Chmura wiedzy

Jak pozbyć się uzależnienia od smartfona

Coraz więcej mieszkańców megamiast cierpi na uzależnienie od smartfonów. Ciągle sprawdzają nowe wiadomości, słyszą fałszywe wibracje połączenia i nie mogą skoncentrować się na rozmowie, ponieważ czytają Facebooka. Według amerykańskich naukowców 25% właścicieli iPhone'ów prawie zawsze używa go podczas lunchu lub na imprezie, 70% kupuje smartfon zaraz po przebudzeniu, a 51% stale sprawdza go nawet na wakacjach. Zwiększa to niepokój i może prowadzić do depresji. Jednocześnie około 40% ludzi cierpi na nomofobię - strach przed pozostawieniem bez smartfona. Życie wokół studiowało materiały na temat uzależnienia od smartfonów i zastanawiało się, jak się go pozbyć.

Usuń wszystkie niepotrzebne

Pozbądź się aplikacji, które zmuszają Cię do wielokrotnego sprawdzania telefonu. Warto przeanalizować, ile czasu spędzasz na Facebooku lub Instagramie - być może nie powinieneś zwracać na nie tyle uwagi. Pozbycie się aplikacji, które pomogą ci coś kupić, nie będzie zbyteczne: istnieje szansa na uniknięcie nieplanowanych wydatków. Do transakcji używaj tylko gotówki i karty. Dla tych, którzy nie pomagają pozbyć się uzależnienia od smartfonów, eksperci zalecają zakup zwykłego telefonu z przyciskiem.

Nie dotykaj tego

Nie pisz SMS-ów podczas jazdy: to nie tylko pomoże poradzić sobie z uzależnieniem, ale także zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Jeśli chcesz napisać wiadomość, zrób to przed podróżą lub po niej. Idąc ulicą trzymaj ręce w kieszeniach. Jeśli stoisz w kolejce, nie pozwól, aby smartfon zabił czas.

Nie warto również ciągle sprawdzać telefonu, jeśli jesteś w domu lub na wakacjach: to uniemożliwi ci relaks po ciężkiej pracy. Jeśli idziesz na siłownię, zostaw telefon w domu lub w samochodzie: ciągłe czytanie taśmy znajomych na ławce w celu wyciskania na ławce nie poprawi wyników sportowych.

Postępuj zgodnie z instrukcjami

Gdy tylko stewardesa w samolocie poprosi o wyłączenie telefonu podczas startu, nie przełączaj go w tryb samolotowy, ale naprawdę wyłącz gadżet. Podróżując w powietrzu, przeczytaj książkę lub czasopismo. Czytanie lub oglądanie filmów z telefonu podczas długiego lotu tylko się męczy.

Ogranicz czas użytkowania

Ustaw regułę, aby sprawdzać telefon nie częściej niż raz na 90 minut, gdy jesteś na randce lub na spotkaniu z przyjaciółmi. Na początku może nie być to łatwe, ale zauważysz, że jakość komunikacji znacznie wzrosła.

Nawiasem mówiąc, niektóre restauracje w Ameryce zachęcają gości, którzy decydują się na oddanie telefonu na kolację do przechowywania z dodatkowymi zniżkami. Według badania, z powodu nadużywania smartfonów jakość usług spada.

Kup budzik

Każdego ranka typowy użytkownik smartfona zaczyna od alarmu w telefonie. Może być melodyjny lub niezbyt bardzo, ustawiać interwały i intensywność połączeń. Ale pomimo tych udogodnień lepiej zrezygnować z tej metody budzenia na rzecz konwencjonalnego analogowego alarmu: nie sprawi to, że rano zanurzysz się w świat Internetu. Naukowcy sprzeciwiają się również korzystaniu ze smartfona przed snem. Spróbuj go wyłączyć wieczorem, aby spędzić ten czas z przyjaciółmi i rodziną.

Źródła: Inc., Psychology Today

Obejrzyj wideo: UZALEŻNIENIE OD SMARTFONA? 5 TRIKÓW NA WALKĘ! (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej