Ciekawe

Potentat medialny i polityk Berlusconi skazany na 4 lata więzienia

Dwa dni po tym, jak 76-letni Silvio Berlusconi ogłosił, że nie weźmie udziału w następnych wyborach, sąd uznał byłego premiera winnym oszustwa podatkowego i skazał go na cztery lata więzienia. Sprawa związana jest z firmą medialną Berlusconi Mediaset, która jest właścicielem trzech krajowych kanałów telewizyjnych.

Berlusconi jest częstym gościem w sądzie, ale zanim udało mu się wydostać z wody na sucho. Wszystkie zarzuty przypisał sobie machinacji przeciwników politycznych. W 1994 roku, kilka miesięcy po wyborze premiera Berlusconiego, jego grupa spółek Fininvest stała się przedmiotem dochodzeń antykorupcyjnych. Został skazany i skazany na 2 lata i 9 miesięcy więzienia. Następnie sprawa została rozpoznana w czterech kolejnych sądach, w wyniku czego została zamknięta po przedawnieniu. Rok później Berlusconi został oskarżony o fałszowanie dokumentów finansowych, kiedy kupił kino Medusa. Dwa lata później został skazany i skazany na 16 miesięcy więzienia. Ale w 2000 roku wyrok został zweryfikowany i Berlusconi został uniewinniony.

W 1997 r. Wszczęto nowe dochodzenie w sprawie działalności Fininvest. Jedno ze źródeł bliskich mafii powiedziało sędziom, że Berlusconi otrzymał od mafii 20 miliardów lirów na sfinansowanie swojego imperium medialnego. Sprawa została ponownie zamknięta. Uważa się, że szczęście Berlusconiego ma związek z jego przyjaźnią z sycylijską mafią, która podobno sfinansowała jego partię polityczną Forza Italia w zamian za obietnicę politycznego wsparcia.

Sprawa przeciwko firmie medialnej Berlusconi Mediaset toczy się od 2006 roku. Prokuratorzy twierdzili, że zagraniczne firmy Berlusconi kupiły prawa do filmów i programów telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych, a następnie sprzedały je Mediaset po zawyżonych cenach, minimalizując w ten sposób podatki. Pieniądze, które stanowiły różnicę między rzeczywistymi cenami a zwiększoną wartością, zostały wysłane do banków w Szwajcarii i na Bahamach. W ten sposób firmie udało się zmniejszyć przychody i uniknąć podatków. Według prokuratury firma w latach 1994-1998 była w stanie nielegalnie przejąć 368 milionów dolarów.

W 2009 r. Brytyjski prawnik David Mills został uznany za winnego otrzymania łapówki w wysokości 600 000 USD za fałszywe zeznania złożone w sprawie Mediaset. Sam Berlusconi zdołał uniknąć sądu dzięki immunitetowi jako premiera. Ale w lutym 2011 r. Uchylono ustawę o immunitecie najwyższych urzędników, aw maju proces wznowiono. Dwukrotnie - w październiku 2011 r. I czerwcu 2012 r. - sąd oddalił wszystkie zarzuty przeciwko Berlusconiemu w tej sprawie, ale prokuratura zakwestionowała decyzje. Dzisiaj prokuratorom udało się wreszcie wygrać sprawę.

Berlusconi jest podejrzany w innej sprawie: jest oskarżony o nieletniego.

Obejrzyj wideo: ACTA 2 o co chodzi? Wolność w Remoncie #42 (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Jak zarabiać tańcząc zgiełk
Wykonane przeze mnie

Jak zarabiać tańcząc zgiełk

Zawodowi tancerze Anastasia Lokshina i Darik Lyon spotkali się na zajęciach mistrzowskich, popularnym tańcu w parach. Nastya jest dwukrotnym mistrzem Rosji, Darik jest pięciokrotnym mistrzem Szwajcarii i wicemistrzem Europy i świata. Wkrótce zdecydowali, że mogą rozwinąć zgiełk na całym świecie. Student inicjatywy Nastyi, Witalij Kryukow, podjął inicjatywę, aby pomóc w realizacji tego pomysłu.
Czytaj Więcej
TFT.aero: Flight Simulator for Advertising
Wykonane przeze mnie

TFT.aero: Flight Simulator for Advertising

Przedsiębiorca Jewgienij Juszczkin próbował zrealizować swoje dziecięce marzenie i stworzył symulator lotu w hangarze na Kutuzovsky Prospekt. Samochód zasłynął w kręgach entuzjastów lotnictwa i zaczął generować dochód. Teraz przychód z lotów TFT.aero w dobry weekend może wynosić 300 000 rubli. Jednocześnie Yushkin ma nadzieję zarabiać na sprzedaży swoich symulatorów firmom zainteresowanym reklamą - pierwszy nabywca został już znaleziony.
Czytaj Więcej
Jak zarabiać na dostawie raków
Wykonane przeze mnie

Jak zarabiać na dostawie raków

Cztery lata temu moskiewski biznesmen Andrei Smirnov, który instalował plastikowe okna i organizował wakacje, otworzył sklep internetowy z dostawą raków. Następnie wśród jego konkurentów były półlegalne firmy, które przewoziły towary w bagażnikach samochodów. Z czasem zaczął dostarczać raki do barów piwnych, restauracji i sklepów.
Czytaj Więcej
Quadro Electric: Po co budować zabawny biznes w poważnej branży
Wykonane przeze mnie

Quadro Electric: Po co budować zabawny biznes w poważnej branży

Petersburgers Vladimir Mlynchik, Artyom Denisov, Anton Krasilchuk i Dmitry Gurevich weszli na rynek pomiarów elektrycznych, koncentrując się na promocji w Internecie, dumpingu i audycie energii. Teraz ich firma zarabia około 50 milionów rubli rocznie; klientami są Gazprom, Łukoil, Lotnisko Pułkowo. BIZNESOWA KULA DATA OTWARCIA Energia Energia Budżet na wrzesień 2009 r. Na uruchomienie 20 000 rubli WITRYNA www.
Czytaj Więcej