Liczby pierwsze

Ile kosztuje gra
ślub w Moskwie?

Według statystyk rocznie w Moskwie zawieranych jest około stu tysięcy małżeństw. Pomimo kryzysu wciąż nie oszczędzają pieniędzy na weselach, ponieważ ten dzień powinien stać się jednym z najszczęśliwszych i najbardziej niezapomnianych w życiu.

Limuzyny Hummer, bujne krynoliny, wykluczenia panny młodej na lądowaniu i sesje zdjęciowe z gołębiami to już przeszłość. Zastępują je tradycje tzw. „Europejskiego ślubu”. Nie ma klasycznej definicji tego pojęcia, ale wszystkie wesela w stylu europejskim są jak ramy z komedii romantycznych. Wszystko zaczyna się od zaręczyn - zachodniej tradycji propozycji małżeństwa. Z reguły od zaręczyn do ślubu trwa od sześciu miesięcy do roku. Sama ceremonia wyróżnia się jedną koncepcją wizualną, wielką dbałością o szczegóły i zestawem konkretnych działań. Ojciec prowadzący pannę młodą do pana młodego, dziewczyny w sukienkach tego samego koloru, mnóstwo kwiatów i ceremonia przy łuku na świeżym powietrzu - wszystko to europejski ślub.

Przy organizacji uroczystości pierwszym i najważniejszym zadaniem jest zaplanowanie budżetu. Następnie musisz zrobić listę zaproszonych. Te elementy są ściśle powiązane, ponieważ liczba gości ma bezpośredni wpływ na ostateczną cenę. Na początku przygotowań pary pojawia się pytanie - aby samodzielnie zorganizować ślub lub poszukać pomocy u profesjonalistów.

Po dokonaniu wyboru rozpocznie się wyszukiwanie witryny. Następnie przyszli małżonkowie powinni zdecydować o głównych wykonawcach imprezy - fotografie ślubnym, kwiaciarni-dekoratorze, gospodarzu, DJ-ie, stylistce, reżyserze tańca weselnego i innych specjalistach. Po rozwiązaniu tego problemu czas zacząć szukać sukni ślubnej i garnituru dla pana młodego. Przygotowując się do triumfu, musisz pamiętać o formalnej stronie problemu i nie przegapić chwili złożenia wniosku w urzędzie stanu cywilnego. Następnie możesz wysłać zaproszenia, poświęcić czas na przygotowanie wieczoru panieńskiego i kawalerskiego, a także wybrać pierścionki.

Ile kosztuje zorganizowanie ślubu w Moskwie? Życie w okolicy postanowiło dowiedzieć się, czego nie możesz zrobić tego dnia i na co możesz zaoszczędzić. Aby poruszać się po świecie budżetów ślubnych, obliczyliśmy koszt wydatków na trzy wesela - ekonomiczne, średnie i drogie.

Grafika

Khadia ulumbekova

Organizacja ślubu

W roli magicznej różdżki, która doradzi pannie młodej w zakresie koniecznego stylu ubioru, będzie kontrolować tysiące przypadków i zapobiegnie kilku nagłym wypadkom, organizatorzy ślubu działają. Osoby te zobowiązują się do sporządzenia planu przygotowawczego, opracowania koncepcji i propozycji wszystkich niezbędnych usług, prowadzenia oceny imprezy, współpracy z witryną i kontrahentami, a także wszelkiej koordynacji bezpośrednio podczas ślubu.

Koszt usług agencji ślubnych nie jest wyrażony w wartościach bezwzględnych: z reguły nagroda wynosi 10% budżetu całego wydarzenia. Na rynku ślubnym można znaleźć oferty w różnych segmentach cenowych - opłaty agencyjne zaczynają się od 40 tysięcy rubli.

„Ile kosztuje ślub?” - na to pytanie można odpowiedzieć w taki sam sposób, jak pytanie „ile kosztuje samochód?”. Istnieje wiele niuansów i każdy organizator zareaguje na swój własny sposób. „Organizujemy wesela z budżetem półtora miliona rubli. Kwota ta nie jest pobierana z sufitu, ale oparta na stawkach sprawdzonych specjalistów”, mówi Juliavent, założycielka studia ślubnego JulyEvent. pary w przygotowaniu niespodzianek. To wsparcie nowożeńców we wszystkim, co jest związane z nadchodzącym wydarzeniem. ”

To, jak spędzisz kilka miesięcy przed ślubem, zależy od pracy agencji ślubnej. „Teraz organizatorzy oferują swoje usługi, właśnie zdjęli suknię ślubną i wrócili z podróży poślubnej. Wczorajsza panna młoda, która ukończyła kursy, a może bez nich, organizuje ślub. Może wszystko pójdzie dobrze, ale takie wydarzenie nie jest powodem Eksperymenty: nie bierz poważnie niezrozumiałych certyfikatów „Ivanova Ivanna studiowała w Szkole Ślubnej Magii i Czarodziejstwa”, certyfikat nie gwarantuje doświadczenia. Wybierając organizatora ślubu, studiuj sieci społecznościowe, są one częściej niż nie aktywnie odzwierciedlają bieżące wydarzenia w agencji ”- radzi Kazakova.

Z reguły usługi agencji ślubnej są pierwszymi rzeczami, których para, która chce zaoszczędzić pieniądze, odmawia. Założyciel studia ślubnego JulyEvent zauważa, że ​​możesz zaoszczędzić na organizatorze, jeśli chodzi o małe wydarzenie z małym budżetem. Ale w tym przypadku państwo młodzi będą musieli samodzielnie rozwiązać wiele problemów pojawiających się przed ślubem i podczas niego.

Jeśli budżet nie pozwala na korzystanie z usług agencji, możesz skontaktować się z kierownikiem ds. Ślubu. To osoba, która będzie odpowiedzialna tylko za koordynację dnia ślubu. Usługi takiego specjalisty kosztują 15-20 tysięcy rubli.

Opcja ekonomiczna

Organizacja wesela we własnym zakresie -
0 rubli

Środkowa opcja

Organizacja ślubu niezależnie i usługi koordynatora ślubu -15 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

Kompleksowa organizacja wesel z budżetem 1,5 miliona rubli -150 tysięcy rubli

Rejestracja małżeństwa

Państwowa opłata rejestracyjna będzie kosztować nowożeńców 350 rubli. Wniosek wraz z uiszczoną opłatą należy złożyć w większości urzędów stanu cywilnego co najmniej na miesiąc, najwyżej na dwa miesiące przed przewidywaną datą ślubu. Niektóre popularne pałace ślubne, takie jak urząd stanu Griboedowski, przyjmują wnioski na sześć miesięcy przed uroczystością.

Obecne trendy są takie, że wiele par odmawia standardowej ceremonii w urzędzie stanu cywilnego, woląc ją od romantycznej ceremonii w niecodziennym miejscu. Z reguły taka ceremonia jest prowadzona przez osobę zatrudnioną działającą jako rejestrator, a państwo młodzi odwiedzają wcześniej urząd stanu cywilnego, aby otrzymać zaświadczenie. Usługi rejestratora ślubu będą kosztować 5-10 tysięcy rubli. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy byłoby zorganizowanie ceremonii wyjazdu, która odbędzie się w pobliżu osoby młodej.

Istnieje możliwość połączenia oficjalnej procedury z piękną ceremonią poza murami instytucji, ale będzie to kosztować więcej. Niektóre metropolitalne urzędy stanu cywilnego oficjalnie świadczą usługę rejestracji ewakuacyjnej, w której uczestniczy pracownik instytucji. Co więcej, lista miejsc na uroczystości odwiedzin jest ograniczona: z reguły są to moskiewskie osiedla - Carycyno, Kuskowo, Kuźminki lub Lyublino. Jeśli chcesz, możesz zalogować się we wnętrzu Muzeum Puszkina na Arbacie lub galerii sztuki Ilyi Glazunowa. Ta przyjemność będzie kosztować 25 tysięcy rubli lub więcej.

   

Opcja ekonomiczna

Zapłata cła -350 rubli

Środkowa opcja

Płatność ceł i usług recepcjonistki weselnej -5 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

Oficjalna ceremonia wyjścia -
od 25 tysięcy rubli

Wypożyczalnia i bankiet

Wybór miejsca na wesele od dawna nie ogranicza się do sali bankietowej restauracji. Może to być hotel wiejski, namiot zewnętrzny, klub jachtowy, farma ekologiczna, dworek lub wynajęty domek. Ceny w różnych miejscach różnią się od siebie kilkakrotnie, a najtańszą opcją będzie bankiet w restauracji.

Cena organizacji bankietu weselnego zależy bezpośrednio od liczby gości. Koszt menu na osobę waha się od 2 do 10 tysięcy rubli, w zależności od zestawu potraw. Do tej kwoty doliczany jest koszt napojów alkoholowych lub korka, który jest naliczany za każdą wniesioną butelkę alkoholu. Często oprócz bankietu organizowane jest przyjęcie weselne dla gości. Z reguły w strefie bufetu z lekkimi przekąskami, owocami, deserami i napojami goście zbierają się i czekają na rozpoczęcie uroczystości. Koszt bufetu wynosi od 1 do 5 tysięcy rubli na osobę, w zależności od menu.

Oprócz kosztów bankietów i przyjęć warto wziąć pod uwagę cenę wynajmu strony. Na przykład domek na przedmieściach w weekend będzie kosztował średnio 60 tysięcy rubli. Aby usunąć werandę na brzegu rzeki, będziesz musiał zapłacić około 100 tysięcy rubli, a zorganizowanie ślubu w starej rezydencji na Tversky Boulevard będzie kosztować około 400 tysięcy rubli, a to nie obejmuje kosztów bankietu. W wielu miejscach nie trzeba płacić czynszu osobno, ale istnieje minimalna wpłata, którą należy dokonać, aby zarezerwować witrynę. Ponadto łączna kwota obejmuje 10% kosztów bankietu - za obsługę.

Możesz dużo zaoszczędzić, jeśli nie masz ślubu w najgorętsze dni - piątek i sobotę, ale w każdy inny dzień powszedni lub niedzielę. To może być najbardziej odpowiednia opcja na kameralny ślub z 30 gośćmi. Powszechnym sposobem oszczędzania pieniędzy na bankiecie jest nie tylko własny alkohol, ale także owoce. W restauracjach ceny tych towarów są zwykle znacznie wyższe niż w sklepach. Aby przynieść coś własnego, należy wcześniej uzgodnić to z właścicielami strony.

Pomimo rosnącej tradycji europejskich tradycji, żaden rosyjski ślub nie jest kompletny bez uczty, ale jego format stopniowo się zmienia. Wraz ze zwykłymi uroczystościami w restauracji popularne stają się bankiety na świeżym powietrzu lub w namiocie. W takim przypadku w ich organizację zaangażowana jest usługa gastronomiczna. Koszt bankietu wyjściowego niewiele różni się od tradycyjnego, a do kwoty doliczana jest kwota zapłacona za wynajem naczyń, praca kelnerów, a także koszt dostarczenia sprzętu na miejsce ślubu.

Opcja ekonomiczna

Menu bankietowe - 80 tysięcy rubli

Środkowa opcja

Wynajem restauracji, menu bankietowe, menu w formie bufetu - 200 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

Dzierżawa witryny, menu bankietowe, menu w formie bufetu - od 300 tysięcy rubli

* obliczenia dla 40 gości

Dekoracje ślubne

Projekt uroczystości ma na celu stworzenie niezwykłego, odpowiedniego do okazji i odpowiedniego dla koncepcji scenerii. Aby okazało się naprawdę integralne, przygotowanie koncepcji, poszukiwanie niezbędnych rekwizytów, instalacja i demontaż scenerii zajmie więcej niż jeden dzień. Możesz zwrócić się do profesjonalistów lub spróbować ożywić swoje kreatywne pomysły.

„Pytanie„ Ile kosztuje zorganizowanie ślubu? ”Jest zadawane przez każdą z naszych narzeczonych, ale udzielenie odpowiedzi bez znajomości szczegółów nie jest tak proste, jak się wydaje. Faktem jest, że projekty są indywidualne i wszystko zależy od wybranego stylu i życzeń nowożeńców. Każda firma Wybiera swoją niszę na rynku. Na przykład uwielbiamy średniej wielkości wesela, przytulny wystrój, kiedy możesz wymyślić każdy szczegół. Są też zespoły, które angażują się w imprezy na dużą skalę, wykonują złożone dekoracje, kompozycje w ogromnej liczbie kolorów. Budżet na tak wspaniały ślub to liczy się w milionach ”- mówi Karina Iliopulo, kierownik warsztatu ślubnego Tandem.

W dekoracji ślubnej jest dużo miejsca na manewry. Pełna gama usług dekoratorów obejmuje dekorowanie pomieszczeń na poranne spotkania panny młodej, dekorowanie strefy powitalnej, miejsca ceremonii, obiektów bankietowych i tworzenie strefy fotograficznej. Koszt jest bardzo zróżnicowany - zaczyna się od 50 tysięcy rubli i może przekroczyć 500 tysięcy. Rozkład jest uzasadniony: cena zależy od koncepcji projektu, skali pracy, jakości wystroju i kolorów, a także liczby osób pracujących nad realizacją pomysłów.

   

Opcja ekonomiczna

Bukiet i boutonniere - 2 500 rubli

Środkowa opcja

Bukiet, butonierka, projektowanie kluczowych obszarów, w tym praca specjalistów i materiałów - 50 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

Bukiet, butonierka, dekoracja świątecznych stref, w tym praca specjalistów i materiałów - od 300 tysięcy rubli

Strzelanie

Fotograf i kamerzysta spędzają większość dnia ślubu z narzeczoną, a otrzymane kadry pozostają w rodzinie na całe życie. „Dobry fotograf ślubny to nie tylko osoba kreatywna, artysta, właściciel gustu i wizji autora, to przede wszystkim profesjonalista. Oprócz oczywistego komponentu kreatywnego i estetycznego musi mieć wystarczające doświadczenie i umiejętności, aby osiągnąć rezultaty niezależnie od tego, co powstaje na każdym z nich ślub siły wyższej, mistrzowsko opanuj techniczną stronę sprawy, szybko przekonaj się i znajdź wspólny język z nieznajomymi, zapewnij pannie młodej wsparcie moralne, poczuj nastrój, wykorzystaj chwilę, bądź w kilku miejscach jednocześnie ”, mówi Marina Muravnik, fotograf. Mówi, że w roku roboczym fotograf ma okazję sfotografować około 25 wesel. Na każdą uroczystość specjalista spędza około 2,5 tygodnia: czas ten spędza nie tylko na samych zdjęciach, ale także na komunikacji z klientami, a także na selekcji, przetwarzaniu i retuszowaniu zdjęć.

Koszt godziny pracy fotografa ślubnego w Moskwie wynosi od 2500 do 10 tysięcy rubli. W związku z tym dziesięciogodzinny dzień pracy będzie kosztował 25-100 tysięcy rubli. Fotografowie z górnego segmentu cenowego z reguły współpracują z innymi fotografami lub asystentami. To samo dotyczy pracy filmowców. Aby uzyskać piękny film ślubny, musisz zapłacić co najmniej 30 tysięcy rubli. Dodatkowe usługi - strzelanie z dźwigu lub helikoptera, tworzenie filmu fabularnego - będą kosztować kolejne 100-150 tysięcy rubli.

Sesja przedślubna, podczas której para poznaje fotografa, a także zamawia drukowaną fotoksiążkę, może stać się osobną pozycją wydatków. Drukowanie, w zależności od liczby zwojów, skali i jakości materiałów, kosztuje 5-20 tysięcy rubli. Praca kamerzysty jest czymś, czego państwo młodzi łatwo odmawiają, jeśli budżet przekracza. Starając się, aby interakcja z fotografem była bardziej opłacalna, lepiej nie oszczędzać na jakości, ale zaprosić profesjonalistę z portfolio, które lubią państwo młodzi, i sensowne jest zmniejszenie liczby godzin fotografowania. „Długie marzenie o ślubie, poświęcenie dużo czasu i pieniędzy na jego zorganizowanie, przemyślenie drobiazgów, czekanie na zdjęcia przez trzy lub cztery miesiące i zobaczenie czegoś zupełnie innego? Jaka może być cena odrzucenia wymarzonego fotografa i wybrania tego, który pasuje do Twojego początkowego? biorąc pod uwagę, że zdjęcia ze ślubu spędzą z tobą całe życie, a twoi rodzice, dzieci, wnuki, przyjaciele i znajomi będą oglądać album ślubny, odpowiedź na pytanie o oszczędzanie wydaje mi się oczywista ”- powiedziała fotografka Marina Muravnik.

Opcja ekonomiczna

Trzy godziny pracy fotografa - 9 tysięcy rubli

Środkowa opcja

Dziesięć godzin pracy fotografa, praca kamerzysty, fotoksiążki i wideo weselne - 80 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

Dziesięć godzin pracy fotografa, praca kamerzysty, fotoksiążka w trzech egzemplarzach, film ślubny i film fabularny - 200 tysięcy rubli

Obrazy panny młodej i pana młodego

Wybór samej sukni ślubnej jest prawie głównym zadaniem w przygotowaniu do uroczystości. „Szczerze mówiąc, ślub jest świętem panny młodej. To taki dzień, kiedy jest w centrum uwagi i nie powinien być po prostu czymś białym. Zamawianie sukienki przez Internet lub szyć na zamówienie to, moim zdaniem, nieuzasadniona oszczędność. W końcu jest duża prawdopodobieństwo rozczarowania w obu przypadkach. Ponadto nie powinieneś pozbawiać się przyjemności z procesu dopasowania. Możesz wypróbować różne style - na przykład przymierzyć puszystą sukienkę, taką jak księżniczka, nawet jeśli nie planujesz jej kupić. około 10% z budżet bschego „- zaleca współwłaściciel ślubnej salonie” Mary Truffle „Alexander Metelyov.

W salonach ceny sukien ślubnych zaczynają się od 20 tysięcy rubli. Koszt zależy od sławy projektanta, jakości tkanin i wykończeń.„Nasi klienci chcą zwięzłych modeli, minimalistycznego wystroju lub europejskich klasyków, ale nie chcą przepłacać za nazwę. Mówimy o średnim segmencie cenowym - 40-60 tysięcy rubli. Są znakomici producenci z dobrze zaprojektowanymi wzorami i wysokim poziomem krawiectwa, w tym kilku Rosyjscy projektanci Minęły czasy, kiedy dziewczęta zaciągnęły pożyczkę na zakup sukienki: dziś narzeczone i ich rodzice czerpią z prawdziwych możliwości ”- mówi Meteleva. Koszt sukienek marek premium, na przykład izraelskiej projektantki Gali Lahav, sięga 10-15 tysięcy dolarów. Próbowanie takich strojów w większości salonów jest odpłatne. Akcesoria dla panny młodej - welon, spinka do włosów, podwiązka - będą kosztować około 10 tysięcy rubli.

Dzięki garniturowi dla pana młodego wszystko jest łatwiejsze. Możesz szyć według indywidualnych standardów - w specjalistycznych studiach będzie kosztować od 50 do 100 tysięcy rubli. O wiele bardziej opłacalne jest kupowanie garnituru, koszuli i akcesoriów w zwykłym sklepie, a następnie używanie ich w życiu codziennym. Taki zakup będzie kosztował 10-50 tysięcy rubli.

Opcja ekonomiczna

Sukienka, buty, kostium, buty i praca stylisty - 45 tysięcy rubli

Środkowa opcja

Sukienki, akcesoria, buty, kostiumy, buty i stylistka - 80 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

Sukienki, akcesoria, buty, kostiumy, buty i stylistka - od 250 tysięcy rubli

Przy wyborze obuwia wszystko też nie jest takie trudne. Przede wszystkim powinien być wygodny i wysokiej jakości, a gdzie go zdobyć - w salonie ślubnym, czy nie - nie jest tak ważne. Proste białe buty kosztują 3-5 tysięcy rubli, a para butów męskich - 5-10 tysięcy rubli. Istnieją jednak wyjątki - na przykład tak ukochane przez wielu narzeczonych buty ślubne z Badgley Mischka za 25 tysięcy rubli.

Stylista ślubny, który dokończy tworzenie wizerunku panny młodej, będzie kosztował 5-20 tysięcy rubli. Kwota ta obejmuje włosy i makijaż, a także wstępną próbę.

Organizacja wieczorów panieńskich i kawalerskich

Wieczór panieński i wieczór kawalerski - imprezy są opcjonalne, ale dają dobrą okazję do odpoczynku od zgiełku przedślubnego. Przy ograniczonym budżecie tę pozycję wydatków można całkowicie porzucić lub wszystko można uporządkować czysto symbolicznie - na przykład spędzić wieczór w domu w męskiej firmie lub urządzić imprezę z piżamą z dziewczynami.

Jeśli pozwalają na to finanse, możesz pożegnać się ze swoim panieńskim imieniem na sto różnych sposobów. Nowoczesne narzeczone uwielbiają organizować wieczory panieńskie w formie sesji zdjęciowej, gdzie każda dziewczyna tworzy piękny obraz i zapewnia duży wybór strojów. Innym popularnym formatem wieczorów panieńskich jest dzień w spa. Koszt organizacji takiego wydarzenia zależy od liczby gości. Wieczory kawalerskie są zwykle mniej kosztowne. Typowe opcje to pójście do klubu, wycieczka na łono natury lub zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak gokarty lub wyścigi wodne. Możesz zorganizować droższą imprezę pożegnalną. Na przykład zaproś najbliższych przyjaciół, aby spędzili weekend w Europie.

Opcja ekonomiczna

Aby odrzucić wieczór kawalerski i wieczór panieński lub powierzyć organizację przyjęcia znajomym - 0 rubli

Środkowa opcja

Sesja zdjęciowa na wieczór panieński i wieczór kawalerski w klubie - 20 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

Weekendowa wycieczka do Europy z przyjaciółmi - od 100 tysięcy rubli

Wynajem pojazdu

Transport ślubny będzie wymagany nie tylko dla nowożeńców, ale także dla gości. Koszt wynajmu zwykłego samochodu dla pary zaczyna się od tysiąca rubli za godzinę. Stylizowane, retro samochody lub samochody premium będą kosztować więcej - w zakresie od 3 do 7 tysięcy rubli za godzinę.

Jednak transport dla gości może zaoszczędzić pieniądze. Na przykład, jeśli ceremonia i bankiet odbywają się obok siebie lub nawet na tej samej platformie, goście będą mogli dotrzeć do celu. W przypadku, gdy program dnia ślubu jest pełen ruchów, najlepszą opcją dla gości będzie mikrobus lub minibus. Koszt jego czynszu wynosi 1500 rubli za godzinę. Logistykę można zbudować w taki sposób, aby nie zamawiać transportu na cały dzień, ale aby zmniejszyć liczbę godzin - będzie taniej.

Opcja ekonomiczna

Wynajmij samochód z kierowcą dla nowożeńców na siedem godzin - 7 tysięcy rubli

Środkowa opcja

Wynajmij samochód premium z kierowcą dla nowożeńców na siedem godzin i minibusem na cztery godziny - 27 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

Wynajmij samochód premium z kierowcą dla nowożeńców i minibusa na cały dzień - 40 tysięcy rubli

Organizacja programu pokazowego

Klasyczna wersja tego wydatku składa się z kosztu prezentera, DJ-a i sprzętu. Najczęstszymi gośćmi programu rozrywkowego są grupy ubezpieczeniowe. Ale w oparciu o życzenia i możliwości pary lista uczestników wieczoru może być kontynuowana w nieskończoność.

„Trudno nazwać średni koszt rynkowy gospodarza na weselu, ocena jest niezwykle subiektywna: Ivan Urgant i prowincjonalny showman Iwanow pracują dla różnych odbiorców i mają różne funkcje. A jeśli możesz wybrać fotografa lub kamerzystę online, patrząc na portfolio, to znajdź swojego gospodarza bez osobistej znajomości to trudne ”, Andrew i Sergey Neginsky z TwinBrothers dzielą się swoimi doświadczeniami.„ Wybierając prezentera, lepiej nie tyle patrzeć na cenę, co na sposób prezentacji i poziom projektów stojących za kandydatem ”.

Opcja ekonomiczna

Prezenter i DJ - 40 tysięcy rubli

Środkowa opcja

Prezenter, DJ i zespół coverowy -
80 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

Prezenter, DJ, cover band i inna rozrywka - od 100 tysięcy rubli

Opłata gospodarza, który ma nietrywialne żarty i zabawne konkursy w magazynie, zaczyna się od 30 tysięcy rubli za wieczór. Praca doświadczonych i posiadających duży portfel showmanów szacowana jest na 70 tysięcy rubli. W najwyższym segmencie cenowym wiodących są osobistości medialne. Rachunek za zaproszenie postaci z telewizji na własny ślub wynosi dziesiątki tysięcy euro.

Wynajem niezbędnego sprzętu dźwiękowego i oświetleniowego wraz z pracą DJ-a będzie kosztować budżet ślubny 10-25 tysięcy rubli. Standardowe wykonanie opaski, składającej się z dwóch sekcji przez pół godziny, kosztuje od 40 tysięcy rubli, nie licząc zapłaty technicznego kierowcy. Wśród innych rozrywek - pokaz ognia, fajerwerki, występy grup tanecznych, pokaz piasku, magiczne sztuczki i flirtowanie od profesjonalnych barmanów. Jest całkiem możliwe, że wydadzą kwotę porównywalną z ogólnym budżetem ślubu. Sam pokaz ognia z udziałem artystów, fajerwerki naziemne i fajerwerki będą kosztować 80 tysięcy rubli.

Pierścienie

Te obowiązkowe atrybuty ślubu należą do najbardziej budżetowych wydatków na ślub. Klasyczne białe pierścionki z białego złota można kupić w sieci sklepów jubilerskich za 15 tysięcy rubli. Cena zwykłych gładkich pierścieni od Tiffany & Co wynosi od 800 do 1500 dolarów. Koszt dzwonków z linii premium tej samej firmy przekracza 10 tysięcy dolarów. Obrączki można również wykonać na zamówienie.

   

Opcja ekonomiczna

15 tysięcy rubli

Środkowa opcja

30 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

od 50 tysięcy rubli

Inne wydatki

Inne wydatki obejmują koszt przygotowania tańca weselnego, zakupu rekwizytów na wieczór panieński i kawalerski, sukienki druhen, wynajem kabin fotograficznych dla rozrywki gości i wiele więcej. Z wymaganych wydatków tylko zaproszenia należą do tej kategorii. Najbardziej ekonomiczną rzeczą jest ich samodzielne wykonanie. Możesz również zorganizować jedno zaproszenie dla wszystkich gości - kartę ślubu. Zrób te zaproszenia z łatwością za pomocą specjalnych projektantów stron. Może być ogólnie darmowy lub kosztować symbolicznie 500-1 000 rubli. Cena drukowanych zaproszeń zależy od liczby gości, a także projektu i użytych materiałów. Zestaw nadruków ślubnych, w tym zaproszenia, karty miejsc dla gości, menu i koperty z nazwiskami, będzie kosztował 10-15 tysięcy rubli. Opracowanie osobistych układów będzie kosztować więcej.

Opcja ekonomiczna

Witryna z zaproszeniami - 0 rubli

Środkowa opcja

Zestaw wydruków na gotowych szablonach - 10 tysięcy rubli

Drogie rozwiązanie

Zestaw nadruku według indywidualnego szkicu z opracowaniem monogramu pary -
od 25 tysięcy rubli

Pozycja wydatków

Opcja ekonomiczna

(ruble)

Środkowa opcja

(ruble)

Drogie rozwiązanie

(ruble)

Agencje ślubne i organizatorzy

0

15 000

150 000

Rejestracja małżeństwa

350 

5 000

25 000

Wypożyczalnia i bankiet

80 000

200 000

300 000

Florystyka i wystrój

2 500

50 000

300 000

Fotograf i kamerzysta

9 000

80 000

200 000

Wizerunek panny młodej i pana młodego

45 000

80 000

250 000

Organizacja wieczorów panieńskich i kawalerskich

0

20 000

100 000

Wynajem pojazdu

7 000

27 000

40 000

Organizacja programu pokazowego

40 000

80 000

100 000

Pierścienie

15 000

30 000

50 000

Inne wydatki

0

10 000

25 000

Ogólny wynik

198 850

597 000

1 540 000

Osobiste doświadczenie

Olga Witshas

panna młoda

Latem 2015 r. Organizacja dnia ślubu w Moskwie kosztowała nas 150 tys. Rubli. Jako ludzie, którzy sami pracują na rynku ślubnym (jestem prezenterem, a mój mąż jest filmowcem), szybko obliczyliśmy przybliżony budżet i postanowiliśmy się zorganizować. Małe wesele nie oznacza niskiej jakości, ale za jakość trzeba zapłacić. Osobiście sam proces jest dla mnie interesujący, więc byłem bardzo miły dla naszego wydarzenia i przyciągnąłem na szkolenie tylko kilku przyjaciół. Mój mąż rozwiązał problemy techniczne. Podpisaliśmy się w urzędzie stanu cywilnego i następnego dnia umówiliśmy się na wizytę.

Rano mieliśmy ze sobą fotografa i kamerzystę. Najpierw ja i mój mąż przeprowadziliśmy się samochodem, a po urzędzie stanu cywilnego wraz z gośćmi wsiedliśmy do limuzyny. Pomysł wcale nie jest nowy, ale jest to najlepszy sposób na zorganizowanie ludzi w samochodzie na takie wydarzenia - można się komunikować i czuć się prawie jak w filmie. Minibusy lub autobusy nie tworzą takiej atmosfery, ale dla nas było to ważne. W przypadku standardowego programu w restauracji woleliśmy rozrywkę w wesołym miasteczku, kosztem porównywalnym z kosztami usług gospodarza.

Dzień ślubu zakończył się w restauracji: było niewielu gości, a my wynajmowaliśmy tylko werandę. Nie było wspaniałego programu wakacyjnego, ponieważ byliśmy w kręgu rodzinnym i naszych najbliższych przyjaciołach. Ten format jest odpowiedni tylko dla firmy do 20 osób, ale program jest oczywiście niezbędny na standardowym bankiecie. W florystyce ograniczyliśmy się do bukietu panny młodej i boutonniere pana młodego, a także dodaliśmy kilka szczegółów do projektu restauracji. Wieczór panieński i panieński zostały wykonane przez naszych przyjaciół. Uważam to za zabawną i niezbędną tradycję, która może być bardzo niedrogą pozycją w budżecie. Radziłbym wszystkim parom pamiętać: to jest twój dzień i zdarza się to raz w życiu. Nie chcę drogiej restauracji - nie marnuj pieniędzy na stereotypy. Lepiej inwestuj w swoje emocje.

Ekaterina Shirokova

panna młoda

Całkowity budżet naszego ślubu wyniósł około 700 tysięcy rubli, choć spodziewaliśmy się, że osiągniemy pół miliona. Wszystko zorganizowaliśmy sami. Nasza sprawa potwierdza, że ​​jest to całkiem realne. Na przykład, jeśli para chce zaoszczędzić pieniądze, możesz zorganizować uroczystość samodzielnie i przy pomocy przyjaciół.

Restauracja stała się najdroższym i najważniejszym punktem: okazało się, że trudno było znaleźć witrynę spełniającą wszystkie pożądane parametry naraz. Z powyższych punktów wydatków postanowiliśmy zrezygnować z organizacji wieczoru kawalerskiego i wieczoru kawalerskiego, ponieważ nie uważamy tego za bardzo ważne. Nie mieliśmy też kamerzysty i muzyki na żywo. Radziłbym narzeczonym, aby nie traciły głów i nie kupowały zbyt drogiej sukienki, ponieważ można ją nosić tylko raz.

Katerina Polivanova

panna młoda

Całkowity budżet naszego ślubu wyniósł około 2,3 miliona rubli, chociaż kiedy spotkaliśmy się z organizatorami, wyznaczyliśmy kwotę 2 milionów rubli. Nie można uwzględnić wszystkich kosztów, ponieważ w trakcie przygotowywania powstało wiele pomysłów. Przed rozpoczęciem przygotowań my, podobnie jak większość par, mieliśmy bardzo przybliżone wyobrażenie o tym, jak to wszystko będzie wyglądać, dlatego wydatki zaplanowaliśmy na zasadzie „od palca do nieba”.

Moim zdaniem przygotowanie się do ślubu jest zawsze bardziej interesujące dla panny młodej niż pana młodego. Aby dokładnie zrozumieć, czego chcemy, czytam wiele artykułów w Internecie. Początkowo chciałem wszystkiego na raz, ale szybko stało się jasne, że tak się nie dzieje i musimy ustalić priorytety. W trakcie dyskusji i poszukiwań zdaliśmy sobie sprawę, że naprawdę chcemy pięknego, chwytliwego wystroju, dobrego gospodarza, wysokiej jakości zdjęć i filmu. Odmówiliśmy rejestracji wyjścia z natury, skupiając całe wydarzenie w centrum Moskwy - pozwoliło nam to znacznie zaoszczędzić na transporcie dla gości. Jeśli chodzi o stronę, nasz wybór padł na małą restaurację, która pomieściła 60 osób „przy zamknięciu”. To była jedna z najtańszych opcji, które rozważaliśmy. Odmówiliśmy także obszernego programu rozrywkowego na rzecz jednego, ale bardzo fajnego, wiodącego i jednego spektaklu tanecznego.

Spośród wszystkich kosztów najbardziej znaczące były dekoracje bankietowe i weselne, których koszty wahały się od 400 do 500 tysięcy rubli. Byli również najbardziej niezapomniani na weselu.

Jako radę dla par, które dopiero planują ślub, proponuję ustalić priorytety w oparciu o życzenia pary młodej i odpowiednio pokierować większość kosztów w tym kierunku. Zawsze pamiętaj, że twój ślub powinien być zapamiętany przede wszystkim sam.

 

Obejrzyj wideo: Łukasz Nowicki: Powtórka z ojcostwa (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej