Chmura wiedzy

Jak zdobyć popularność na Facebooku

Maxim Yurin

Współwłaściciel, dyrektor ds. Strategii w Little Big Agency

Bez względu na to, co mówią, dominującymi i najbardziej aktywnymi odbiorcami na Facebooku są reklamodawcy i osoby z najbliższej imprezy, kreatywna inteligencja, ludzie, którzy dużo komunikują się z zachodnimi przyjaciółmi i kolegami. Dlatego w pogoni za popularnością warto się na nich skoncentrować.
Możliwe są dwie opcje. Jesteś osobą kreatywną, to znaczy jesteś w stanie stale pisać unikalne teksty, rysować lub strzelać, lub nie być szczególnie kreatywny.

Jeśli drugi, to jedną ze ścieżek popularności jest wyszukiwanie, dostosowywanie i publikowanie treści innych osób. Ale do Facebooka należy podchodzić bardzo selektywnie. Nie należy publikować materiałów z Fishki.net, a nawet z Bright Side, chociaż są świeże i bardzo naśladują.

Przejdź do Mashable lub Buzzfeed, wybierz dowolną publikację dotyczącą trendów, przetłumacz kilka akapitów, dodaj dowcipny komentarz i soczyste zdjęcie o rozdzielczości 500 pikseli. A teraz jesteś już początkującym trendsettem i wschodzącą gwiazdą Facebooka.

Jeśli sam tworzysz treści autorskie, Facebook jest doskonałym miejscem do dzielenia się nimi i zdobywania dobrych odbiorców. Nie zapominaj, że wszelkie treści muszą być pięknie zapakowane, aby można je było dostrzec na niekończących się ścianach dziecka Zuckerberga. Nie bądź leniwy i wybierz chwytliwą ilustrację do swoich tekstów. Do pracy ze zdjęciami lub filmami napisz inspirujący i pociągający eyeliner tekstowy. Użyj grup zainteresowań, aby promować swoje treści. Na przykład Facebook ma wiele zamkniętych, ale bardzo żywych grup dla reklamodawców, projektantów, dziennikarzy, w których możesz dołączyć i publikować w nich swoje posty.

Pomimo wysokiego stopnia snobizmu użytkowników tej sieci społecznościowej dobry humor zawsze będzie działał (nie żart o teściowej, ale na przykład dobry żart na temat nowego logo Mistrzostw Świata), zdrowy sarkazm, piękne i oryginalne zdjęcia osobiste oraz wygląd strony (patrz i zainspiruj się wyborem zdjęć).

W przypadku Facebooka polecam mniej pisać o polityce, o zębie mlecznym dziecka, o przepisie autora na dietetyczne ciasto marchewkowe, o którym trudno jest znaleźć, łatwo go zgubić i którego nie można zapomnieć.

Jewgienij Grekov

Menedżer SMM do obsługi winogron

Specjaliści SMM bardzo dobrze wiedzą, jak promować grupy dużych marek w sieciach społecznościowych, ale aby stworzyć osobistą markę, wszystko trzeba zrobić na odwrót. Wymienię główne punkty:

 Nie musisz być od razu obecny we wszystkich sieciach społecznościowychjeśli nie chcesz spędzać kilku godzin dziennie aktualizując statusy w każdym z nich. Skoncentruj się na Facebooku, gdzie mechanizmy wirusowe działają najlepiej, a zasięg i koncentracja wdzięcznej publiczności jest na wysokim poziomie.

 Skoncentruj się na temacie, w którym chcesz zostać liderem opinii. Na przykład, jeśli jesteś inwestorem typu venture, ludzie będą oczekiwać od ciebie różnych informacji wewnętrznych i wydarzeń rynkowych, twoich osobistych ocen, analiz i prognoz. Publiczność chce uczyć się na podstawie twoich doświadczeń, zobaczyć ciekawe spory i opinie ekspertów w komentarzach. W takim przypadku Twoje stanowisko polityczne, zdjęcia z wakacji, śmieszne zdjęcia i inne nie na temat sprawią, że ludzie ukryją twoje posty przed taśmą. Jednocześnie wewnętrzny algorytm Facebooka nałoży na ciebie sankcje, a zasięg twoich postów zmniejszy się.

 Nie bierz udziału w różnych mobach flashowych: „czym byłem pięć lat temu”, „kiełbaski nóg” i inne popularne rozrywki. Chcesz być trendy, a nie nadążać za trendami?

 Zostań dysydentem w mediach społecznościowych. Prowokuj ludzi do świętowania, wzywaj do swoich postów różnych ekspertów, testuj publicznie różne pomysły. Twoja osobista strona stanie się miejscem dyskusji, a posty będą coraz częściej pojawiać się w kanałach użytkowników.

Damir Chałiłow

założyciel agencji Green PR

Nigdy celowo nie promowałem swojego konta, nie korzystałem ze specjalnych narzędzi, po prostu zawsze pisałem o tym, co mnie interesuje. Stopniowo powstała grupa ludzi o podobnych zainteresowaniach i poglądach na życie.

Jednocześnie konto w sieciach społecznościowych, zwłaszcza na Facebooku i LinkedIn, pomaga w biznesie. Promocja firmy za pośrednictwem osobistej marki jest potężnym narzędziem. Marka osobista musi być wielowymiarowa. Na przykład często widzisz konto specjalisty w branży, która publikuje profesjonalne informacje i nic więcej. Ludzie nie pamiętają specjalisty w tym formacie. Powinien istnieć obraz wielowymiarowy: jego wygląd zewnętrzny (psychologicznie trudno jest postrzegać obraz abstrakcyjny), publikacje ukazujące go z drugiej, ludzkiej strony: rodzina, podróże, preferencje, opinie o książkach, filmach, instytucjach i tak dalej. Istnieje formuła 30/30/30: 30% profesjonalne, 30% osobiste treści i 30% treści w formie recenzji, recenzji i tak dalej.

Ważna kwestia: aby przyciągnąć nowych odbiorców, Twoje treści muszą być aktywnie publikowane. Użytkownicy publikują treść z dwóch powodów: albo sami ją później przeczytają, albo jeśli treść pasuje do ich myśli, przekonań, zainteresowań. Jeśli opublikujesz piękne zdjęcie, ludziom się spodoba, ale go nie opublikuje. Dlatego format Instagram na Facebooku nie działa.

Jakie treści najczęściej publikują ludzie?

Kolekcje na ten temat. Ludziom łatwiej jest dostrzec ustrukturyzowane informacje, a jest to związane z popularnością postów w formacie „20 ogólnych książek dla marketera” lub „15 trendów 2014”. W moim poście „10 usług, dzięki którym życie staje się lepsze” zebrano ponad 5 tysięcy publikacji.

Rekomendacje Na przykład „Jak zamienić złe nawyki w dobre nawyki”.

Recenzje Staraj się nie zepsuć, ale opisz wartość, jaką użytkownicy otrzymają w wyniku czytania lub oglądania książki lub filmu.

Zdjęcia z podróży.

Lekcje mini-master.

Infografiki, diagramy.

Ciekawe linki Nie należy się tym przejmować, ludzie tracą zainteresowanie profilami pracującymi w formacie agregatora linków.

Obserwacje, przemyślenia, mini-eseje na darmowe tematy. To jest twoja strona i masz prawo pisać o tym, co Cię interesuje.

Manipulacyjne, szare metody promocji (branding, spam) nie powinny być stosowane pod żadnym warunkiem. Ryzykujesz zdobycie reputacji jako spamer. Ponadto nie polecam aktywnie wykorzystywać Facebooka do sprzedaży, ciągła presja reklamowa na odbiorców jest pewnym sposobem na utratę kapitału społecznego.

Stepan Daniłow

założyciel projektu MeYou i Do.Docs przeanalizowali powody swojego sukcesu na Facebooku

Ludzie kochają Robin Hoods.

Często broniłem młodych start-upów, kiedy obrażały ich małe dorosłe osoby. Zawsze zastanawiałem się, dlaczego tak wiele głupich negatywności spadło na ludzi, którzy próbują coś stworzyć, choć niezbyt skutecznie. Myślę, że twórcy muszą wszystko wybaczyć. Ten 1% odpowiada temu, z czego korzysta później 99% innych osób.

Potrzebujemy tych, którzy się nie boją

Uważnie obserwowałem kroki instytucji państwowych, komentowałem i zadawałem im pytania, nie wahając się nazwać ich cyrkiem. Dużo robią urzędnicy i przedsiębiorstwa państwowe ze względu na odpowiedzialność, a nie ze względu na poprawę klimatu biznesowego. Nie każdy może stanąć przed funduszem państwowym z kilkoma miliardami i zmusić ich do usprawiedliwienia w szkołach. Prawdopodobnie jakoś złapią mnie w bramie, ale ktoś powinien sprzeciwić się klaunom, ponieważ wciąż mają środki na budowanie klimatu biznesowego.

Potrzebujemy mężczyzn, a nie książąt

Byłem szczerze zainteresowany opiniami dziewcząt na temat mężczyzn. Mówią jedno, a natura działa inaczej. Kiedy obserwuję 300 komentarzy w mojej piątkowej kolumnie na temat związków, w których sprzeczają się dziewczyny i dziewczęta, staje się jasne. Istnieją społecznie narzucone wartości: futra, samochody i iPhone, i jest to, czego naprawdę chcą - męskość, partnerstwo i inteligencja.

Potrzebujesz równowagi

Wymyślałem i naprzemiennie cotygodniowe kolumny o biznesie, o rozwoju osobistym i osobistym: # SundayDivandey - w każdą niedzielę mówię o tym, jak budujemy miejsce spotkań przedsiębiorców i startupów. W #StepaVedetLIVE znajdują się raporty z ciekawych wydarzeń na temat startupów. O ważnych wydarzeniach rynkowych dla branży venture capital piszę pod tagiem # Minister of Startups.

#ExperimentsBadBrain - o sprytnym myśleniu i rozwijaniu inteligencji. # Nie myśl DELAYSelfi - sobotnie zdjęcia. Najpopularniejsza kategoria, w której występuje piekło w komentarzach, srachi, pickup, love, nazywa się # LET'S TALK CURITY. Tam wieczorem w piątki piszę o znalezieniu żony io związku między mężczyzną a kobietą - krótko mówiąc o miłości.

Obejrzyj wideo: Jak zdobyć pierwszy 1000 zaangażowanych fanów na Facebooku? - Katarzyna Granops-Szkoda (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej