Chmura wiedzy

Jak nie oszaleć w przepływie wiadomości i informacji

Ostatnie wydarzenia na świecie zmusiły do ​​czytania wiadomości i regularnego monitorowania programu, nawet tych, którzy wcześniej nie zwracali na to uwagi. Szalone strumienie informacji męczą, a wiadomości czasami wywołują panikę. Życie wokół pytało psychologów, jak radzić sobie ze stresem i nie wariować podczas wojen informacyjnych.

Mark Sandomierz
terapeuta

„Po wejściu do strumienia informacji osoba zaczyna cierpieć z powodu infekcji emocjonalnej. Porusza go strumień emocji, które są na nią narzucone lub rozpalają go. W rezultacie następuje przejście od racjonalnego logicznego myślenia do myślenia emocjonalnego i spadek krytyki - osoba zaczyna bezkrytycznie postrzegać oferowane informacje. Z reguły , w wyniku tego dochodzi do „katastrofy”, to znaczy przesady prawdopodobieństwa scenariusza negatywnego.

Ponadto wszystko zaczyna być widoczne tylko w dwóch wersjach, w czerni i bieli. Wszystko to zwiększa doświadczenie człowieka, zaburza jego stan emocjonalny, może prowadzić do wystąpienia zaburzeń lękowych, zaostrzenia chorób psychosomatycznych lub wszelkiego rodzaju niewłaściwych zachowań. Jeśli tylko osoba zauważy, że niektóre wiadomości medialne wyprowadzają go ze spokojnego stanu, musisz zatrzymać się właśnie tam, nie angażować się w wir informacji i nie wchodzić w konflikty w Internecie z innymi użytkownikami. Musisz nauczyć się zatrzymywać, uspokajać, ponownie przemyśleć informacje z bardziej krytycznego punktu widzenia, a potem okazuje się, że wszystko nie jest tak przerażające i dramatyczne, jak się wydawało. ”

Ludmiła Petranowska
psycholog

„Musisz ograniczyć przepływ informacji - zostaw sobie godzinę dziennie na wiadomościach. Ten czas wystarczy, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje. W każdym razie nie możemy nikomu pomóc. Ważne jest, aby skoncentrować się na prawdziwych rzeczach: pracy, relacjach, rodzinie, przyjaciołach. Jeśli to możliwe podjąć konkretne działania w celu poprawy bezpieczeństwa rodziny - na przykład w celu zaoszczędzenia pieniędzy - należy to zrobić.

Nie trzeba dyskutować, kto ma rację, a kto jest winny. Nie można kogoś przekonać. Nie powinieneś również przewijać w głowie najbardziej negatywnych scenariuszy. Czy to będzie, czy nie, czy jutro, czy pojutrze - jeśli się nad tym zastanowić, teraz okaże się, że wszystko się wydarzyło ”.

W oparciu o porady psychologów, Life wokół wybrało 10 rzeczy, które pomogą przynajmniej trochę rozproszyć.

Ogranicz czas do wiadomościtaśmy do godziny dziennie

Informacje krytycznew mediach

Nie walcz online

Skoncentruj się na pracy

Spotkaj się z przyjaciółmi i rodziną

Podejmij konkretne działaniaaby zwiększyć swoje bezpieczeństwo

Codziennie chodź na świeże powietrze

Weź relaksującą kąpiel

Ćwicz regularnie

Przestań myśleći słuchajcie zdrowego rozsądku

Cover: Shutterstock

Obejrzyj wideo: Budzisz: Dumę Rosjan ugodziło, kiedy Duda powiedział, że Polacy są narodem odważniejszym (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak zarabiać na starych zdjęciach
Wykonane przeze mnie

Jak zarabiać na starych zdjęciach

Dziennikarz Anastasia Sukhomlinova i fotograf Georgy Keimakh zaprzyjaźnili się podczas studiów na Wydziale Historycznym RSUH. Obaj lubili amerykańską historię i fotografię, a kiedyś zobaczyli prace słynnego afroamerykańskiego fotografa z początku XX wieku - Jamesa Van Der Zee, który był właścicielem popularnego studia fotograficznego Harlem.
Czytaj Więcej
Rosyjski Pointe: Baletki, które podbiły USA
Wykonane przeze mnie

Rosyjski Pointe: Baletki, które podbiły USA

Urodzona w Petersburgu Alexander Efimov przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych w wieku 16 lat, aw wieku 20 lat zarejestrowała rosyjską firmę Pointe, która specjalizuje się w butach baletowych, ubraniach i akcesoriach. Zaczęła od zakupów od rosyjskich producentów, ale potem zaczęła tworzyć własne kolekcje. Rynek amerykański został już zdobyty, teraz zmierza do Europy.
Czytaj Więcej