Chmura wiedzy

Rok bez Ilyi Segalovich

Ilya nagle zmarł w 49. roku na raka żołądka, zostawił pięcioro dzieci.

Segalovich zaprzyjaźnił się z Arkadym Wołożem, gdy jeszcze był w szkole w Ałma Acie, siedzieli przy tym samym biurku, a następnie obaj ukończyli szkołę ze złotym medalem i wyruszyli na podbój Moskwy. Przez pewien czas ich drogi się rozeszły, ale wkrótce Arkady zaprosił Ilyę do stworzenia elektronicznych książek telefonicznych w swojej firmie, Segalowicz wymyślił nazwę Yandex. Później Ilya została dyrektorem technicznym firmy i poprowadziła wszystkie premiery głównych produktów giganta internetowego. W połowie lat dziewięćdziesiątych żona Segalowicza, artystka Maria Eliseeva, założyła studio pomocy dzieciom, którego imię wymyśliła także Ilya - „Dzieci Maryi”. Rozmawiała z amerykańskim klaunem Patchem Adamsem i jego zespołem, a kiedyś zaprosiła ich do szkoły z internatem w pobliżu jej domu. Segalovich mówił o niezwykłej energii swojej żony, która zaraziła nie tylko go, ale także wielu przyjaciół do pracy wolontariackiej. Wraz z Yandexem centrum stało się ważną częścią jego życia, gdzie Ilya nauczyła dzieci żonglować i pojawiła się na obrazie wesołego klauna.

Segalovich był zaangażowany w pracę publiczną niezależnie od Yandexa: chodził na wiece opozycyjne, przyłączył się do Centralnej Komisji Wyborczej (kierowanej przez Leonida Wołkowa, który walczył o przejrzystość wyborów w 2012 r.), Przeciwstawiał się prawom zagrażającym wolności Internetu. Segalovich był szczególnie krytyczny wobec zakazu adopcji dzieci przez cudzoziemców.

Yandex stworzył stronę pamięci, na której zamieszczane są wspomnienia i materiały o używanej Ilyi Segalovich. Życie wokół wybrało ważne wypowiedzi osoby, bez których Runet nie stałby się tak, jak my go znamy.

O życiu i poglądach

Nie jestem osobą religijną, ale myślę, że jeśli postąpisz słusznie, będzie nagroda. A co jest „właściwe”? Właściwe postępowanie nie jest tak trudne - wystarczy postawić się w miejscu innej osoby, aby poczuć to, co czuje. I musisz to zrobić szybko, natychmiast, natychmiast. Poczuj - i rób to, co należy.

Źródło: Citizen K.

Nauczono mnie w dzieciństwie, aby nie dążyć do bycia fajnym. Moim celem zawsze było całkowite ochłodzenie, ale ten, który w środku naprawdę rozumie, że jest po prostu najfajniejszy. To jest moja pozycja w życiu i po prostu nie mogę się jej pozbyć.

Źródło: Snob

Moje pragnienie teatru amatorskiego pochodzi od mojej rodziny, głównie od matki i babci. Działam od dzieciństwa. Czasami sam wymyślam i chętnie dołączam do gotowego. Oznacza to, że gdyby Szekspir grał w pobliżu i zaakceptowali mnie, grałbym w Szekspira. Ale tutaj byli klauni, bardzo dobrze - lubię, a dzieci są zainteresowane.

Źródło: Kommersant

Z powodzeniem odczyliśmy się z Arkasha Arkady Volozh - współzałożyciel Yandex - Uwaga. Życie wokół ukończył ze złotymi medalami i poszedł na Moskiewski Uniwersytet Państwowy. Nie wiedzieliśmy, że trwa wojna ideologiczna, która nas dotyczy. To znaczy, wiedzieliśmy, że idzie, ale nie wiedzieliśmy, że należy do prywatnego życia uczniów szkół wychowania fizycznego. Nie wiedzieliśmy wtedy, że jesteśmy Żydami. Cóż, nazwy są tym, co możesz zrobić, ale okazało się to śmiertelne. Moskale byli lepiej poinformowani w tej sprawie, a w Alma-Ata nie była bardzo popularna.

Źródło: Youtube

Miałem więc okazję kupić pastę czekoladową, która wcześniej była niedostępna dla dziecka, a to mnie wzbogaciło. W tym sensie wszyscy jesteśmy bogaci, jeśli stać nas na takie poczucie bogactwa. I nie ma znaczenia, ile dasz, jeśli udostępnisz, oznacza to bogactwo. Nie czuję się bogatszy, choć oczywiście mam przyzwoite ubrania i latam w klasie biznesowej. Nie potrzebuję jednak innych atrybutów bogactwa, na przykład mam bardzo skromny samochód, sam jeżdżę. Bo jestem pewien - nie zwiększę bogactwa drogiego samochodu z kierowcą. Ale jeśli dam coś jeszcze dzieciom, poczuję się bogatszy. I w tym sensie, szybciej stałem się biedniejszy niż byłam, jest mniej czasu, który mogę podzielić.

Źródło: Kommersant

Chciałbym jakiś cud, magiczną różdżkę, aby raz - i system wyborczy zadziałał, dwa - i wszystkie sieroty z domów dziecka zostały zabrane do rodzin. Za ten wynalazek zapłaciłbym dowolne pieniądze.

Źródło: Snob

Bardzo słabo oddzielam się od Yandex i jest on bardzo mocno zintegrowany z tym. Cieszę się z każdego uruchomienia, każdego nowego projektu, nawet jeśli początkowo pomysł nie pochodził ode mnie.

Źródło: Snob

Wszystko zależy od ludzi. Są dobrzy ludzie, są źli ludzie. Staram się z góry myśleć o ludziach raczej dobrych niż złych.

Źródło: Look At Me

Wszystkie moje wynalazki zrobiłem w ciągu półtora roku, a maksymalnie dwóch. Mam słabą wyobraźnię. Nie wierzę w siebie. Myślę, że musisz mieć ogromną siłę woli i wierzyć, że to, czego nie możesz zrobić za półtora roku i zrobić to za trzy lub pięć lat, na pewno zadziała, zacznij to robić i nie rezygnować. Ogólnie chciałbym nauczyć się sterować samolotem i przyczepą.

Źródło: Snob

O miłości i dzieciach

Około 1993 roku postanowiłem uczyć się angielskiego (mając strategiczne plany pójścia do piekła) i tam spotkałem moją przyszłą żonę na kursach. Wraz z nią zaczęliśmy chodzić do szkoły z internatem nr 103 i regularnie przewozić dzieci do jej pracowni w piwnicznym teatrze dla dzieci. Stopniowo nasze zaangażowanie w ich sprawy i ich w nasze wzrastało i około rok po tym, jak Masha i ja mieliśmy własne dziecko (ona już miała trzy), najpierw wzięliśmy jedną, a potem dwie kolejne dziewczynki dla siebie do rodziny. Jestem więc ojcem dużej rodziny Fosterów.

Źródło: Searchengines.guru

„To było interesujące, choć trudne: przez osiem lat mieszkaliśmy w dwupokojowym mieszkaniu, początkowo nawet bez telefonu, a tym bardziej bez samochodu. Ale wszystko to było postrzegane dość bezboleśnie, z humorem i bardzo produktywnym poczuciem życia i pełni.”

Źródło: Fundacja Dzieci Maryi

Wszystko, co interesuje mnie poza firmą Yandex, to działalność charytatywna, którą zacząłem robić mniej więcej w tym samym czasie co Yandex. Praca ta związana jest z działalnością mojej żony, która ma twórcze studio „Dzieci Maryi” dla sierot w Moskwie. Od wielu lat współpracuje z kilkoma szkołami z internatem, organizuje wakacje w letnich, wiosennych, zimowych obozach, wyjazdy zagraniczne z wystawami i przedstawieniami, codzienną pracę w kręgach w studio. To moja główna inwestycja poza Yandex, którą planuję dalej rozwijać: pieniądze pochodzące ze sprzedaży akcji pójdą w tym kierunku. Musimy kupić lokal, przestać zależeć od rady, może założyć fundusz (teraz jest to organizacja charytatywna) i rozszerzyć naszą działalność.

Źródło: Snob

Już w 1984 r. Pracowałem w komitecie sponsorowanym Komsomołu wydziału - pomagałem w organizacji wakacji. Dla tych, którzy czytają książkę Gallego „White on Black” - czuję, że jestem gotowy zasubskrybować każde słowo. Oczywiście nie byłem po drugiej stronie, nie siedziałem w celi karnej, nie zostałem pobity, nie doświadczyłem tego koszmaru, upokorzenia i przerażenia, ale prześladowało mnie uczucie ciężkości i okropności.

Źródło: kanał telewizyjny „Rain”

Same pieniądze nie są zamieniane na cele charytatywne. Nie możesz po prostu stać na rogu i rozdawać pieniędzy - to bez sensu. Jeśli nie utworzysz działającego mechanizmu charytatywnego, nic nie osiągniesz. Potrzebujemy istniejącej struktury, strategii, technologii. To wszystko praca. Udaje nam się coś zrobić: w ciągu ostatnich trzech do czterech lat zrealizowano kilka dużych projektów, w których osobiście uczestniczyłem i pomagałem we wdrażaniu. Wycieczki z wystawami i przedstawieniami teatralnymi do Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, wystawa w Białym Domu w USA, programy edukacyjne dla nauczycieli z internatem w Izraelu i USA. Oczywiście obozy letnie i wycieczki do Beslan.

Źródło: Kommersant

O prawie i państwie

Piszemy piękne powieści, ale drogi nam nie działają. Mamy podobne problemy z ruchem tureckim. Wyodrębniłem następujące: my, podobnie jak w Turcji, słabo rozwinięto usługi i usługi państwowe

Źródło: Interview Magazine

W Rosji zawsze istniał wspaniały regulowany Internet. Nie mieliśmy jednak przepisów dotyczących blokowania, które w takiej czy innej formie są obecne w krajach europejskich. Teraz naszym głównym zadaniem jest wprowadzenie najbardziej rozsądnych zmian w tym prawie. Blokowanie strony zgodnie z prawem powinno odbywać się w taki sposób, aby żadne niewinne zasoby nie zostały uszkodzone. Technicznie jest to możliwe.

Źródło: Snob

Nasz model jest średniowieczny: każdy dział jest oddzielnym bastionem z własnym feudalnym panem, który nikogo nie wpuszcza, żyje według własnych praw i nie chce niczego wiedzieć. Wynika to ze słabości władzy państwowej. Nie jest w stanie zapewnić jedności w egzekwowaniu prawa.

Źródło: Interview Magazine

Putin, Miedwiediew i Surkow powinni oderwać tyłki z krzeseł, przejść do następnej szkoły z internatem i adoptować dziecko. I nie cierpieć śmieci. Władimir Putin, w obietnicach z 2006 roku, obiecał zejść system wejścia na pokład do zera. A gdzie Zacznij przynajmniej od siebie, Vladimir.

Źródło: Twitter

Innym obszarem, w którym widzę siebie i który jest także ortogonalny wobec Yandex, jest wszystko związane z wyborami w Rosji: zapewnienie przejrzystości, dokładności liczenia, nowe formy głosowania ”

Źródło: Snob

O Yandex i rynku internetowym

W Yandex po prostu tworzymy własny produkt, opracowujemy nasze urządzenia i jak do diabła różnią się od innych narzędzi.

Na przykład z mojego punktu widzenia BMW i Mercedes to jedno i to samo, ale nie zapytam ich, jak się od siebie różnią.

Źródło: Look At Me

Jesteśmy usługą globalną: w tym sensie, że konkurujemy z resztą świata o naszych użytkowników na równych warunkach, bez zniżek i przywilejów. Jesteśmy usługą lokalną, ponieważ zwracamy uwagę na użytkownika, język i kulturę.

Źródło: Blog Ilyi Segalovich

Mamy tylko jedno marzenie - aby zapewnić niezbędne usługi dla użytkowników, polegając na bagażu i posiadanych umiejętnościach. Jest to praca z dużymi ilościami danych, możliwość wyszukiwania, klasyfikowania i klasyfikowania danych w zależności od życzeń użytkownika. Wszystko to chcę zastosować dalej w telefonie komórkowym, na komputerze, w rozpoznawaniu głosu, tłumaczeniach, wizji komputerowej.

Źródło: Forbes.ru

Nigdy nie uważałem się za mądrzejszego od facetów, którzy pracowali obok mnie. Nigdy nie bałam się zatrudniać ludzi mądrzejszych ode mnie. Najważniejsze, że nie powinno się czcić władzy.

Źródło: Look At Me

Z faktu, że człowiek jest mądrzejszy od ciebie i wiesz o tym, wcale nie wynika, że ​​nie może się mylić. To znaczy, uczucie, że każdy może powiedzieć głupie rzeczy, nawet geniusz, jest bardzo poprawne. Ważne jest, aby móc przyznać się do swoich błędów. Niemal każdego dnia piszę litery: „Przepraszam, postawiłem stopę”. To jest odświeżające.

Źródło: Look At Me

W rzeczywistości zarządzanie jest tym samym programowaniem, w którym zamiast kodu używasz ludzi, ich psychotypów. Takie „programowanie” nazywa się zarządzaniem i nie mam go dużo, jak mi się wydaje.

Źródło: Look At Me

Wołoż jest tłumaczem, urokiem i najlepszym przyjacielem. Trudno powiedzieć, kto grał jaką rolę. Byłem rękami i głową, on był głową, pomysłami i pieniędzmi.

Źródło: Runetology

Problem niskiego poziomu dyskusji nie jest problemem Rosji, ale źle zorganizowanych usług. Na przykład Livejournal żyje według praw z 1997 roku. Tam przez 14 lat istnienia usługi nie wprowadzono żadnych zmian w zakresie ochrony użytkowników przed trollingiem, niegrzecznością, niegrzecznością i atakami. A na „Habrahabr” użytkownicy zawsze dodają i pomniejszają posty i komentarze, a więc zbudowany jest model, w którym dziwka, która nie przestrzega zasad usługi „tonie” i nie jest widoczna. A najbardziej obrzydliwe czytanie w życiu to komentarze na YouTube. Z tego punktu widzenia jest to nikczemna służba, która obraża ludzką godność.

Źródło: Snob

„Przed IPO Google, pod koniec 2003 roku, Sergey Brin i Larry Page (założyciele Google - Uwaga Życie wokół) i prawie mieliśmy miłość ”.

Źródło: Forbes.ru

Zdjęcia:Jewgienij Dudin / Kommersant, Siergiej Władimirow

Obejrzyj wideo: TACONAFIDE - Kryptowaluty (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej