Weź i zrób

Jak wynająć samochód za granicą iw Rosji

Podczas podróży czasem wygodniej jest korzystać z wynajętego samochodu: nie możesz polegać na rozkładzie jazdy pociągów i autobusów, zbuduj trasę tak, jak chcesz. O tym, jak zaoszczędzić na wynajmie samochodów, co zrobić, aby nie wpaść w pułapkę globalnych dealerów samochodowych i dlaczego małe lokalne wypożyczalnie samochodów są lepsze od gigantów, o życiu wokół powiedział szef RentacarFor.me.

instrukcja

Jak wynająć samochód na wakacje

Krok 1

Wybierz miejsce


Krok 3

Zajmij się rodzajem maszyny


Krok 5

Uważaj na drodze

1. Wybierz miejsce

Możesz wypożyczyć samochód, rezerwując go przez Internet lub kontaktując się z wypożyczalnią na miejscu. Wczesna rezerwacja nie jest zbyt odzwierciedlona w cenie, ale daje większy wybór modeli.

KIRILL ANTOSHIN, GŁOWICA SERWISU RENTACARFOR.ME: „Dla dealerów samochodowych zasada niskich cen nie działa w przypadku wcześniejszej rezerwacji. Jedyną zachętą do wcześniejszego wynajmu samochodu jest szerszy wybór samochodów. Koszt konkretnego samochodu zależy od zupełnie innych czynników. Po pierwsze, od położenia geograficznego i obywatelstwa, które są określone przez IP i kiedy wypełniając pola formularza wyszukiwania. Dla Rosjan ceny często okazują się o 5-7% wyższe, a także urządzenie, z którego dokonano rezerwacji, a nawet ścieżka do strony wypożyczalni wpływa na cenę w granicach 3-4%.

Na lotniskach wynajem samochodów jest droższy. Jeśli miasto jest duże i popularne wśród turystów, spójrz na punkty wynajmu w pobliżu lotniska: dziesięć minut autobusem lub taksówką, a upragniony samochód dostaniesz taniej i szybciej. Należy pamiętać, że w wielu dużych miastach w ciągu dnia półtorej godziny są często duże kolejki do wypożyczalni. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku dilerów samochodowych w budżecie ”.

2. Wybierz wynajem

Wpisując w wyszukiwarce „wynajem samochodu + miasto”, można zobaczyć wiele ofert. Ale w zasadzie będą to międzynarodowe firmy wynajmujące samochody na całym świecie. Zarezerwowanie samochodu nie zawsze jest opłacalne, lokalne i niezbyt popularne wypożyczalnie oferują czasami niższe ceny.

Kirill Antoshin: „Wynajęcie samochodu od lokalnych dystrybutorów może czasem zaoszczędzić. Ich ceny i warunki są zwykle znacznie lepsze niż cen znanych światowych graczy. Znalezienie takiego wynajmu w małym miasteczku jest czasami bardzo trudne: wszystkie wyszukiwarki są zapchane reklamami dużych firm.

Na przykład w samej Rosji istnieje ponad tysiąc małych czynszów rozrzuconych po całym kraju. W Europie można je przeszukiwać na forach lub pytać w kasie hotelowej, kogo polecają mieszkańcom (hotele nie są zainteresowane utratą lojalności gości). ”

3. Zajmij się rodzajem maszyny

Przed dokonaniem rezerwacji należy zwrócić uwagę na to, jakie samochody oferują wynajem. Czasami nie mówimy o konkretnym modelu, ale o pewnej klasie samochodów. W takim przypadku otrzymasz ten, który będzie dostępny.

Kirill Antoshin: „Witryna salonu samochodowego często prezentuje samochody różnych marek, w różnych cenach, o różnych parametrach. Ale nazwa każdego modelu ma w sobie mały nadruk lub„ analog ”. To jest główny cel wszystkich dużych firm wynajmujących: rezerwowanie kodu ACRISS, a nie samochodu Zdjęcia na stronie zostały przedstawione w celach ilustracyjnych, a główne informacje podaje sam kod. Kod ACRISS (lub kod SIPP) opisuje samochód czterema literami: klasa samochodu, typ nadwozia, typ skrzyni biegów i klimatyzator. Tak więc formalne analogi to Nissan Almera i Vw Golf, Dacia Duster i Nissan Qashqai, Audi A6 i Škoda Octavia.

W takim przypadku kody nie opisują ani rodzaju silnika (benzyna lub olej napędowy), ani mocy silnika (w mocy lub wielkości silnika), ani rodzaju tapicerki, ani rodzaju radia. Dlatego samochody tej samej klasy (w tym samym kodzie) mogą być dwa razy mocniejsze, zauważalnie różne pod względem komfortu kabiny i, co najważniejsze, prestiżu marki. Wszystko to staje się znane dopiero po otrzymaniu urządzenia.

Często dystrybutorzy dokonują bezpłatnej aktualizacji samochodu do klasy wyższej. Okej Właściwie to nie do końca. W przypadku droższego samochodu wyższa kaucja lub tzw. Franczyza jest ograniczeniem odpowiedzialności najemcy. Oznacza to, że gdy nastąpi zdarzenie ubezpieczeniowe, najemca nie zapłaci więcej niż kwota odliczenia. Ponadto franczyza jest gwarancją najemcy zapłaty ewentualnych kar pieniężnych. Teraz średnia franczyza dla globalnego dealera wynosi około 600 euro, w przypadku samochodu premium trzeba wpłacić depozyt w wysokości do 2500 euro. Lokalni dystrybutorzy z reguły wymagają mniejszych kwot - od 50 do 500 euro. W Rosji franczyza wynosi od 5 do 20 tysięcy rubli. Oznacza to, że w przypadku droższego samochodu przez pewien czas będą blokować znacznie więcej pieniędzy na karcie, a nawet mogą poprosić o drugą kartę. I jak zwrócić mniej niż euro, menedżerowie wiedzą, jak własną kieszeń. Większy samochód oznacza także większy przebieg paliwa. ”

4. Przeczytaj umowę najmu

Umowa najmu jest zwykle sporządzana w języku obcym, dlatego lepiej jest wyjaśnić wszystkie cechy wynajmu i zwrotu samochodu, aby uniknąć sankcji i nieoczekiwanych wydatków. Należy również pamiętać, że w różnych krajach istnieją warunki wynajmu.

Kirill Antoshin: „Umowa jest zwykle sporządzana w języku angielskim i lokalnym, w języku rosyjskim nie występuje w żadnym innym kraju niż Rosja. Oznacza to, że 99% najemców zgadza się z warunkami umowy nawet bez czytania tekstu, a potem zastanawia się, dlaczego dziesiątki tysięcy rubli opuszczają kartę. Jeśli firma jest duża, koniecznie poproś o umowę w swoim języku w lokalnym serwisie na stronie.

Umowa zazwyczaj wskazuje godzinę powrotu i możliwość spóźnienia. Jeśli czas zwrotu jest ściśle określony (na przykład 10:00), to jeśli spóźnisz się nawet na 15 minut, najemca ma prawo odpisać pieniądze na dodatkowy dzień wynajmu, a także na ubezpieczenie i opcje. Pracownicy wypożyczalni mogą łatwo zapomnieć o wcześniejszym ostrzeżeniu lub poinformować ich o tym przy odbiorze samochodu. Pamiętaj również, że zwykle konieczne jest zwrócenie samochodu z pełnym zbiornikiem benzyny. Nawet niewielkie odchylenie licznika gazu może kosztować 60 euro.

Bez względu na to, jak banalne może to zabrzmieć, ale konieczne jest utrzymanie czystości w kabinie. Dystrybutorzy mają kary za zabrudzenia. Tak więc palenie w kabinie może kosztować nawet 100 euro, a czyszczenie kabiny na sucho - wszystko 300-400. Podczas podróży z dziećmi musisz samodzielnie dbać o czystość w kabinie.

Na świecie, a nawet w różnych krajach Unii Europejskiej, ceny i zasady wynajmu samochodów różnią się znacznie. Na przykład w Niemczech cena wynajmu jest niższa, ale ograniczenia dotyczące przebiegu i wyjazdu z kraju są bardzo powszechne. We Włoszech wynajem jest bardzo drogi, nie ma żadnych ograniczeń, ale istnieją drogi płatne i bardzo specyficzne warunki drogowe. W Europie Wschodniej wszystko jest tanie, ale flota jest dość stara. I tak dla każdego kraju. Zaleca się, aby przed dokonaniem rezerwacji przeczytać fora krajowe, aby nie otrzymywać dodatkowych opłat.

W Rosji zwyczajowo wynajmuje się nowe samochody, nie starsze niż rok lub dwa lata. Główną cechą wynajmu samochodu w Rosji jest obowiązkowy wymóg umycia samochodu przed powrotem. Samochody w Rosji brudzą się znacznie szybciej i mocniej niż w Europie. Firmy wynajmujące obawiają się, że uszkodzenie samochodu może być ukryte pod błotem. Dlatego przed zwrotem samochodu klient musi umyć go na własny koszt. Ten warunek jest zapisany w umowie, a jego niespełnienie grzywny przewyższa koszt prania dwa do trzech razy. Zalecamy wcześniejsze sprawdzenie u kierownika, gdzie znajduje się myjnia najbliżej miejsca zwrotu samochodu. ”

5. Uważaj na drodze.

Ze względu na różnice w przepisach drogowych uzyskanie mandatu za granicą jest dość łatwe. Nie ignoruj ​​ich: niezapłacone grzywny w przyszłości mogą spowodować odmowę wydania wizy.

Kirill Antoshin: „W obcym mieście, a zwłaszcza w obcym kraju, rosyjscy kierowcy pobierają wiele kar: za przekroczenie prędkości, niepoprawne parkowanie, ewakuację. Wszystkie„ listy szczęścia ”nadejdą z pewnym opóźnieniem od firmy wynajmującej, ale grzywny zostaną potrącone od najemcy z depozytu lub z Karty za granicą z tym ściśle: za każde naruszenie musisz zapłacić grzywnę, w przeciwnym razie sprawa może pójść nawet do odmowy wydania wizy w przyszłości.

W przypadku ewakuacji procedura jest następująca: skontaktuj się ze sprzedawcą, dowiedz się, jaki jest numer informacji o parkingu karnym, następnie znajdź adres swojego parkingu, a następnie udaj się na ratunek samochodowi. W przypadku wypadku sekwencja jest taka sama: najpierw zadzwoń do dystrybutora, a dopiero potem - na policję. Nawet jeśli incydent wchodzi w zakres Europrotocol, musisz skontaktować się z wypożyczalnią: pozwoli to zaoszczędzić czas i nerwy ”.


pokrycie: Sergey Norin

Popularne Wiadomości

Kategoria Weź i zrób, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej