Ciekawe

Oszuści o nazwach Gazprom, Rosnieft i Koleje Rosyjskie oszukali zagraniczne firmy do 900 milionów rubli

W stolicy zatrzymano pięciu imigrantów z Nigerii i Kamerunu, którzy ukrywając się za nazwami zgodnymi z nazwami największych firm, oszukiwali setki rosyjskich partnerów zagranicznych za 900 milionów rubli. Według oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, przy zawieraniu transakcji korzystali z fałszywych paszportów krajowych o nazwach Gazprom, Murmansk Shipping Company, Rosnieft, Russian Railways i kilku innych. Według organów ścigania nie tylko spowodowały one prawie miliard szkód, ale także podważyły ​​reputację Rosji.

Podobne historie nie pojawiają się po raz pierwszy. Dochodzenie rozpoczęło się po tym, jak jedna z chińskich firm zwróciła się do kolei rosyjskich, oskarżając monopol kolejowy o niewykonanie zobowiązania. Okazało się, że w 2010 r. Chińczycy zgodzili się na dostarczenie węgla z obowiązkową przedpłatą na JSC Railways (przetłumaczone z angielskiego oznacza „OJSC„ Railways ””). Podczas dochodzenia okazało się, że konto należało do osoby o tej samej nazwie, która otrzymała pieniądze - 50 000 USD w 2011 r. Początkowo JSC Railways zażądało 200 000 USD, a następnie kwota została zmniejszona o połowę. Chińscy partnerzy przekazali połowę zaliczki, ale nie otrzymali węgla.

Oszuści szukali klientów w Internecie, zamieszczając ogłoszenia o świadczeniu usług transportowych i innych - sprzedaży minerałów, innych towarów (szyny, lokomotywy elektryczne), wskazując jednocześnie szczegóły nieistniejących firm handlowych. A po przeniesieniu wymaganej zaliczki zniknął. W ten sposób przywłaszczyli pieniądze firmom z Unii Europejskiej, USA i Azji Południowo-Wschodniej. Teraz rozstrzyga się kwestia aresztowania „biznesmenów”. Grozi im 10 lat więzienia.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Na ulicy Czernyszewski zasłużył na batonik z bagelami MF Bagel
Ciekawe

Na ulicy Czernyszewski zasłużył na batonik z bagelami MF Bagel

Na ulicy Czernyszewski zasłużył na batonik z bagelami MF Bagel. Instytucję kuchni izraelskiej otworzyli szef kuchni Anton Turchin (Saramel Catering) i Denis Kudryashov (garaż w trybie współpracy). MF Bagel Adres: Ave. Czerniszewskogo, 9 Telefon: +7 (921) 966-17-80 Przekąski Sałatka z ciecierzycy, szpinaku i sera pleśniowego - 230 rubli Falafel - 180 rubli Rosół z chleba i masła - 190 rubli Szakuk - 190 rubli Pomysł: Daniem głównym w menu jest bajgiel (tradycyjny żydowski bajgiel) - oferują dziewięć różnych rodzajów: na przykład z makreli i ogórków w sosie jogurtowym, z kurczakiem w tahini z hummusem i czerwoną cebulą, a także jagnięcinę, suszone pomidory i szpinak (90-300 rubli).
Czytaj Więcej
Uniwersytet Europejski, aby mówić o roli Amerykanów w rewolucji
Ciekawe

Uniwersytet Europejski, aby mówić o roli Amerykanów w rewolucji

W Petersburgu rosyjscy i amerykańscy naukowcy omówią rolę i miejsce Amerykanów w rewolucyjnym Piotrogrodzie oraz historię Rosji w latach 1914–1921. Konferencja „Amerykanie w rewolucyjnym Piotrogrodzie” odbędzie się w dniach 6-7 października w Złotej Sali nowego budynku uniwersytetu przy ulicy Gagarinskiej 6/1. „Rola Amerykanów w rewolucji rosyjskiej, niezależnie od tego, czy są obserwatorami, czy aktywnymi uczestnikami wydarzeń, pozostaje niedostatecznie zbadana w Rosji w USA”, mówią organizatorzy konferencji.
Czytaj Więcej
W Petersburgu uruchomi sieć Greenbox
Ciekawe

W Petersburgu uruchomi sieć Greenbox

Pod koniec kwietnia w Bolshoy Prospect of the Petrograd Side otworzy się pierwszy punkt nowej sieci restauracji szybkiej obsługi Greenbox. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Właścicielem nowej sieci jest Maxim Yakovlev, były główny menedżer sieci Сoffeeshop hop Company i były partner zarządzający sieci piekarni Jean Roi.
Czytaj Więcej