Cyber ​​eksperyment

Smartphone vs. Komputer:
Co jest potrzebne w pracy projektanta kolaży

Czy potrzebuję laptopa, aby rozwiązać problemy z pracą, czy nadszedł czas, aby zmienić priorytety? Aby dojść do prawdy, Life around i Yota, operator komórkowy z prawdziwym nieograniczonym Internetem, przeprowadzają serię czystych eksperymentów: przez jeden dzień roboczy tylko smartfon pozostaje do dyspozycji bohaterów (ale jeśli nie ma innej opcji rozwiązania problemu, możesz użyć komputera). Projekt kontynuowała projektantka i artystka Alina Matlashenko, twórca marki o tej samej nazwie, której autorskie kolaże i ubrania z nimi znane są nie tylko w rosyjskiej przestrzeni mody. Szczegóły znajdują się w naszym raporcie.

Na zdjęciu w Internecie Alina Matlashenko wygląda wyraźnie ostrzej niż w prawdziwym życiu, w którym częściej się uśmiecha. Spotkasz się w innych okolicznościach - najprawdopodobniej nie rozpoznasz. Urocza brunetka jest wyraźnie jedną z tych projektantek, która jest najlepszym modelem do własnych rzeczy. Dziewczyna ma na sobie dżinsy chłopięce i jaskrawoczerwoną bluzę z nadrukiem z kolekcji „Stolicy świata” poświęconej Rzymowi: Koloseum i Adrian Brody są z tym zmieszane. Nawiasem mówiąc, zdobywca Oscara nie tak dawno został poważnie porwany przez sztuki wizualne i dołączył do grona hollywoodzkich aktorów, którzy zostali artystami pracującymi na pół etatu. Więc ona i Alina są poniekąd kolegami.

Kiedy na przykład mówią mi, że dziewczyna uwielbia czerwień, czekoladę i Justina Biebera, od razu rozumiem, co trzeba wziąć, jak to wymieszać

Historia marki Alina Matlashenko jest dobrze znana fanom marki. W pewnym momencie dziewczyna dołączyła do grona redaktorów fanów, którzy przeszli na drugą stronę barykad - w celu produkcji własnych kolekcji. Dziś jej prace to nie tylko kolaże z linii podstawowych rzeczy - bluzy, sukienki, swetry rozpinane i koszulki, ale także indywidualne zamówienia. Prace Aliny zdobią wnętrza i często stają się spersonalizowanymi prezentami.

Rano:

Czeski styl życia, inspiracja w nocy i odrzucenie wzorów

zastosowania:

Facebook, WhatsApp, Instagram, VK

Wykorzystanie komputera:

ani razu

„Mój dzień zwykle zaczyna się od filiżanki kawy”, mówi Alina. „Nigdy nie pracuję przy śniadaniu. Po pierwsze, ponieważ najbardziej kreatywny proces zwykle zaczyna się wieczorem i wieczorem. Więc niestety idę spać bardzo późno. Dzisiaj, na przykład spała tylko kilka godzin - przygotowywała prezentację, którą ukończyła dopiero o piątej rano ”.

Po śniadaniu Alina sprawdza przede wszystkim pocztę i sieci społecznościowe, ponieważ sprzedaż jej marki odbywa się za pośrednictwem Instagrama i innych podobnych kanałów. Dlatego bez aplikacji e-mail i Facebooka od VKontakte na smartfonie nigdzie. To prawda, że ​​Alina szczerze przyznaje, że wszędzie wyłączyła dźwięki powiadomień - były denerwujące.

„Teraz pracujemy nad moją witryną” - mówi Alina. „Chciałbym, aby okazała się bardzo dobra i spodobała się wszystkim, więc odmówiłem korzystania z szablonów i gotowych platform, wszystko robimy od zera”. Ale dopóki strona nie będzie gotowa, Instagram pozostaje główną wizytówką, którą Alina prowadzi samodzielnie.


Zwykle w naszym eksperymencie prosimy ludzi o korzystanie z telefonu zamiast laptopa, ale z Aliną jest na odwrót. Przyznaje, że woli smartfon

Projektantka mówi, że często używa smartfona w swojej pracy: przywykła do trzymania go w dłoni i wygodnego przeglądania go. Zauważa jednak, że ma również wady: na przykład w aplikacji pocztowej Yandex nie ma wyszukiwania liter, dlatego czasami trzeba przeszukiwać całą korespondencję. O wiele łatwiej byłoby znaleźć właściwą literę z komputera.

„WhatsApp jest dla mnie kolejnym prawdziwym narzędziem roboczym”, przyznaje projektant. „Wszyscy klienci w zasadzie tam piszą. Wygodne jest omawianie tego, co jest, a co nie, oferowanie niektórych opcji itd. Teraz wygląda na to, że ta aplikacja jest , nie musisz nawet pytać wszystkich. W trakcie tego procesu odkryto dodatkową premię. Kiedy umawiasz się z kimś na spotkanie, nie musisz popełniać błędu i nie zostać przeoczonym. Ale teraz zamiast pisać „Będę w czerwonej kurtce”, możesz po prostu spojrzeć na zdjęcie w messenger ”.

W dzisiejszej korespondencji list od dziewczyny, która jest zaangażowana w sport jeździecki i chciałaby wydrukować z końmi. Alina przyznaje, że działa wystarczająco szybko: zwykle natychmiast rozumie, co jest potrzebne, więc nie musi wpadać na pomysł przez kilka dni. Najwyraźniej wpływa to na doświadczenie dziennikarstwa. „Oczywiście zdarza się, że klienci tak naprawdę nie rozumieją, czego chcą”, zauważa Alina. „Ale nic nie jest niemożliwe. W takich sytuacjach proszę o podanie mi punktu wyjścia; jeśli jest to prezent, powiedz mi o osobie: co kocha, co lubi. ”


Równolegle z analizą poczty i korespondencji Alina, choć ma czas, przegląda zdjęcia na dowolne tematy w Internecie i uzupełnia swój osobisty bank pomysłów i archiwum, dodaje coś na Pinterest. Pomaga to szybko wymyślić pomysł lub naszkicować, gdy zajdzie taka potrzeba. Aby nie zabrakło pamięci w telefonie, wrzuca coś do zamkniętego albumu VKontakte. „Lubię zbierać tekstury, kwiaty, cokolwiek. Idealnie, zdjęcie kolażu powinno mieć co najmniej tysiąc pikseli długości. Gdy jakość jest odpowiednia, zdjęcie nie wkrada się w kwadraty i stamtąd można pobrać wszelkie szczegóły. Proces tworzenia kolażu polega częściowo na ponownym fotografowaniu Każde zdjęcie przechodzi przez trzy etapy: znajdź i wydrukuj, zrób zdjęcie, a następnie ponownie wydrukuj skończoną pracę. Im lepsza jakość źródła, tym lepszy produkt końcowy. Ale na prywatne zamówienia zdarza się, że robię coś ze zdjęciem z WhatsApp. Ek chce uszczęśliwić swojego przyjaciela, ale obraz o odpowiedniej jakości nie jest pod ręką. ”

 

Dzień:

Wytatuowane piękności, tajne projekty i praca, której samochód nie jest w stanie wykonać

APLIKACJE:

Snapseed, EyeEm, PS Express, VKontakte

UŻYWANIE KOMPUTERA:

2 razy

Jak już się dowiedzieliśmy, najczęściej Alina tworzy wieczorami. A po południu odbywają się spotkania z klientami i partnerami, negocjacje i tak dalej. „Prywatna komunikacja jest dla mnie ważna” - wyjaśnia. Ale dziś nie ma spotkań, więc możesz zacząć pracować nad nowym projektem jednego popularnego greckiego klubu piłkarskiego, którego projektant nie może jeszcze wymienić.

Natychmiast okazuje się, że musisz użyć laptopa: telefon nie miał pożądanego obrazu. Alina drukuje w kilku egzemplarzach zdjęcie spektakularnego wytatuowanego przystojnego mężczyzny, nieco przypominającego profil bramkarza Zenita i rosyjskiej drużyny Jurija Łodygina. Grecy zamówili serię odcisków ze znanymi graczami z ich zespołu i fanów. Następnie można je wykorzystać w pamiątkach, pokojach klubowych i tak dalej.Wszystkie kolaże Aliny nie są cyfrowe, ale analogowe, obszerne i istnieją w wersji trójwymiarowej. Tak więc smartfon na etapie montażu i instalacji, projektant potrzebuje tylko jako gracza. Alina zazwyczaj tworzy listy VKontakte i słucha muzyki za pośrednictwem aplikacji na słuchawki. „Podoba mi się wolumen, gra światła”, wyjaśnia wybór techniki pracy. „Możliwe jest zbudowanie cienia na komputerze, ale to za dużo czasu. Poza tym wydaje mi się, że różnica między komputerem a teraźniejszością jest nadal widoczna. Czasami nie jestem specjalnie bardzo wyrównany krój, który zaczyna się „bawić”, gdy się zbliża. Ten sztuczny człowiek nie jest niczym do odtworzenia.

Alina wyjmuje zestaw narzędzi: ołówki, zwykły nóż do chleba i tak dalej. Na uwagę zasługują pełne wdzięku nożyczki: metalowe, z wystrojem podobnym do starych instrumentów. „Ogólnie rzecz biorąc, nie mam żadnych specjalnych wymagań dotyczących narzędzi, których używam. Najważniejsze jest to, że ekran telefonu lub laptopa jest czysty (jak każdy, kto pracuje z obrazami), a pozorowane noże są ostre. W przeciwnym razie cięcia na papierze będą brzydkie „Ale nie mogłem się oprzeć tym nożyczkom właśnie z powodu ich wyglądu. Widziałem je na jednym z rynków. Są fajne, piękne”.

 

Lubię projekty z nowymi tematami. Nie zawsze można pracować tylko z modą, kobietami, sukienkami

Kiedy Alina pracuje w domu, odcina części kolażu bezpośrednio na podłodze - przyznaje, że jest to wygodniejsze dla pleców. Ale jeśli musisz pracować w coworkingu, tak jak dzisiaj, wybiera stół. Alina nosi jeszcze jedno, bardzo małe nożyczki, na skórzanym sznurku zamiast wisiorka. To prawda, przyznaje, że z powodu tej biżuterii nieznajomi często mylą ją z fryzjerem. „Znalazłem je w sklepie z projektami w Rzymie. W trakcie rozmowy rozmawialiśmy z właścicielem. Pracuje ze studiami filmowymi, podarował Emirowi Kusturicy kilka filmów. Reżyser ma bardzo szczególne rzeczy: masywne pierścienie, krzyże”.

Kiedy kolaż jest gotowy, Alina robi zdjęcie telefonem i wysyła je do klienta. Odpowiedź przychodzi szybko: już wcześniej omawiali tę koncepcję, więc nie będzie kreatywnej debaty. Na tym etapie pracy fragment przyszłej pracy można, w razie potrzeby, przesłać do sieci społecznościowych. „Przez telefon stale fotografuję wycieczki, które w razie potrzeby przetwarzam w aplikacjach, a następnie wysyłam je do klientów. Jest to naprawdę znacznie szybsze i wygodniejsze niż przez komputer. Ponieważ moje kolaże są zwykle obszerne, aplikacje do przetwarzania zdjęć pomagają podkreślić piękne cienie i inne efekty. W domu, podczas fotografowania przez telefon, używam dużej lampy podłogowej, aby cień dobrze pasował. Jeśli nie ma mnie w domu, korzystam z innego dostępnego źródła światła ”.
A oto ostateczna wersja kolażu, który następnie stanie się odbitką, Alina bierze aparat. Jest to niezbędna konieczność: aparat telefonu nie zapewnia jakości niezbędnej do dalszej pracy. Najczęściej Alina zwraca się do profesjonalnego fotografa, ale dziś robi to sama. Nożyczki i tutaj nie idą daleko. Zdarza się, że chcesz naprawić coś już na tym etapie, więc narzędzie powinno zawsze być przy tobie. Aby ostatecznie przetworzyć obrazy i przygotować je do drukowania na tkaninie, musisz ponownie wziąć komputer: aplikacje telefoniczne, w tym Photoshop, mają ograniczoną funkcjonalność i po prostu nie ma wielu opcji niezbędnych do ich pracy. Alina zapisuje powstały obraz na dysku flash, którym następnie przejdzie do przedsiębiorstwa.

 

Wieczór:

Subtelności procesu, izraelska technologia i gotowy produkt

APLIKACJE:

Instagram

UŻYWANIE KOMPUTERA:

1 raz

Wieczorem Alina zwykle idzie do zakładu produkcyjnego znajdującego się w jednym z pomieszczeń Moskiewskiej Fabryki Narzędzi. Projektant zawsze monitoruje drukowanie odbitek, suszenie i inne operacje, dzięki czemu może łatwo wyjaśnić wszystkie subtelności procesu. Na przykład białe rzeczy zwykle wystarczają na kilka suszarek - raz z każdej strony. Ale czarne i kolorowe rzeczy muszą być przejeżdżane samochodem co najmniej pięć razy, maksymalnie siedem do ośmiu, ponieważ zużywają więcej farby.

Aby przenieść kolaże na tkaninę, zastosowano tutaj renomowane izraelskie drukarki Kornit - solidne agregaty dwa razy większe niż zwykła kopiarka biurowa. Wszyscy giganci światowego przemysłu modowego drukują swoje odbitki na tej technice.

Rzeczy są tam szyte: na dużych wycinanych stołach wzory są wyraźnie układane na tkaninie, wszędzie w przemysłowych maszynach do szycia, szpulach nici, nożyczkach i tak dalej. Uporczywy zapach pracowników produkujących farby wcale nie wydaje się zauważać. Jako dziennikarze lub kierownicy nie zauważyliby hałasu na otwartej przestrzeni.


W celu drukowania na maszynie wydruk jest przenoszony z dysku flash USB na komputer stacjonarny - nie można podłączyć takiego sprzętu do smartfona

Dzisiaj Alina robi prototypową koszulkę z tym samym wytatuowanym przystojnym. Wydruk z dysku flash jest przenoszony na stacjonarny komputer, na którym zainstalowane jest oprogramowanie do pracy z drukarką. W programie musisz dodać ilość farby i inne parametry. Nie można podłączyć takiego sprzętu do telefonu. Siła prasy trwa minutę. Potem chodzi o suszarkę, która wygląda jak system kontroli bagażu na lotnisku.

Kiedy wszystko jest gotowe, wreszcie jest powód, aby ponownie wziąć smartfona i zrobić zdjęcie na Instagram. Wieszak z wzorami i wzorami, doskonale znany wszystkim subskrybentom Aliny, działa jako teksturowane tło.


Czas podsumować. Jak wiele osób dzisiaj, prawie cała praca Aliny jest przenoszona na telefon, tam gdzie to możliwe. Dotyczy to szczególnie komunikacji - podobnie jak Andrei, bohaterka naszego pierwszego materiału, Alina aktywnie korzysta z sieci społecznościowych i komunikatorów internetowych w celu omawiania problemów roboczych. Smartfon nie bierze udziału tylko tam, gdzie nie ma miejsca: w operacjach wymagających pracy ręcznej lub specjalnego oprogramowania. Powiedzmy, że do pracy z programem Photoshop zasoby tej samej aplikacji w smartfonie nie wystarczały. Oczywiście wygodniej byłoby spojrzeć na zdjęcie na ekranie komputera, aby znaleźć pewne szczegóły, ponieważ zdjęcia nie muszą być stale powiększane ręcznie, jak na smartfonie - podobnie jak w przypadku interfejsu strony Andrei, Alina wygodniej pracuje z obrazami na dużym ekranie. Tak, aw niektórych przypadkach wygodniej jest używać poczty na laptopie. Ale ogólnie rzecz biorąc, nasz eksperyment nie zmusił jej do radykalnej zmiany nawyków. Instalowanie nowych aplikacji nie wymagało od projektanta.

WAŻNE

Aby efektywna praca na smartfonie była ważna, należy korzystać z takich samych możliwości dostępu do Internetu, jak podczas pracy na komputerze osobistym. Aplikacje i programy na smartfonie zużywają ruch na różne sposoby, więc wygodniej jest korzystać z nieograniczonych ofert, aby uniknąć ograniczeń w pracy.

Federalny operator komórkowy

Prawdziwy nieograniczony internet

Nieograniczony Internet dla wszystkich typów urządzeń

Połączenia bez ograniczeń

Połączenia bez ograniczeń w sieci Yota w Rosji

Zasięg federalny

Zasięg federalny w sieciach 2G / 3G / 4G

Bez roamingu

Komunikacja w Rosji - bez roamingu. Ceny nie zmieniają się podczas podróży po kraju

Kontrola kosztów

Pełna kontrola wydatków na pociągi w Rosji i na świecie w aplikacji mobilnej Yota

Elastyczne warunki

Możliwość wyboru liczby minut wychodzących do numerów innych operatorów oraz nieograniczonej liczby SMS-ów

Obejrzyj wideo: Samsung Note 10 Plus vs S10 Plus iPhone XS Max P30 Pro OnePlus 7 Pro Battery Life DRAIN TEST (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Cyber ​​eksperyment, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej