Ciekawe

Rosjanie nakładają na papierosy 600 miliardów rubli rocznie

Rosjanie wydają 600 miliardów rubli rocznie na papierosy, powiedział wiceminister zdrowia Siergiej Welmyajkin. To około 1% PKB kraju i 20 razy mniej niż Rosjanie wydają na artykuły sportowe, zdaniem ekspertów, takie wydatki wynoszą nie więcej niż 30 miliardów rubli. Dla porównania: według The Boston Consulting Group obywatele wydają na cele charytatywne około 40 miliardów rubli.

Jednocześnie 96% zysków pochodzi od zagranicznych producentów i dostawców tytoniu. „Na przykład założycielem jednej z największych firm tytoniowych reprezentowanych w Rosji jest rząd Japonii. Okazuje się, że popieramy budżet tego kraju. I musimy wydać miliardy rubli, aby leczyć osoby, które zachorowały z powodu złych nawyków”, obliczył pierwszy zastępca przewodniczącego komisji State Duma for Health Nikolay Gerasimenko.

Ostatnio władze wypowiedziały wojnę firmom tytoniowym i sprzedawcom tytoniu. Ale jeśli jest mało prawdopodobne, że giganci tytoniowi zostaną zrujnowani, to mali przedsiębiorcy bardzo się boją. Na początku października ponad 165 000 kiosków napisało list do premiera Dmitrija Miedwiediewa, w którym obliczyli: zakaz sprzedaży tytoniu w kioskach i małych sklepach doprowadzi do zamknięcia tysięcy punktów sprzedaży i utraty tysięcy miejsc pracy, nie mówiąc już o ruinie małych firm.

Nic nie wiadomo na temat oficjalnej reakcji Dmitrija Miedwiediewa na wiadomość, ale pewnego dnia opublikował na swoim blogu własne wideo na temat palenia, które można uznać za nieoficjalną odpowiedź na prośbę drobnych przedsiębiorców.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”
Cotygodniowe rabaty

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”

Rabaty Yoox Kolejna promocja zagranicznego punktu internetowego: do 22 października włącznie, 25% zniżki na imponującą ilość towarów. Poszukaj produktów oznaczonych „dodatkowe 25% zniżki”, rabat aktywowany jest w sekcji „Moje zakupy”. Ponadto EMS jest nadal bezpłatny. Imago moskiewska marka odzieży damskiej w eleganckim formacie casual ogłosiła dwudniową kampanię z 40% rabatem na kolekcję jesienną.
Czytaj Więcej
Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym
Cotygodniowe rabaty

Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym

Co tydzień Life around dowiaduje się, co nowego w Moskwie i sklepach internetowych, i mówi o tym, gdzie możesz teraz skorzystać z rabatów i promocji. W nowym wydaniu - dziesięć niedrogich sklepów, w których można teraz znaleźć wyprzedaż sezonową. Zara Home - do 60% Zarahome.com Sprzedaż w Zara Home to już drugi miesiąc.
Czytaj Więcej