Słownik biurowy

Jak mówią w Qlean

Usługa czyszczenia Qlean pojawiła się w 2014 roku. Obecnie około 120 osób pracuje w centrali w centrum biznesowym Victory Park. W pobliżu znajdują się pracownicy serwisu Shelly, którzy oddzielili się od Qlean. Firma wynajmuje również lokale na Krivokolenny Lane - dla obu usług istnieje magazyn i centra szkoleniowe, w których prowadzą rozmowy z usługodawcami i ich szkolą.

Wszyscy pracownicy niezwiązani bezpośrednio ze środkami czyszczącymi i logistycznymi pracują w biurze, ale programiści mogą pracować zdalnie dwa dni w tygodniu. Raz w tygodniu grają w gry planszowe, a raz w miesiącu zespół spotyka się i rozmawia o kawie z rogalikami. Istnieje również klub książkowy: głosując w Slacku, wybierana jest książka tygodnia, wszyscy, którzy chcą ją przeczytać, aby omówić później. Kolejna tradycja dyscyplinująca pracowników: spóźniony na poranne spotkanie kupuje wszystkim uczestnikom wybór kawy. Z życia dowiedziałem się, jakich niezwykłych słów i zwrotów używa się w firmie.

Słownik Qlean


Utknąć


Aby zapisać

Czerwiec, lipiec, każdy inny miesiąc


Pająk


„Doskonale, pracujemy dalej”


Kumaryanka


Złap pięć


Leps, Circle, Shufutinsky, Corgi and Husky


„Nie ma sprzedawców”


„Potrzebujemy wsparcia”


„Testuj tę funkcję”


Anonimowy programista


„Like Guf”

Popularne Wiadomości

Kategoria Słownik biurowy, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej