Niepowodzenie dnia

Po prezentacji nowego iPhone'a cena Apple spadła o 24,5 miliarda dolarów

Dzień po prezentacji nowych modeli iPhone'a Apple spadł natychmiast o 24,5 miliarda USD Po licytacji na NASDAQ cena akcji korporacji spadła o 5,4% do 467,7 USD za sztukę. Wartość rynkowa firmy szacowana jest obecnie na 424,9 mld USD.

Z jednej strony Apple nie mogło zaskoczyć swoich użytkowników żadnymi radykalnie nowymi funkcjami: informacje o wielu funkcjach następujących modeli smartfonów wyciekły do ​​mediów na długo przed prezentacją. Z drugiej strony ogłoszona przez firmę strategia cenowa rozczarowała inwestorów. Ujawnił się tutaj problem pozycjonowania Apple'a jako dostawcy dóbr premium: jeśli firma zamierza obniżyć ceny, będzie w stanie podbić nowe rynki w krajach rozwijających się, ale jednocześnie ryzykuje utratą swojej wyróżniającej cechy. Wielu konsumentów było już niezadowolonych ze zbyt wysokiej ceny rzekomo budżetowego iPhone'a 5c.

Przypomnijmy, że we wtorek Apple wprowadziło jednocześnie dwa nowe smartfony: kolorowy iPhone 5c i flagowy iPhone 5s ze skanerem linii papilarnych. Jednocześnie pozycja budżetowego iPhone'a 5c bez umowy z operatorem komórkowym kosztuje od 549 do 649 USD. Cena „złotego” flagowca wyniesie od 649 USD do 849 USD, w zależności od ilości pamięci wewnętrznej. W wielu krajach urządzenia trafią do sprzedaży 20 września.

Popularne Wiadomości

Kategoria Niepowodzenie dnia, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej