Ciekawe

Rosjanie nakładają na papierosy 600 miliardów rubli rocznie

Rosjanie wydają 600 miliardów rubli rocznie na papierosy, powiedział wiceminister zdrowia Siergiej Welmyajkin. To około 1% PKB kraju i 20 razy mniej niż Rosjanie wydają na artykuły sportowe, zdaniem ekspertów, takie wydatki wynoszą nie więcej niż 30 miliardów rubli. Dla porównania: według The Boston Consulting Group obywatele wydają na cele charytatywne około 40 miliardów rubli.

Jednocześnie 96% zysków pochodzi od zagranicznych producentów i dostawców tytoniu. „Na przykład założycielem jednej z największych firm tytoniowych reprezentowanych w Rosji jest rząd Japonii. Okazuje się, że popieramy budżet tego kraju. I musimy wydać miliardy rubli, aby leczyć osoby, które zachorowały z powodu złych nawyków”, obliczył pierwszy zastępca przewodniczącego komisji State Duma for Health Nikolay Gerasimenko.

Ostatnio władze wypowiedziały wojnę firmom tytoniowym i sprzedawcom tytoniu. Ale jeśli jest mało prawdopodobne, że giganci tytoniowi zostaną zrujnowani, to mali przedsiębiorcy bardzo się boją. Na początku października ponad 165 000 kiosków napisało list do premiera Dmitrija Miedwiediewa, w którym obliczyli: zakaz sprzedaży tytoniu w kioskach i małych sklepach doprowadzi do zamknięcia tysięcy punktów sprzedaży i utraty tysięcy miejsc pracy, nie mówiąc już o ruinie małych firm.

Nic nie wiadomo na temat oficjalnej reakcji Dmitrija Miedwiediewa na wiadomość, ale pewnego dnia opublikował na swoim blogu własne wideo na temat palenia, które można uznać za nieoficjalną odpowiedź na prośbę drobnych przedsiębiorców.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland
Weekend

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland

Wystawa Abstrakty radzieckiego hałasu Wystawa-prezentacja interdyscyplinarnego projektu austriackiego artysty i kuratora Aleksandra Felcha, który od dawna mieszka w Petersburgu i gromadzi swego rodzaju archiwum radzieckich artefaktów, takich jak taśmy analogowe wyprodukowane pod koniec lat 80., losowe fotografie, nagrania dźwiękowe hałasu miejskiego, a także dokumentację wideo własnych akcji i występów.
Czytaj Więcej