Cyber ​​eksperyment

Smartphone vs. komputer:
Co jest potrzebne w pracy startupu CEO

Czy naprawdę potrzebujesz laptopa, aby rozwiązać problemy biznesowe, czy nadszedł czas, aby zmienić priorytety? Aby dotrzeć do prawdy, Life around i Yota, operator komórkowy z nieograniczonym mobilnym Internetem, przeprowadzają serię czystych eksperymentów: przez jeden dzień roboczy bohaterowie mają tylko smartfona (ale jeśli nie ma innej opcji rozwiązania problemu z działaniem, możesz użyć komputera). Projekt został zainicjowany przez osobę, której działalność jest znacznie bardziej skomplikowana niż zwykłe zadania biurowe - były fizyk nuklearny, założyciel iBinom, firmy zajmującej się dekodowaniem genetyki, absolwent Wydziału Fizyki Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego Andrieja Afanasjewa. Wszystkie szczegóły tego niezwykłego dnia znajdują się w naszym raporcie.

Andrey jest brodaty - prawdopodobnie nauki powinny tak wyglądać. Bez brody prawie nikt nie uwierzyłby, że ten młody człowiek, w wieku 29 lat, założył kilka startupów naukowych, został zwycięzcą stypendium Potanin i zwycięzcą pierwszego moskiewskiego Szlema Naukowego, organizował postkonferencje yCamp i założył własną firmę. I tak broda nadaje status. Jednak szczery uśmiech natychmiast niszczy cokół. Andrei jest całkowicie przyjazny i zrozumiały, gotowy do rozmowy o tym, że osoba daleka od nauki niczego nie rozumie (na przykład na temat fizyki jądrowej lub genetyki). Tak więc, próbując dowiedzieć się, co robi iBinom, Andrey bardzo spokojnie wyjaśnia zasadę swojego pomysłu. Można to porównać do znalezienia igły w stogu siana. Ludzki genom zawiera trzy miliardy par nukleotydów - najmniejszych elementów w strukturze DNA. Spośród nich konieczne jest wyizolowanie tylko jednego elementu, w którym nastąpiła mutacja, która spowodowała chorobę dziedziczną. Korzysta ze specjalnie zaprojektowanego oprogramowania iBinom.

Używając specjalnego oprogramowania, iBinom znajduje właściwy element wśród trzech miliardów par nukleotydów

Zespół iBinom, składający się z bioinformatyków i programistów, nie przygotowuje się do pracy wcześnie - do 11 rano. Biuro znajduje się w przestronnym trzypokojowym mieszkaniu na Leninsky Prospekt w Moskwie. Mieszkanie jest wyłożone meblami IKEA, a rano jego mieszkańcy popijają herbatę i kawę z kubków Angry Birds. Wydaje się, że nie ma jednego pracownika w wieku powyżej 30 lat. Chłopaki dyskutują o jakiejś imprezie, nowej serii, a następnie płynnie przechodzą do bieżących zadań roboczych. Andrei siada przy biurku i dumnie stawia przede mną swój nowy iPhone 6S, który właśnie przywiózł ze Stanów Zjednoczonych. „Ciągle korzystam ze smartfona. Oznacza to, że ładowanie odbywa się standardowo w ciągu dnia. Stary 4S był bardzo wolny i ciągle rozładowywany. Ale ten ma większy ekran i działa szybciej. Do połowy tego miesiąca zużyłem już wszystkie pięć gigabajtów ruchu na kartę. Specjalnie do dzisiejszego eksperymentu musiałem kupić kolejny gigabajt. ”

Rano:

Potencjalny krewny Giennadij, genetyk i konkurenci

Aplikacje:

Trello, LinkedIn, Slack

Wykorzystanie komputera:

2 razy

Przede wszystkim Andrey zaczyna sprawdzać pocztę ze smartfona. Sortuje listy, patrzy, co można teraz zrobić, a jeśli zajmuje to mniej niż pięć minut, wydaje instrukcje. Zaznacza listy, które należy rozważyć lub omówić z kolegami, oznaczone jako „ważne”. Wśród innych listów Andrei czyta najciekawsze. Pochodzi z amerykańskiego serwisu 23andMe, który wykonuje testy genetyczne pod kątem pokrewieństwa. Usługa ma dość dużą bazę osób, które już wykonały test, a zatem funkcję wyszukiwania krewnych według podobieństwa genotypów. Więc Andrew kiedyś znalazł drugiego kuzyna w Kanadzie. A teraz został napisany przez pewnego Giennadija Ryabowa, który odkrył podobne geny po swojej ojcowskiej stronie. Giennadij mówił o swoich korzeniach z Tambowa, Woroneża i Saratowa. Jeśli Andrei zagłębi się w swoich przodków i odnajdą pasującą osobę, Giennady może być jego dalekim krewnym.

A oto pierwsza aplikacja, którą Andrei musiał pobrać na smartfon z powodu naszego eksperymentu. To jest menedżer zadań Trello - główne narzędzie robocze, które zawiera wszystkie bieżące zadania każdego członka zespołu iBinom. Ale pojawia się nieoczekiwany problem: Andrey nie może zalogować się do Trello, ponieważ zapomniał hasła. System odzyskiwania hasła z jakiegoś powodu nie działa. Muszę otworzyć laptopa. W Trello Andrei sprawdza, czy każdy z jego pracowników musi zrobić to, co już zrobił, a jeśli ktoś zasypia, zapomina i się nie rusza, natychmiast otrzymuje magiczne pendell od swoich przełożonych. Kolega podchodzi do Andrei i informuje, że genetyk, z którym współpracuje jego firma, zalecił zakup bazy danych chorób genetycznych. Andrei natychmiast kupuje go z laptopa. „Chyba mógłbym to zrobić ze smartfona, ale na laptopie było to wygodniejsze i szybsze: zapisałem tam informacje o karcie kredytowej”.


W Trello Andrei sprawdza status zadań, a jeśli ktoś się nie rusza, natychmiast otrzymuje magiczny pendel od swoich szefów

Na naszą prośbę Andrei podnosi smartfon. Powiadomienie o dodaniu LinkedIn do sieci kontaktów już tam miga. Andrey otwiera aplikację, aby zaakceptować prośbę. „LinkedIn staje się bardzo przydatne, gdy muszę znaleźć konkretną osobę, na przykład pracownik Knome jest jednym z naszych konkurentów. Firma została niedawno kupiona i chciałem dowiedzieć się, dlaczego zostały zakupione. LinkedIn pomógł mi znaleźć właściwą osobę. ta sieć to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się czegoś o nowym partnerze biznesowym ”. Andrey przegląda osoby z LinkedIn i wysyła prośby do znajomych.

Następna to aplikacja Slack. To korporacyjny komunikator używany przez Meduzę, ludzi z Doliny Krzemowej i iBinom. Andrei przyznaje, że ta aplikacja całkowicie zastępuje wiadomości e-mail w firmie. Andrey stworzył w Slacku różne kanały - informacje zwrotne od użytkowników, aktualności branżowe, rekomendacje dotyczące wprowadzenia testów genetycznych. Wewnątrz każdego kanału dodaje osoby związane z tym zadaniem i zaczynają pisać komentarze, publikować dokumenty na ten temat. Podczas dyskusji dodatkowe posty są usuwane, coś jest oznaczane jako najważniejsze, a na koniec chłopaki decydują się na spotkanie.

Dzień:

Spotkanie New Interface, fińska stolica i niszowe media

APLIKACJE:

Skype, Notes, Slack, Instagram, Vkontakte, Facebook

UŻYWANIE KOMPUTERA:

1 raz

Wszyscy zbierają się przy dużym stole, nad którym wiszą dwa zielone abażury. Nieobecny w biurze kolega łączy się z dyskusją przez Skype. Tematem spotkania jest nowa wersja interfejsu usługi iBinom. Obraz strony jest wyświetlany na dużym ekranie. Chłopaki zaczynają omawiać różne scenariusze użytkowników i ich opcje programowania. Kiedy Andrei musi otworzyć laptopa, aby pokazać swoim kolegom strukturę danych, z której korzysta jeden z lekarzy. Interfejs pokazujący sposób przechowywania danych pacjenta można wyświetlić tylko na dużym ekranie. Podczas spotkania Andrei notuje notatki w smartfonie i równolegle w korespondencji zgadza się z inwestorami na temat jutrzejszego spotkania. Ostatecznie Andrey przekazuje wszystkie komentarze do Slacka. Czas na lunch.

 

Wygląd interfejsu witryny można wyświetlić tylko na dużym ekranie

Po obiedzie atmosfera staje się bardziej zrelaksowana. Andrei przegląda kanał na Instagramie, a następnie pisze post - to samo dla VKontakte i Facebooka. Będzie jechał do Finlandii na Boże Narodzenie i chce wiedzieć, który z jego przyjaciół może się tam spotkać. Ponieważ posty ze zdjęciem są czytane częściej, indeksuje w Google, aby wybrać piękne zdjęcie stolicy Finlandii. Wystąpił problem, ponieważ nie jest jasne, jak zapisać zdjęcie z Google na telefonie. Andrei szpera w menu i narzeka, że ​​byłoby łatwiej na komputerze: po prostu kliknął „Zapisz obraz jako”. Ale długie kliknięcie i wyświetlenie menu „Zapisz obraz” rozwiązuje problem. „Zawsze publikuję te same posty na Facebooku i na VKontakte wyłącznie w celu zebrania jak największej liczby komentarzy. Nigdy nie przewidujesz, gdzie post zostanie nakręcony. Odpowiedzi są bardzo różne. Na przykład, oprócz iBinom, organizuję również konferencje na temat wyjścia z yCamp. I mamy wspólne czaty dla wszystkich uczestników zarówno na Facebooku, jak i na VKontakte. I ci sami ludzie siedzą tam i tam. Ale rozmowy na Facebooku działają w ten sam sposób: ludzie dyskutują o niektórych poważnych problemach. w pokoju rozmów na VKontakte ludzie rzucają sobie GIF-y i kolby, jest niepokój moja zabawa przekraczająca wszelkie granice ”.

Andrew przyznaje, że stale korzysta z sieci społecznościowych do pracy. Istnieje wiele przydatnych kontaktów, możesz rozwiązać problemy robocze. Tak więc ze mną odpisuje w komunikatorze na Facebooku z Antonem Chugunovem, który powinien pomóc mu dostać się na stronę Biomolecula.ru. Sekcja „Miejsca” tej witryny zawiera organizacje zajmujące się biotechnologią. To niszowe media, a Andrei zgadza się tam pisać o iBinom.


Wieczór:

Notatki ze znacznikami, dane klientów i korekta dokumentów prawnych

ZAŁĄCZNIKI:

Bitrix24

UŻYWANIE KOMPUTERA:

2 razy

„Będę znów potrzebować laptopa” - mówi Andrei. Musisz dostać się do Bitrix24. Jest to CRM, który przechowuje wszystkie informacje o klientach firmy. Musi wprowadzić nowe dane. Wszystkie komentarze są pisane ręcznie za pomocą flamastra na tablicy i należy je zrestrukturyzować i przenieść do CRM. Andrei mówi, że jest łatwiej z laptopem. Po zakończeniu pracy zastanawia się, czy w tym przypadku można było użyć smartfona. W sklepie z aplikacjami znajduje Bitrix24. „To prawda, że ​​ta aplikacja ma bardzo niską ocenę. Ale warto spróbować.”

Ostatnim zadaniem dnia roboczego jest korekta dokumentu prawnego. „Przepraszam, ale smartfon zdecydowanie nie nadaje się do tego” - mówi Andrey. „Muszę otworzyć dwie kopie obok nich w trybie edycji i zobaczyć, gdzie i jakie zmiany zostały wprowadzone. Są też dwa równoległe teksty w języku angielskim i rosyjskim. Muszą być ostrożne i ostrożnie odejmuj, aby niczego nie przegapić. Nie chcę wykonywać tak odpowiedzialnej pracy przez telefon ”. 

Korekta dokumentów jest zbyt ważnym zadaniem do wykonania na smartfonie

Pod koniec dnia podsumowujemy. Andrei przyznał, że sam był zainteresowany zrozumieniem, czy da sobie radę bez laptopa w pracy. Dlatego początkowo nie zmienił niczego w swoim harmonogramie i nie pasował do listy zadań eksperymentu. Tak więc chwile stały się jasne, w których nie można obejść się bez laptopa. Jest to korekta dokumentów prawnych i przeglądanie szczegółów projektu witryny. W ciągu dnia zainstalował dwie nowe aplikacje - Trello i Bitrix24. To prawda, że ​​nie mogłem wprowadzić pierwszego z powodu hasła, ale nie miałem czasu, aby spróbować drugiego. Przede wszystkim korzystał z poczty, sieci społecznościowych i Slacka. To te aplikacje zjadły główny ruch. „Mogłabym obejść się bez laptopa, gdyby był to dzień spotkań. Po prostu sprawdzałam pocztę i dzwoniłam do klientów, a nie siedziałam z dokumentami, jak jest dzisiaj. Ale są chwile, kiedy fizycznie wygodniej jest otworzyć dokument na dużym ekranie. Na przykład gdybym musiał pracować z interfejsami konspektu dla naszej witryny (omawialiśmy je na spotkaniu), telefon byłby bezużyteczny. Cała praca byłaby wykonywana tylko na laptopie ”.

WAŻNE

Aby zapewnić efektywną pracę na smartfonie, ważne jest, aby korzystać z tych samych możliwości dostępu do Internetu, co podczas pracy na komputerze. Nieograniczony mobilny internet od Yota jest odpowiedni dla tych, którzy nie chcą ograniczać zużycia ruchu.

Federalny operator komórkowy

Prawdziwy nieograniczony internet

Nieograniczony Internet dla wszystkich typów urządzeń

Połączenia bez ograniczeń

Połączenia bez ograniczeń w sieci Yota w Rosji

Zasięg federalny

Zasięg federalny w sieciach 2G / 3G / 4G

Bez roamingu

Komunikacja w Rosji - bez roamingu. Ceny nie zmieniają się podczas podróży po kraju

Kontrola kosztów

Pełna kontrola wydatków na pociągi w Rosji i na świecie w aplikacji mobilnej Yota

Elastyczne warunki

Możliwość wyboru liczby minut wychodzących do numerów innych operatorów oraz nieograniczonej liczby SMS-ów

Obejrzyj wideo: The Third Industrial Revolution: A Radical New Sharing Economy (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Cyber ​​eksperyment, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej