Chmura wiedzy

Jak nie oszaleć w przepływie wiadomości i informacji

Ostatnie wydarzenia na świecie zmusiły do ​​czytania wiadomości i regularnego monitorowania programu, nawet tych, którzy wcześniej nie zwracali na to uwagi. Szalone strumienie informacji męczą, a wiadomości czasami wywołują panikę. Życie wokół pytało psychologów, jak radzić sobie ze stresem i nie wariować podczas wojen informacyjnych.

Mark Sandomierz
terapeuta

„Po wejściu do strumienia informacji osoba zaczyna cierpieć z powodu infekcji emocjonalnej. Porusza go strumień emocji, które są na nią narzucone lub rozpalają go. W rezultacie następuje przejście od racjonalnego logicznego myślenia do myślenia emocjonalnego i spadek krytyki - osoba zaczyna bezkrytycznie postrzegać oferowane informacje. Z reguły , w wyniku tego dochodzi do „katastrofy”, to znaczy przesady prawdopodobieństwa scenariusza negatywnego.

Ponadto wszystko zaczyna być widoczne tylko w dwóch wersjach, w czerni i bieli. Wszystko to zwiększa doświadczenie człowieka, zaburza jego stan emocjonalny, może prowadzić do wystąpienia zaburzeń lękowych, zaostrzenia chorób psychosomatycznych lub wszelkiego rodzaju niewłaściwych zachowań. Jeśli tylko osoba zauważy, że niektóre wiadomości medialne wyprowadzają go ze spokojnego stanu, musisz zatrzymać się właśnie tam, nie angażować się w wir informacji i nie wchodzić w konflikty w Internecie z innymi użytkownikami. Musisz nauczyć się zatrzymywać, uspokajać, ponownie przemyśleć informacje z bardziej krytycznego punktu widzenia, a potem okazuje się, że wszystko nie jest tak przerażające i dramatyczne, jak się wydawało. ”

Ludmiła Petranowska
psycholog

„Musisz ograniczyć przepływ informacji - zostaw sobie godzinę dziennie na wiadomościach. Ten czas wystarczy, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje. W każdym razie nie możemy nikomu pomóc. Ważne jest, aby skoncentrować się na prawdziwych rzeczach: pracy, relacjach, rodzinie, przyjaciołach. Jeśli to możliwe podjąć konkretne działania w celu poprawy bezpieczeństwa rodziny - na przykład w celu zaoszczędzenia pieniędzy - należy to zrobić.

Nie trzeba dyskutować, kto ma rację, a kto jest winny. Nie można kogoś przekonać. Nie powinieneś również przewijać w głowie najbardziej negatywnych scenariuszy. Czy to będzie, czy nie, czy jutro, czy pojutrze - jeśli się nad tym zastanowić, teraz okaże się, że wszystko się wydarzyło ”.

W oparciu o porady psychologów, Life wokół wybrało 10 rzeczy, które pomogą przynajmniej trochę rozproszyć.

Ogranicz czas do wiadomościtaśmy do godziny dziennie

Informacje krytycznew mediach

Nie walcz online

Skoncentruj się na pracy

Spotkaj się z przyjaciółmi i rodziną

Podejmij konkretne działaniaaby zwiększyć swoje bezpieczeństwo

Codziennie chodź na świeże powietrze

Weź relaksującą kąpiel

Ćwicz regularnie

Przestań myśleći słuchajcie zdrowego rozsądku

Cover: Shutterstock

Obejrzyj wideo: Budzisz: Dumę Rosjan ugodziło, kiedy Duda powiedział, że Polacy są narodem odważniejszym (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Wygląd: Oleg Guitarkin, frontman Messer Chups
Styl

Wygląd: Oleg Guitarkin, frontman Messer Chups

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych mieszkańców Petersburga, aby robił zdjęcia na ulicy i powiedział im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie zwykle woli kupować ubrania. W nowym numerze Oleg Gitarkin jest liderem grupy Messer Chups i założycielem zespołu „Knife for Frau Muller”, którego życie sfotografowano na ulicy Pestel niedaleko szkoły Mukhinsky.
Czytaj Więcej
Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić zegarki Casio w Petersburgu
Styl

Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić zegarki Casio w Petersburgu

Narzekanie na ceny od dawna jest nawykiem: ktoś obwinia wysoką stawkę czynszu, inni są pewni chciwości właścicieli. Tak czy inaczej, to samo w różnych sklepach może kosztować inaczej, podwoić lub potroić koszt w oryginalnym sklepie za granicą. Życie wokół kontynuuje serię materiałów, w których można kupić bardziej opłacalnie.
Czytaj Więcej
Problem mieszkaniowy: co zrobić z wysokimi sufitami?
Styl

Problem mieszkaniowy: co zrobić z wysokimi sufitami?

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Raz w tygodniu Life wokół wzywa ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. W trzecim numerze - problem optymalnego wykorzystania wysokich sufitów, które często znajdują się w mieszkaniach typu Stalin.
Czytaj Więcej
W co się ubrać: płaszcz z owczej skóry Acne, sukienka Emma Cook, botki Yves Saint Laurent
Styl

W co się ubrać: płaszcz z owczej skóry Acne, sukienka Emma Cook, botki Yves Saint Laurent

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w moskiewskich sklepach, i mówi, gdzie szukać nowych marek, najlepszych kolekcji i największych rabatów. Air Fashion Store Teatralny proezd, 3, s. 4 +7 (495) 621−78−91 Strona na Facebooku W sklepie Air Fashion można kupić przedmioty z kolekcji jesienno-zimowej za pół ceny; 50% zniżki dotyczy prawie całego asortymentu (z wyjątkiem perfum, okularów i linii Black Comme des Garcons - takie są zasady marki).
Czytaj Więcej