Ciekawe

Oszuści o nazwach Gazprom, Rosnieft i Koleje Rosyjskie oszukali zagraniczne firmy do 900 milionów rubli

W stolicy zatrzymano pięciu imigrantów z Nigerii i Kamerunu, którzy ukrywając się za nazwami zgodnymi z nazwami największych firm, oszukiwali setki rosyjskich partnerów zagranicznych za 900 milionów rubli. Według oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, przy zawieraniu transakcji korzystali z fałszywych paszportów krajowych o nazwach Gazprom, Murmansk Shipping Company, Rosnieft, Russian Railways i kilku innych. Według organów ścigania nie tylko spowodowały one prawie miliard szkód, ale także podważyły ​​reputację Rosji.

Podobne historie nie pojawiają się po raz pierwszy. Dochodzenie rozpoczęło się po tym, jak jedna z chińskich firm zwróciła się do kolei rosyjskich, oskarżając monopol kolejowy o niewykonanie zobowiązania. Okazało się, że w 2010 r. Chińczycy zgodzili się na dostarczenie węgla z obowiązkową przedpłatą na JSC Railways (przetłumaczone z angielskiego oznacza „OJSC„ Railways ””). Podczas dochodzenia okazało się, że konto należało do osoby o tej samej nazwie, która otrzymała pieniądze - 50 000 USD w 2011 r. Początkowo JSC Railways zażądało 200 000 USD, a następnie kwota została zmniejszona o połowę. Chińscy partnerzy przekazali połowę zaliczki, ale nie otrzymali węgla.

Oszuści szukali klientów w Internecie, zamieszczając ogłoszenia o świadczeniu usług transportowych i innych - sprzedaży minerałów, innych towarów (szyny, lokomotywy elektryczne), wskazując jednocześnie szczegóły nieistniejących firm handlowych. A po przeniesieniu wymaganej zaliczki zniknął. W ten sposób przywłaszczyli pieniądze firmom z Unii Europejskiej, USA i Azji Południowo-Wschodniej. Teraz rozstrzyga się kwestia aresztowania „biznesmenów”. Grozi im 10 lat więzienia.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Zaimponuj stacja kawy otwarta na Furshtatskaya
Ciekawe

Zaimponuj stacja kawy otwarta na Furshtatskaya

Na Furtshatskaya 8 w amerykańskim sklepie obuwniczym The Bootleggers otwarto mini-kawiarnię specjalizującą się w alternatywnych metodach parzenia. Twórcami Impress są barista Andrei Tereshkov i Nikolai Danyushkin, którzy pracowali w miejskich instytucjach, a następnie zaprezentowali pop-up cafe o tej samej nazwie podczas Restaurant Day ubiegłego lata.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: The Kooples in Tsvetnoy
Ciekawe

Nowa lokalizacja: The Kooples in Tsvetnoy

Pomimo skromnego materiału, nowe miejsca w Tsvetnoy otwierają się z godną pozazdroszczenia stałością, a jeśli co sekundę z poprzednich nowych rogów otwierała się platforma przedmiotów, to zespół domu towarowego jest odpowiedzialny za sprowadzenie Francuzów do The Kooples. Życie wokół odwiedzało róg, który zarobił wczoraj podczas Fashion's Night Out na trzecim piętrze Tsvetnoy.
Czytaj Więcej
Co robić w Petersburgu wieczorem 30 czerwca
Ciekawe

Co robić w Petersburgu wieczorem 30 czerwca

W czwartkowy wieczór, 30 czerwca, w Petersburgu odbędzie się kilka koncertów, pokazów filmowych i prezentacji. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Muzyka OQJAV WHO: Dobry i ironiczny rosyjski zespół występuje na dachu Mod. Lokalizacja: Mod (nabrzeże kanału Griboedov, 7) Czas: 19:00 Koszt: 800 rubli Kino „Romeo i Julia” Co: „Klasyczne” dla rosyjskiej adaptacji filmowej tragedii szekspirowskiej z 17-letnim Romeo i 15-letnią Julią.
Czytaj Więcej
Pierwsze osoby: jak wybrać kelnerów w restauracji „In the Dark?!”
Ciekawe

Pierwsze osoby: jak wybrać kelnerów w restauracji „In the Dark?!”

Obsługa w restauracjach i tych, którzy obsługują, jest nie mniej dyskutowanym tematem niż jakość jedzenia, cena czy wnętrze. W Moskwie kelnerzy często pracują jako studenci i ogólnie wszyscy, którzy muszą. W tym czasie kelnerzy w innych krajach spotykają się po pięćdziesiątce, dumnie mówiąc im, że ich praca jest ważna i że można ją poświęcić na całe życie.
Czytaj Więcej