Ciekawe

Miliardy oszustw

Według Bloomberga były szef japońskiej firmy Olympus Tsuyoshi Kikukawa przyznał się do winy, aby ukryć straty w wysokości 1,7 miliarda dolarów. On i jego koledzy, były wiceprezydent Hisashi Mori i audytor Hideo Yamada, grozi do 10 lat więzienia i grzywna w wysokości 128 tysięcy dolarów.

Skandal wybuchł jesienią 2011 r., Kiedy okazało się, że od lat 90. ubiegłego wieku kierownictwo spółki ukryło straty z powodu nieudanych transakcji papierów wartościowych dla akcjonariuszy, aby utrzymać wysoką cenę akcji.

Najlepsi menedżerowie Olympus sprzedali przynoszące straty aktywa do funduszy utworzonych przez samą firmę. Przelewali pieniądze do tych funduszy, kupując aktywa po zawyżonych cenach lub płacąc bardzo wysokie prowizje pośrednikom po przejęciu. Wydatki te maskowały dziury w budżecie wynikające z nieudanych inwestycji w papiery wartościowe.

Zgłaszanie oszustw przez jednego z wiodących światowych producentów sprzętu fotograficznego i wideo doprowadziło do zmniejszenia jego kapitalizacji o 4 miliardy dolarów, czyli o ponad połowę. Ponadto giełda w Tokio poważnie zastanawiała się nad usunięciem Olympusa: firma opóźniła publikację wyników finansowych przez dwa kolejne kwartały.

Tsuyoshi Kikukawa zrezygnował w październiku 2011 r., Kiedy rozpoczął się skandal wokół Olimpu. W lutym on i jego wspólnicy zostali aresztowani. W tym samym czasie Olympus pozwał 19 byłych i obecnych dyrektorów firmy za oszustwa gospodarcze.

Obejrzyj wideo: Miliardy Macierewicza (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Jak reklama prześladuje nas w Internecie
Jak to działa

Jak reklama prześladuje nas w Internecie

W ciągu niespełna 20 lat historii rozwoju Internetu narzędzia reklamowe osiągnęły niespotykaną dokładność. Jeśli wcześniej niepokoiło nas obsesyjne mruganie reklamami niepotrzebnych rzeczy dla nas, teraz firmy szukają w sieciach społecznościowych i witrynach klientów, którzy są już zainteresowani ich produktami, ale nie dokonali zakupu.
Czytaj Więcej
Jak zatrudnić top managerów
Jak to działa

Jak zatrudnić top managerów

Aleksiej Mazurow Konsultant wykonawczy Purehunt Executive Search Jak działa rynek Istnieje wiele firm w Rosji, które szukają pracowników. Według niektórych szacunków wielkość rynku przekracza 25 miliardów rubli - to tysiące miejsc pracy. Najwięcej jest firm rekrutujących, może w nich pracować ponad 500 osób.
Czytaj Więcej
Jak działa największe lodowisko na świecie
Jak to działa

Jak działa największe lodowisko na świecie

W tym roku lodowisko VDNKh zostało uznane przez The World Record Academy za największe sztuczne lodowisko na świecie. Jego powierzchnia wynosi 20 549 metrów kwadratowych, mieści 4,5 tys. Osób. Życie wokół nauczyło się, jak lód pojawia się na asfalcie, co robią na lodowisku w nocy, jak wyostrzają się łyżwy i jakie skargi kierują do punktu pierwszej pomocy.
Czytaj Więcej
Jak zamrażać ludzi<br>do rewitalizacji w przyszłości
Jak to działa

Jak zamrażać ludzi
do rewitalizacji w przyszłości

Strach przed zniknięciem bez śladu dręczy ludzi przez wiele tysięcy lat. Każdy z nas choć raz pomyślał o tym, jaki rodzaj epitafium zostanie napisany na nagrobku, i że dobrzy przyjaciele zapamiętają na pogrzebie. Myśl - i boję się własnych myśli. Życie wokół trwa przez tydzień śmierci i odrodzenia. Tym razem dowiedzieliśmy się, jak zwłoki zamarzają w nadziei, że zostaną one wskrzeszone w spisie treści w przyszłości.
Czytaj Więcej