Ciekawe

Rosjanie nakładają na papierosy 600 miliardów rubli rocznie

Rosjanie wydają 600 miliardów rubli rocznie na papierosy, powiedział wiceminister zdrowia Siergiej Welmyajkin. To około 1% PKB kraju i 20 razy mniej niż Rosjanie wydają na artykuły sportowe, zdaniem ekspertów, takie wydatki wynoszą nie więcej niż 30 miliardów rubli. Dla porównania: według The Boston Consulting Group obywatele wydają na cele charytatywne około 40 miliardów rubli.

Jednocześnie 96% zysków pochodzi od zagranicznych producentów i dostawców tytoniu. „Na przykład założycielem jednej z największych firm tytoniowych reprezentowanych w Rosji jest rząd Japonii. Okazuje się, że popieramy budżet tego kraju. I musimy wydać miliardy rubli, aby leczyć osoby, które zachorowały z powodu złych nawyków”, obliczył pierwszy zastępca przewodniczącego komisji State Duma for Health Nikolay Gerasimenko.

Ostatnio władze wypowiedziały wojnę firmom tytoniowym i sprzedawcom tytoniu. Ale jeśli jest mało prawdopodobne, że giganci tytoniowi zostaną zrujnowani, to mali przedsiębiorcy bardzo się boją. Na początku października ponad 165 000 kiosków napisało list do premiera Dmitrija Miedwiediewa, w którym obliczyli: zakaz sprzedaży tytoniu w kioskach i małych sklepach doprowadzi do zamknięcia tysięcy punktów sprzedaży i utraty tysięcy miejsc pracy, nie mówiąc już o ruinie małych firm.

Nic nie wiadomo na temat oficjalnej reakcji Dmitrija Miedwiediewa na wiadomość, ale pewnego dnia opublikował na swoim blogu własne wideo na temat palenia, które można uznać za nieoficjalną odpowiedź na prośbę drobnych przedsiębiorców.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Jak zarabiać tańcząc zgiełk
Wykonane przeze mnie

Jak zarabiać tańcząc zgiełk

Zawodowi tancerze Anastasia Lokshina i Darik Lyon spotkali się na zajęciach mistrzowskich, popularnym tańcu w parach. Nastya jest dwukrotnym mistrzem Rosji, Darik jest pięciokrotnym mistrzem Szwajcarii i wicemistrzem Europy i świata. Wkrótce zdecydowali, że mogą rozwinąć zgiełk na całym świecie. Student inicjatywy Nastyi, Witalij Kryukow, podjął inicjatywę, aby pomóc w realizacji tego pomysłu.
Czytaj Więcej
TFT.aero: Flight Simulator for Advertising
Wykonane przeze mnie

TFT.aero: Flight Simulator for Advertising

Przedsiębiorca Jewgienij Juszczkin próbował zrealizować swoje dziecięce marzenie i stworzył symulator lotu w hangarze na Kutuzovsky Prospekt. Samochód zasłynął w kręgach entuzjastów lotnictwa i zaczął generować dochód. Teraz przychód z lotów TFT.aero w dobry weekend może wynosić 300 000 rubli. Jednocześnie Yushkin ma nadzieję zarabiać na sprzedaży swoich symulatorów firmom zainteresowanym reklamą - pierwszy nabywca został już znaleziony.
Czytaj Więcej
Jak zarabiać na dostawie raków
Wykonane przeze mnie

Jak zarabiać na dostawie raków

Cztery lata temu moskiewski biznesmen Andrei Smirnov, który instalował plastikowe okna i organizował wakacje, otworzył sklep internetowy z dostawą raków. Następnie wśród jego konkurentów były półlegalne firmy, które przewoziły towary w bagażnikach samochodów. Z czasem zaczął dostarczać raki do barów piwnych, restauracji i sklepów.
Czytaj Więcej
Quadro Electric: Po co budować zabawny biznes w poważnej branży
Wykonane przeze mnie

Quadro Electric: Po co budować zabawny biznes w poważnej branży

Petersburgers Vladimir Mlynchik, Artyom Denisov, Anton Krasilchuk i Dmitry Gurevich weszli na rynek pomiarów elektrycznych, koncentrując się na promocji w Internecie, dumpingu i audycie energii. Teraz ich firma zarabia około 50 milionów rubli rocznie; klientami są Gazprom, Łukoil, Lotnisko Pułkowo. BIZNESOWA KULA DATA OTWARCIA Energia Energia Budżet na wrzesień 2009 r. Na uruchomienie 20 000 rubli WITRYNA www.
Czytaj Więcej