Weź i zrób

Na co zwrócić uwagę wynajmując mieszkanie?

Eksperci rynku nieruchomości i doświadczeni najemcy powiedzieli
Życie wokół tego, na co zwrócić uwagę podczas kontroli mieszkania, aby uniknąć problemów z wynajmem.

Instrukcja obsługi

Na co zwrócić uwagę wynajmując mieszkanie?

Krok 1

Oceń reklamę i właścicieli


Krok 3

Wyraź opinię na temat sąsiadów


Oceń reklamę i właścicieli

Możesz szukać mieszkań do wynajęcia zarówno na wyspecjalizowanych stronach, jak i w sieciach społecznościowych. Wiele osób woli wynająć mieszkanie bezpośrednio od właścicieli, aby nie płacić prowizji agentom. Ponadto w tym przypadku można śledzić, jak często mieszkanie zmienia najemców.

Marfa Nekrasova, twórca społeczności Flats dla przyjaciół: Jeśli ta sama reklama pojawi się po krótkim czasie, jest to zły znak. Najprawdopodobniej obiecuje to właścicieli lub sąsiadów o złożonym charakterze, od których wszyscy uciekają. W każdym razie powinieneś uważnie spojrzeć na właścicieli: w mojej grupie bardzo często narzekają na nieodpowiednie gospodynie domowe, a mianowicie hostessy, które używają swoich pazurów. Biedne dziewczyny zamieszczają zdjęcia zadrapań na rękach. Czego chcą takie gospodynie domowe?

Zbadaj okolicę

Lokalizacja jest jedną z głównych cech nieruchomości. Ważna jest nie tylko bliskość mieszkania do metra i węzłów komunikacyjnych, ale także ogólny poziom bezpieczeństwa obszaru, sytuacja na dziedzińcu oraz obecność cienia z drzew.

Alexey Kuzin, współzałożyciel usługi zarządzania nieruchomościami Marum: Lokalizacja mieszkania to pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę po obejrzeniu zdjęć. Nie zawsze warto martwić się bliskością stref przemysłowych: wiele z nich od dawna zostało przekształconych w magazyny lub biura. Ale biorąc pod uwagę fakt, że zimą na Twojej trasie będą ciemności, śnieg, lód i zimno, bardzo ją polecam. W końcu 10-15 minut przyjemnego spaceru latem może przerodzić się w 15-20 lodowe piekło zimą. Wskazane jest, aby place zabaw były wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem, a przemysł samochodowy zaparkowany na podwórku nie powoduje depresji. Najbardziej zagrożony kontyngent zwykle mieszka na pierwszych piętrach. Możesz łatwo zidentyfikować takich mieszkańców, po prostu spacerując po domu.

Marfa Nekrasova: Warto wyjaśnić, kiedy planowane są główne naprawy domu: być może właśnie teraz, co oznacza, że ​​będą pracować z młotami i wiertarkami od rana do wieczora i nie wiadomo, ile to zajmie. Jeśli lotnisko lub linia kolejowa jest blisko, słychać samoloty i pociągi, okna nawet wibrują z samolotów - jednak szybko się do tego przyzwyczajasz, ale możesz uzyskać zniżkę za taką niedogodność. Najlepiej jest odwiedzić siedlisko w nocy i zobaczyć, jak droga z metra do domu wygląda równie bezpiecznie. Jeśli twojemu mężowi i żonie i mężowi nie ufają sąsiedzi, w jednym pięknym momencie możesz pozostać razem z nim, kiedy żona go opuszcza, a on będzie pić z żalu i prowadzić do domu podejrzane osoby. Ale ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby słuchać swojego serca i ustalać priorytety. Nie znaleziono idealnego mieszkania i idealnych sąsiadów w przyrodzie.

Elena, stały najemca: Sprawdź, czy przed oknem jest zainstalowany neon i czy latarnia patrzy bezpośrednio w twoje okna. Chociaż oczywiście zasłony zaciemniające rozwiążą ten problem. Nie trać z oczu drzew: jeśli w zimnych porach roku nagie gałęzie wpuszczają światło, to latem zielone drzewo może zmienić pokój w kryptę. Słuchaj sąsiadów - jeśli usłyszysz, jak ktoś ogląda telewizję, wyobraź sobie, co by się stało, gdyby ktoś z góry zadzwonił do przyjaciół i włączył muzykę głośniej niż zwykle.

Wyraź opinię na temat sąsiadów

Hałaśliwi i szkodliwi sąsiedzi mogą zrujnować życie nawet w bardzo komfortowym mieszkaniu. Lepiej wcześniej wiedzieć, czy w domu są dysfunkcyjne rodziny.

Alexey Kuzin: Grupa wejściowa opowie wiele o twoich przyszłych sąsiadach. Jeśli przy wejściu znajduje się winda, idź pieszo, przynajmniej w drodze powrotnej. Zwróć uwagę na drzwi: jeśli napotkasz ślady wymuszonej penetracji lub szczególnie wyrafinowanych fortyfikacji, spróbuj dowiedzieć się, z czym się to wiąże. Po spędzeniu kilku minut przy wejściu zbierzesz wszystkie niezbędne informacje od mieszkańców. Z przyjemnością porozmawiają o wszystkim, co ich niepokoi.

Przetestuj technikę

Niektórzy właściciele lubią obwiniać drobnych remonty o mieszkańców, a nikt nie chce zajmować się globalnymi ulepszeniami mieszkaniowymi. Lepiej wcześniej ocenić jakość sprzętu i sprawdzić ciśnienie wody.

Alexey Kuzin: Najczęstsze problemy w wynajmowanych mieszkaniach to: wadliwy sprzęt hydrauliczny, elektryka, problemy z blokadami okien, spadające płytki w łazience i źle funkcjonujące zamki drzwi wejściowych. Sprawdź kolejno krany i odpływy pod kątem syfonów i zapachów. Włącz na przykład pralkę i czajnik jednocześnie. Sprawdzasz więc urządzenia gospodarstwa domowego i czy sieć wytrzymuje obciążenie. Wszystkie przełączniki i gniazda można ominąć przy regularnym ładowaniu telefonu. Sprawdź wszystkie okna, zamknij je i postaraj się przez minutę zachować całkowitą ciszę. Samo stuknięcie kafelka jest mniej więcej takie samo, jak w przypadku arbuza. Od razu stanie się jasne, czy istnieje szansa na pochowanie się pod stertą gruzu. Zamki - ponieważ larwy rzadko się zmieniają, a klucze są kopiowane wiele razy, często występują problemy z ich użyciem, sprawdź każdy zestaw.

Elena: Nie wstydź się z pośrednikiem w wejściu do łazienki i toalety: odkręć wodę we wszystkich kranach i prysznicach, sprawdź ciśnienie. Zdarza się, że w starych domach na wyższych piętrach ciśnienie wody jest bardzo słabe - ale nie chcesz zmywać mydlanej głowy pod cienkim strumieniem. Idź do toalety i po prostu spłucz wodę w toalecie, upewnij się, że dobrze się spłukuje, a zbiornik szybko się napełnia.

Nie trać z oczu szczegółów.

Zapach odświeżacza powietrza może wskazywać na próbę maskowania nieprzyjemnych zapachów, które nie znikają z mieszkania, oraz obecność śladów kredy - obecność karaluchów. Zwróć uwagę na małe rzeczy - mogą stać się problemem w przyszłości.

Elena: Zwróć uwagę na okna i drzwi balkonowe - w lecie być może defekty nie przyciągną twojego wzroku, ale zimą całe ciepło może opuścić szczelinę. W rezultacie w pomieszczeniu będzie zimno i do wiosny nie rozstaniesz się z ciepłym kocem. Jeśli mieszkanie ma specyficzny nieprzyjemny zapach, nie myśl, że zaraz po przeprowadzeniu ogólnego czyszczenia zniknie. Zwykle ten problem rozwiązuje się tylko poprzez naprawę - przynajmniej tapetę ze sklejki lub malowanie ścian i rozstanie ze wszystkimi meblami (sofy i fotel pochłaniają wszystkie zapachy jak gąbka. Mogą również wydać dawnych mieszkańców - miłośników zwierząt i tych, którzy palili w pokoju). W przeciwnym razie mieszkanie będzie musiało być stale wietrzone (co, nawiasem mówiąc, będzie trudne do zrobienia). Nawiasem mówiąc, jeśli kadzidełka zostaną umieszczone w pokoju lub pachną jak odświeżacz - jest to również sygnał do wąchania.

Jeśli mieszkanie jest kanciaste, zwróć uwagę na ściany i połączenia z sufitem - nie powinno być żadnych smug i ciemnych plam. Jeśli tak, to może nie chodzi o sąsiadów z góry, którzy kiedyś zapomnieli wyłączyć wodę w łazience, na ścianie pojawia się kondensacja. Jeśli go nie ocieplisz (czego oczywiście nie zrobisz), wilgotna ściana spadnie jesienią podczas opadów deszczu i wiosną, gdy śnieg zacznie topnieć.


pokrycie: Robert Kneschke - Stock.adobe.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Weź i zrób, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej