Weź i zrób

Jak uzyskać edukację za granicą za darmo

Czasy, w których wysokiej jakości i prestiżowe wykształcenie zagraniczne można było uzyskać jedynie przy znacznych zasobach finansowych, już dawno minęły. Teraz wymaga to przede wszystkim umiejętności pracy z dużą ilością informacji, samoorganizacji i determinacji: wiele uniwersytetów na świecie jest otwartych dla studentów z Rosji, istnieją granty i programy, które nie tylko pokrywają koszty szkolenia, ale także zapewniają stypendium wystarczające na niezbędne codzienne czynności wydatki podczas studiów w innym kraju. Musisz być w stanie je znaleźć i spełnić wszystkie wymagania, które będą wymagać pewnego wysiłku. Jest jeszcze więcej programów komercyjnych, więc możesz iść studiować w dowolnym miejscu na świecie.

Eksperci ds. Edukacji i studenci z Irkucka z zagranicznych instytucji edukacyjnych powiedzieli Life, co należy zrobić, aby za darmo wyjechać na studia za granicę.

Anton Ramensky

Aspire2 International manager marketingu, ekspert ds. Edukacji w Nowej Zelandii

Ci, którzy decydują się na studia za granicą, mają dwie możliwości. Pierwszy polega na tym, że dana osoba zaczyna wyszukiwać w Google, samodzielnie wyszukiwać i bezpośrednio kontaktować się z zainteresowanymi uniwersytetami. Drugi - idzie do specjalistycznej agencji, która ma już szereg kontaktów z uniwersytetami, i tam pomagają mu wybrać kraj, program, uniwersytet.

Prawie każdy program wymaga dowodu biegłości językowej i zdania międzynarodowego egzaminu, na przykład IELTS. Czas przygotowania do egzaminu i koszt zajęć zależy od początkowego poziomu języka ucznia. Zdanie egzaminu jest płatne; w Irkucku IELTS kosztuje około 20 tysięcy rubli.

Jeśli chodzi o wizy: jeśli dana osoba jest drobiazgowa i niezależna, może znaleźć wszystkie informacje na stronie internetowej ambasady danego kraju. Jeśli nie chcesz się tym przejmować, możesz ponownie skontaktować się z agentem, który zrobi wszystko za Ciebie. Niektórzy agenci nawet nie pobierają opłat za swoje usługi, ponieważ otrzymują prowizję bezpośrednio od uniwersytetów.

Teraz termin rozpatrywania dokumentów dotyczących wizy do Nowej Zelandii wydłużył się do 56 dni. Aby uzyskać wizę studencką, wymagane jest zaświadczenie o niekaralności, które wydaje się w ciągu miesiąca, a proces ten nie może zostać przyspieszony.

Inne dokumenty - zaproszenie od uniwersytetu, wyciąg z banku, list motywacyjny, wynik badania lekarskiego - można odebrać w ciągu tygodnia.

Przy okazji pełne badanie lekarskie wiza kosztuje 15 tysięcy rubli. W Irkucku tylko jeden lekarzktóry może wyciągać wnioski dla ambasady Nowej Zelandii, Kanady i Wielkiej Brytanii

Nawiasem mówiąc, pełne badanie lekarskie wizy, której okres wynosi sześć miesięcy, kosztuje 15 tysięcy rubli. W Irkucku jest tylko jeden lekarz, który może wyciągnąć wnioski dla ambasady Nowej Zelandii, Kanady i Wielkiej Brytanii.

Wielu agentów edukacyjnych zapewnia bezpłatny dostęp do wielu różnych artykułów i filmów. Na przykład, jest głównym agentem nowozelandzkiej edukacji Kiwi, mają filmy 3-4 razy w tygodniu: o życiu w kraju, o dokumentach wizowych, wyborze uniwersytetu, systemu edukacji i tak dalej.

Edukacja w Nowej Zelandii jest tańsza w porównaniu do Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii i USA. Średnio kursy językowe kosztują tutaj około 300 dolarów nowozelandzkich tygodniowo. Na zakwaterowanie i posiłki musisz zaplanować kolejne 180 dolarów tygodniowo.

Jeśli mówimy o programie dyplomowym, aby uzyskać wizę studencką, należy wziąć udział w kursie trwającym co najmniej 14 tygodni. Średni koszt programu dyplomowego na prywatnym uniwersytecie wynosi 13-14 tysięcy dolarów nowozelandzkich rocznie. W stanie - 20-30 tysięcy rocznie.

Stypendia naukowe w systemie edukacyjnym Nowej Zelandii są bardzo rzadkie. Zasadniczo to małe zniżki lub stypendia, jednorazowe promocje z uniwersytetów

To mit, że tylko dzieci bogatych rodziców stać na naukę w Nowej Zelandii. Znam studentów, których rodzina płaciła tylko za pierwszy rok studiów, a młodzi ludzie pracowali na pół etatu na miejscu, aby zaoszczędzić na drugi. Jeśli aspekt finansowy jest ważny, bezpłatne programy edukacyjne są dostępne w Czechach, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii.


kocham okladnikova

Kierownik Centrum Języka Niemieckiego Wilhelma von Humboldta, ekspert ds. Edukacji w Niemczech

Istnieje wiele możliwości. Musisz zrozumieć, czego dana osoba chce w rezultacie. Możesz studiować w magistrii, na studiach licencjackich, ćwiczyć w niemieckiej firmie, istnieje praktyka społeczna. Ten ostatni to tak zwany „rok społeczny”, kiedy przez okres od trzech miesięcy do roku młody mężczyzna podróżuje i pracuje w jakiejś organizacji. Pomaga opiekować się dziećmi lub pacjentami w placówkach medycznych, organizować imprezy lub wykonywać inne prace wolontariackie.

Zainteresowanie takimi programami ostatnio znacznie wzrosło. W sytuacji, gdy absolwent szkoły nie zdecyduje, co uczyć, idzie na „rok społeczny” i nie spędza czasu bezczynnie, ale zdobywa doświadczenie w pracy w innym kraju, poprawia swój język i rozwija niezależne umiejętności życiowe. I w tym czasie jest okazja do refleksji, aby pomyśleć, że chcę się uczyć, co jest bliższe i bardziej interesujące. To absolutnie normalna europejska praktyka.

Są letnie obozy dla wolontariuszy. Tam trzeba zapłacić za drogę, pokój i wyżywienie - za darmo. Takie letnie szkoły są historyczne, legalne, kreatywne, zbierają dzieci z całej Europy, takie przyjęcie przez dwa lub trzy tygodnie ze szkoleniem.

Uczestnicy obozu dla wolontariuszy w Niemczech

Istnieją również kursy letnie. Studenci otrzymują rekompensatę za lot, część kosztów wyżywienia i zakwaterowania, i mogą uczyć się niemieckiego na uniwersytecie przez miesiąc.

Wiele przykładów, gdy osoba studiowała w Niemczech i zdała sobie sprawę, że chce mieszkać w Rosji. Programy krótkoterminowe są dobre właśnie dlatego, że nie są tak globalne, jak, powiedzmy, licencjackie i pomagają zrozumieć, czego chcesz. To mit, że wszyscy, którzy wyjeżdżają na rok „towarzyski” lub na Work & Travel, pozostają za granicą. W rzeczywistości pozostało dziesięć procent.

Stypendia w różnych niemieckich programach grantowych wahają się od 450 do 700 euro miesięcznieniektóre uniwersytety nawet obejmują koszty lotu

Istnieje ogromna liczba różnych stypendiów i funduszy, możesz ubiegać się o dofinansowanie na studia na uniwersytecie niemieckim lub austriackim i otrzymać je. Oto taka zasada, że ​​wystarczy wziąć udział, po utworzeniu pakietu dokumentów. Możesz to zrobić z nami, jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy. Możesz znaleźć wszystkie informacje w Internecie i zrób to sam. To taki pierwszy sprawdzian dla samoorganizacji: napisz biografię, list motywacyjny, wypełnij kwestionariusz, skorzystaj z rekomendacji - i to cię ukształtuje jako osobę.

Jeśli chodzi o język: w przypadku nauki lub praktyki kryterium wejściowym będzie poziom A2. Idealnie, musisz iść ze średnim poziomem B1. Jeśli wyznaczysz cel, zgodnie z nowoczesnymi technikami komunikacyjnymi, możesz osiągnąć określony poziom w ciągu dwóch lat.

Workcamp w Niemczech

Ważne jest, aby wiedzieć, że wszystkie te programy - zarówno praktyka, jak i nauka - wszystko to nie jest konkurs ludzi, to konkurs dokumentów. Bardzo ważne jest, aby poważnie traktować formalności, uważnie przeczytać opis programu. Jeśli na przykład napisano, że uczestnik musi mieć 18–26 lat, a ty masz już 26 lat, to po co marnować czas, nie zdajesz. Jeśli w momencie uruchomienia programu będziesz mieć 27 lat, zostaniesz po prostu wydalony. Wstępna selekcja polega na tym, że specjalista siedzi i sprawdza pakiet dokumentów pod kątem zgodności z informacjami o konkurencji. Jakość aplikacji znacznie zwiększa szansę. Konkurs na wszystkie programy jest duży: na 10 miejsc - 200-300 osób.

To taki pierwszy kontrola samoorganizacji: napisz biografię, list motywacyjny, wypełnij kwestionariusz, skorzystaj z rekomendacji - a to ty struktury jako osoba

Istnieją specjalizacje w Niemczech i Austrii, w których zestaw jest otwarty dla wszystkich, nie ma egzaminów. Konieczne jest jedynie potwierdzenie znajomości języka, a także przedstawienie certyfikatu. Możesz wyszukiwać takie programy, jeśli w ogóle trzeba się zarejestrować. A potem będzie możliwość przeniesienia się na inną specjalizację na uniwersytecie. Mamy takie przykłady studentów, którzy wyjechali na studia jako lekarz, a potem zdali sobie sprawę, że to nie ich, i już trzy razy zmienili swoją specjalizację.

Stypendia w różnych niemieckich programach grantowych wynoszą od 450 do 700 euro miesięcznie, niektóre uniwersytety pokrywają nawet koszty lotów. Ponadto wiza studencka daje możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy.

W Niemczech, Szwajcarii i Austrii uniwersytety są finansowane zarówno przez państwo, jak i biznes. Aby być konkurencyjnym i otrzymywać więcej pieniędzy od grantodawców, uniwersytet musi produkować konkurencyjnych specjalistów, którzy mają prośby biznesowe. A w Rosji klientem jest tylko państwo, i to jest różnica.


Alexey Petrov

historyk, politolog

Myślę, że wkrótce studia za granicą staną się praktycznie niedostępne. Ostatnio nasz kraj jakoś się zamknął i wszystko zmierza ku temu, że może ucierpieć edukacja. Trudno wyobrazić sobie uczniów i nauczycieli bez mobilności akademickiej. Ale teraz, na przykład, aby wygłosić wykład na rosyjskim uniwersytecie jednemu zagranicznemu nauczycielowi, musi przejść skomplikowaną procedurę i uzyskać szereg akceptacji. Mieszkamy w takim kraju, że u każdego obcokrajowca widzimy potencjalnego szpiega.

Irkuck to miasto rozwijające się handel międzynarodowy, mamy dużą liczbę studentów studiujących w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Nie mogą być bez komunikacji

Muszą iść gdzieś sami, a także mieć stale przyjeżdżających do nich zagranicznych nauczycieli. Uważam za bardzo ważne, aby osoby podejmujące decyzje nie przekazywały studentom wszystkich swoich uprzedzeń politycznych.


Julia Elokhina

Kierownik ds. Stosunków międzynarodowych, Irkutsk State University

Nasi studenci, studiujący na uniwersytecie, mają możliwość odbycia zagranicznych staży. Zasadniczo są to programy dla studentów języków obcych. Ponadto istnieją staże tematyczne dla osób zajmujących się badaniami w określonej dziedzinie. Wymiany akademickie trwają od trzech do pięciu miesięcy - student wyjeżdża na semestr.

Czasami przechodzą przez nas programy stypendialne związane z wejściem do magistratu za granicą. Szczególnie pod tym względem Chiny są teraz aktywne. Mają stypendia ministerialne, stypendia Instytutu Konfucjusza, poszczególne uniwersytety. Pokrywają koszty studiów na uniwersytecie.

Jednym z najbardziej znanych programów grantowych jest program niemieckiej Fundacji DAAD. Mają kilka formatów - zarówno językowych, jak i naukowych. Pracownicy Instytutu Biologii ISU ubiegają się o te granty, wygrywają z powodzeniem, co roku od czterech do pięciu osób wyjeżdża do niemieckiego instytutu i prowadzi tam badania. Odrębne programy są realizowane przez ambasady Francji, Japonii i innych państw.

Zdarza się, że przychodzi student, pytamy go: „Gdzie chcesz?” „Nie obchodzi mnie to”- odpowiedzi. „Jakich języków się uczysz?” - Rosyjski

W niektórych przypadkach uczestnicy programów akademickich muszą zapłacić za hostel, zależy to od konkretnego programu.

Z reguły starsi studenci uczestniczą w wymianach akademickich. Uczeń musi rozumieć, czego chce. Ponieważ czasami zdarza się, że uczeń przychodzi, pytamy go: „Gdzie chcesz?” „Dla mnie to nie ma znaczenia”, odpowiada. „Jakich języków się uczysz?” - „rosyjski”.

Stoimy na stanowisku, że w ramach wymiany akademickiej osoba powinna zdobyć doświadczenie w działaniach badawczych, doświadczenie językowe. Musisz zrozumieć, czy ktoś chce lepiej mówić po chińsku lub studiować chińską gospodarkę. I prawie każdy program wymaga znajomości języka obcego, przynajmniej angielskiego.


Dmitry Gruber

studiował w Izraelu

Po Irkucku mieszkałem w Moskwie przez około rok, gdzie zacząłem studiować możliwości wyjazdu do Izraela. Przejrzał informacje, znalazł wiele programów szkoleniowych i wybrał MASA, jest to jeden z łatwych sposobów poruszania się. Program zapewnia miejsce w hostelu i kursy języka hebrajskiego. Dzięki temu nie było tak stresujące, jak gdybym właśnie przybył do kraju.

Aby wziąć udział w MASA, trzeba było potwierdzić żydowskie korzenie. Zebrałem cały pakiet dokumentów, zabrałem go do izraelskiego konsulatu w Moskwie, powiedziałem, że mogę i chcę się uczyć, dali mi wizę i odpowiedział: „Wszystko, idź, idź, dobrze!”

Poziom języka nie był wymagany. Nauka hebrajskiego w Rosji nie ma sensu, ale w Izraelu jest całkowite zanurzenie. Przygotowanie do przeprowadzki trwało dwa miesiące: jeden z nich zbierał dokumenty, drugi czekał na wizę.

Poszedłem na studia do Be'er Sheva, studiowałem produkcję wideo, fotografię i projektowanie graficzne. Mój program trwał 10 miesięcy, pierwszych pięciu nauczyłem się języka. Był czas na wycieczki, poznawanie kraju, towarzyszyli nam kuratorzy, którzy wszystko wyjaśniali i pomagali. Badania przeprowadzono w języku rosyjskim. Studenci otrzymali stypendium w wysokości 1200 szekli. Pod koniec studiów wydano certyfikat.

Pracuj podczas nauki to było niemożliweponieważ wiza jest wizą studencką. Ale my zresztą powoli wszystko działało, ponieważ stypendia wystarczały tylko na jedzenie

Pierwszą pracę znalazła mnie w schronisku. Ktoś zapytał, czy jest osoba z prawem jazdy i okazało się, że to ja. W drugim tygodniu w Izraelu dostałem pracę w firmie, która projektowała sale na uroczystości. Byłem na tak wielu weselach, to jest coś niesamowitego! A skala żydowskiego ślubu, jak można sobie wyobrazić, wynosi minimum 300 osób, maksymalnie -2000.

Po ukończeniu studiów istniały dwie opcje - powrót do Rosji lub pobyt i ubieganie się o obywatelstwo. Wybrałem drugi. Wśród tych, z którymi się uczyłem, było ich połowa. Obywatelom pomogli nasi kuratorzy.

Jestem w Izraelu od ponad dwóch lat. Teraz mieszkam i pracuję w Tel Awiwie, tutaj również uczyłem się hebrajskiego przez pięć miesięcy, ale już jako repatriant.


Margarita Michajłowa

studia w Nowej Zelandii

Idę po sen. Moja mama dużo podróżowała, kiedy pojechała do Australii. Po powrocie powiedziała, co tam jest, i powiedziała: „Musisz wyjechać na studia za granicę”. Byłem podekscytowany tym pomysłem, zacząłem ciężko uczyć się angielskiego, aby zdać egzamin IELTS.

Do pewnego momentu w to nie wierzyłem studiuj za granicą za darmo - to prawda. Jednak mój najlepszy przyjaciel wygrał grant w Cambridge i tak było eksplozja mózgu

Początkowo szukałem stypendiów w Internecie, zdobywając stypendia w Google. Zaczęło się ubiegać o granty dla uniwersytetów w różnych krajach. Dowiedziałem się o stypendium z nowozelandzkiego uniwersytetu od agenta edukacyjnego i wysłałem paczkę dokumentów. Był to świadectwo ukończenia szkoły, trzy listy polecające, list motywacyjny, wszystkie certyfikaty, w tym IELTS, dyplomy i certyfikaty.

Studiowałem dobrze w szkole, brałem aktywny udział we wszystkich olimpiadach, wydarzeniach i sam coś organizowałem. Miałem drugie miejsce na ogólnorosyjskiej olimpiadzie uczniów w literaturze.

Z nowozelandzkiego uniwersytetu powiedziano mi, że spodobał im się mój pakiet dokumentów i zaoferowałem wywiad na Skype. A potem powiedzieli mi: „Masz stypendium!” Nie wiem jak to działało.

Miałem kłopoty z dokumentami wizowymi, przygotowywałem je przez około miesiąc, a miesiąc czekałem na odpowiedź ambasady. Wszystko to wydarzyło się latem 2017 r., Zaraz po ukończeniu studiów, a we wrześniu już rozpocząłem studia.

Wszedłem na dyplom piątego stopnia w biznesie. Jest to analogiczny program studiów licencjackich, już go ukończyłem, teraz przeszedłem na kolejny poziom. Program jest maksymalnie skompresowany, bez wody, a moje szkolenie jest zaprojektowane na dwa lata.

Zaproponowano mi Wywiad Skype. A potem powiedzieli: „Masz grant!” Nie wiem jak wszystko działało

Jestem zadowolony: teraz mam czas na szkolenie, pracę, samokształcenie i odpoczynek. Jestem stale zaangażowany w siłownię, wykonując zadania na kursach internetowych.W przyszłości chcę zostać marketingowcem lub menedżerem marketingu, podróżować po całym świecie.


Zdjęcia: Okładka, 7 - Margarita Mikhailova; 1, 2 - Anton Ramensky; 3, 4 - obóz roboczy; 5 - irkutskuniversity; 6 - Dmitry Gruber.

Obejrzyj wideo: Jak dostać darmowe kryptowaluty warte 1000 dolarów? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weź i zrób, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej