Ciekawe

Oszuści o nazwach Gazprom, Rosnieft i Koleje Rosyjskie oszukali zagraniczne firmy do 900 milionów rubli

W stolicy zatrzymano pięciu imigrantów z Nigerii i Kamerunu, którzy ukrywając się za nazwami zgodnymi z nazwami największych firm, oszukiwali setki rosyjskich partnerów zagranicznych za 900 milionów rubli. Według oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, przy zawieraniu transakcji korzystali z fałszywych paszportów krajowych o nazwach Gazprom, Murmansk Shipping Company, Rosnieft, Russian Railways i kilku innych. Według organów ścigania nie tylko spowodowały one prawie miliard szkód, ale także podważyły ​​reputację Rosji.

Podobne historie nie pojawiają się po raz pierwszy. Dochodzenie rozpoczęło się po tym, jak jedna z chińskich firm zwróciła się do kolei rosyjskich, oskarżając monopol kolejowy o niewykonanie zobowiązania. Okazało się, że w 2010 r. Chińczycy zgodzili się na dostarczenie węgla z obowiązkową przedpłatą na JSC Railways (przetłumaczone z angielskiego oznacza „OJSC„ Railways ””). Podczas dochodzenia okazało się, że konto należało do osoby o tej samej nazwie, która otrzymała pieniądze - 50 000 USD w 2011 r. Początkowo JSC Railways zażądało 200 000 USD, a następnie kwota została zmniejszona o połowę. Chińscy partnerzy przekazali połowę zaliczki, ale nie otrzymali węgla.

Oszuści szukali klientów w Internecie, zamieszczając ogłoszenia o świadczeniu usług transportowych i innych - sprzedaży minerałów, innych towarów (szyny, lokomotywy elektryczne), wskazując jednocześnie szczegóły nieistniejących firm handlowych. A po przeniesieniu wymaganej zaliczki zniknął. W ten sposób przywłaszczyli pieniądze firmom z Unii Europejskiej, USA i Azji Południowo-Wschodniej. Teraz rozstrzyga się kwestia aresztowania „biznesmenów”. Grozi im 10 lat więzienia.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu
Chmura wiedzy

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu

„Genius: The Natural History of Creativity” Brytyjski naukowiec Hans Eisenck, autor testu IQ, balansuje na granicy psychopatologicznych cech twórczych osób i geniuszy. Hans przeprowadził wiele badań i doszedł do pewnych wniosków. Po pierwsze, tylko w 15% przypadków genialność wiąże się ze zmianami fizjologicznymi.
Czytaj Więcej