Ciekawe

Potentat medialny i polityk Berlusconi skazany na 4 lata więzienia

Dwa dni po tym, jak 76-letni Silvio Berlusconi ogłosił, że nie weźmie udziału w następnych wyborach, sąd uznał byłego premiera winnym oszustwa podatkowego i skazał go na cztery lata więzienia. Sprawa związana jest z firmą medialną Berlusconi Mediaset, która jest właścicielem trzech krajowych kanałów telewizyjnych.

Berlusconi jest częstym gościem w sądzie, ale zanim udało mu się wydostać z wody na sucho. Wszystkie zarzuty przypisał sobie machinacji przeciwników politycznych. W 1994 roku, kilka miesięcy po wyborze premiera Berlusconiego, jego grupa spółek Fininvest stała się przedmiotem dochodzeń antykorupcyjnych. Został skazany i skazany na 2 lata i 9 miesięcy więzienia. Następnie sprawa została rozpoznana w czterech kolejnych sądach, w wyniku czego została zamknięta po przedawnieniu. Rok później Berlusconi został oskarżony o fałszowanie dokumentów finansowych, kiedy kupił kino Medusa. Dwa lata później został skazany i skazany na 16 miesięcy więzienia. Ale w 2000 roku wyrok został zweryfikowany i Berlusconi został uniewinniony.

W 1997 r. Wszczęto nowe dochodzenie w sprawie działalności Fininvest. Jedno ze źródeł bliskich mafii powiedziało sędziom, że Berlusconi otrzymał od mafii 20 miliardów lirów na sfinansowanie swojego imperium medialnego. Sprawa została ponownie zamknięta. Uważa się, że szczęście Berlusconiego ma związek z jego przyjaźnią z sycylijską mafią, która podobno sfinansowała jego partię polityczną Forza Italia w zamian za obietnicę politycznego wsparcia.

Sprawa przeciwko firmie medialnej Berlusconi Mediaset toczy się od 2006 roku. Prokuratorzy twierdzili, że zagraniczne firmy Berlusconi kupiły prawa do filmów i programów telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych, a następnie sprzedały je Mediaset po zawyżonych cenach, minimalizując w ten sposób podatki. Pieniądze, które stanowiły różnicę między rzeczywistymi cenami a zwiększoną wartością, zostały wysłane do banków w Szwajcarii i na Bahamach. W ten sposób firmie udało się zmniejszyć przychody i uniknąć podatków. Według prokuratury firma w latach 1994-1998 była w stanie nielegalnie przejąć 368 milionów dolarów.

W 2009 r. Brytyjski prawnik David Mills został uznany za winnego otrzymania łapówki w wysokości 600 000 USD za fałszywe zeznania złożone w sprawie Mediaset. Sam Berlusconi zdołał uniknąć sądu dzięki immunitetowi jako premiera. Ale w lutym 2011 r. Uchylono ustawę o immunitecie najwyższych urzędników, aw maju proces wznowiono. Dwukrotnie - w październiku 2011 r. I czerwcu 2012 r. - sąd oddalił wszystkie zarzuty przeciwko Berlusconiemu w tej sprawie, ale prokuratura zakwestionowała decyzje. Dzisiaj prokuratorom udało się wreszcie wygrać sprawę.

Berlusconi jest podejrzany w innej sprawie: jest oskarżony o nieletniego.

Obejrzyj wideo: ACTA 2 o co chodzi? Wolność w Remoncie #42 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”
Cotygodniowe rabaty

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”

Rabaty Yoox Kolejna promocja zagranicznego punktu internetowego: do 22 października włącznie, 25% zniżki na imponującą ilość towarów. Poszukaj produktów oznaczonych „dodatkowe 25% zniżki”, rabat aktywowany jest w sekcji „Moje zakupy”. Ponadto EMS jest nadal bezpłatny. Imago moskiewska marka odzieży damskiej w eleganckim formacie casual ogłosiła dwudniową kampanię z 40% rabatem na kolekcję jesienną.
Czytaj Więcej
Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym
Cotygodniowe rabaty

Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym

Co tydzień Life around dowiaduje się, co nowego w Moskwie i sklepach internetowych, i mówi o tym, gdzie możesz teraz skorzystać z rabatów i promocji. W nowym wydaniu - dziesięć niedrogich sklepów, w których można teraz znaleźć wyprzedaż sezonową. Zara Home - do 60% Zarahome.com Sprzedaż w Zara Home to już drugi miesiąc.
Czytaj Więcej