadnych aplikacji, po prostu jestem zbyt leniwy, aby z nich korzystać.

 

Konstantin Nazarow

16 lat, Perm

O biznesie. Nie chciałbym być przedsiębiorcą, jestem raczej pracownikiem niż dowódcą. Dla mnie praca z kimś jest lepsza niż praca z kimś. Ze znanych przedsiębiorców znam Abramowicza i kilku innych z listy Forbesa. Ale nie wiem, co dokładnie ludzie tam robią.

O Internecie. Siedzę w Internecie dla rozrywki (filmy, wszelkiego rodzaju filmy, zdjęcia). Z aplikacji korzystam z Castle Clash i skanów.

Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Opinie zebrała Anastasia Schaefer

Obejrzyj wideo: Lider branży kosmicznej - stał się wzorem dla Iron Mana BizSylwetki (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej