Liczby pierwsze

Ile pracy musisz zaoszczędzić na mieszkanie

Populacja miast w krajach o wysokim dochodzie wzrośnie o 34 miliony ludzi do 2020 r., Czyli o populację trzech Paryża. Spowoduje to ogromny wzrost popytu na nieruchomości. Ci, którzy zdecydowali się mieszkać w jednym z globalnych miast, muszą teraz zgodzić się na najgorsze warunki życia przy wyższych czynszach i cenach mieszkań. W takich warunkach posiadanie domu staje się prawie niedostępne. Oprócz cen na zdolność do zakupu mieszkania wpływa poziom przeciętnego wynagrodzenia - różni się znacznie nawet w dużych stolicach świata. Na przykład, pracując w Zurychu, możesz uzyskać 23 razy więcej niż w Kijowie na tej samej pozycji. Wokół życia dowiedziałem się, w jakich metropoliach łatwiej jest zaoszczędzić na własne mieszkanie, i dowiedziałem się od ekspertów, w jakiej sytuacji warto kupić.

Ile lat zajmuje oszczędzanie na mieszkaniew megamiastach świata *

Miasto

Średnia roczna pensja

(USD, bez podatków)

Średni koszt apartamenty 50 m2

poza centrum miasta (USD)

Roczne pensje

kupić mieszkanie

Pekin

7 656

286 233

38

Bombaj

5 693

126 103

23

Londyn

34 104

628 114

19

Moskwa

8 362

119 207

15

Kijów

3 089

44 557

15

Paryż

29 193

356 424

13

   

Praga

9 642

99 470

11

Nowy Jork

50 054

522 392

11

Tokio

39 456

425 629

11

Sztokholm

30 621

300 026

10

Sankt Petersburg

6 620

63 643

10

Rzym

25 519

226 876

9

Zurych

73 421

524 468

8

Amsterdam

26 063

193 183

8

   

Jekaterynburg

5 749

 

45 752,5

8

Dublin

30 798

210 357

7

Madryt

21 638

130 027

7

   

Kopenhaga

27 152

187 439

7

Berlin

30 958

145 838

5

Sao Paulo

19 089

85 978

5

Wniosek

Na szczycie naszej listy dwudziestu miast znajduje się Pekin, gdzie będziesz potrzebować 38 rocznych wynagrodzeń, aby zaoszczędzić na mieszkaniu - przeciętnie niskie dochody i dość drogie mieszkanie. Dalej jest Mumbaj (23) i Londyn (19), znany z drogich nieruchomości. Będziesz miał 15 rocznych wynagrodzeń, aby kupić mieszkanie w Moskwie lub Kijowie, a 7, aby mieć własną przestrzeń życiową w Madrycie lub Kopenhadze. Najtańsze mieszkania w naszym asortymencie pochodzą od berlińczyków (5), gdzie wynagrodzenia są porównywalne z Londynem, a mieszkania są znacznie tańsze, oraz z Sao Paulo (5).

Dlaczego ceny mieszkań są różne w różnych miastach?

Philip
Wedge Bernal

Analityk badania rynku mieszkaniowego JLL

Istnieje wiele czynników wpływających na koszt mieszkania w stolicach Europy. Gospodarka każdego miasta ma swoje mocne i słabe strony, co w pewien sposób tłumaczy międzynarodowe różnice cen. Ponadto szczególne czynniki rynkowe, w szczególności ogólne podejście do nieruchomości w europejskich miastach, również przyczyniają się do różnicy między cenami. Czynniki te, w połączeniu z pewnym poziomem podaży i popytu na każdym rynku mieszkaniowym, odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu cen w badanych miastach.

Na przykład w Londynie w ciągu ostatniej dekady znacznie wzrosło zainteresowanie posiadaniem własnego mieszkania - stolica Wielkiej Brytanii przyciąga wybitnych przedstawicieli innych krajów świata, co ostatecznie prowadzi do zmniejszenia dostępności metrów kwadratowych. W 2006 r. Londyn był znacznie bardziej przystępny dla kupujących i, względnie, tańszy niż dziś Paryż i Rzym. Globalna recesja niewątpliwie odegrała znaczącą rolę w zmniejszaniu przystępności cen mieszkań w Londynie: dynamika wzrostu płac nie jest w stanie nadążyć za znaczącym tempem rosnących cen mieszkań.

Jak wybrać pomiędzy zakupem domui czynsz

Natalya Smirnova

Dyrektor Generalny firmy „Personal Advisor”

Zaletą zakupu domu jest to, że po pierwsze masz aktywa, które przy sprzyjającej sytuacji na rynku zwiększą wartość i które możesz również wynająć. Spłaty kredytów hipotecznych stają się coraz bardziej uciążliwe dla budżetu z powodu inflacji. Ponadto można zmniejszyć koszt kredytu hipotecznego dzięki odliczeniu podatku od nieruchomości przy zakupie nieruchomości, w tym odsetek od kredytu hipotecznego, a także wykorzystania kapitału. A jeśli oprocentowanie pożyczek spadnie, możesz refinansować hipotekę według niższego procentu.

Ale mieszkanie w dużym mieście jest drogie, więc musisz na niego zaoszczędzić przez ponad pięć lat lub wziąć hipotekę. Wysoka stopa kredytu hipotecznego i dodatkowe wydatki w postaci ubezpieczenia mieszkania, prawa do życia i nieruchomości prowadzi do nadpłaty od jednego do trzech mieszkań. Jeśli oszczędzasz na mieszkanie, istnieje ryzyko straty z inwestycji (jeśli nie korzystasz z depozytów) lub ryzyko inflacyjne, dzięki którym możesz oszczędzać przez bardzo długi czas. Opóźnienie w spłacie kredytu hipotecznego prowadzi do negatywnej historii kredytowej, a następnie zaciągnięcie nowej pożyczki może być trudne lub niemożliwe. Obecność nieruchomości w nieruchomości prowadzi do dodatkowych kosztów w postaci podatków. Nie jesteś mobilny, nie możesz szybko zmienić mieszkania na inny, nie możesz szybko go sprzedać. Ponadto ze względu na wysoką cenę istnieje ryzyko, że nie pozostaną pieniądze na wszystkie inne cele, a zwłaszcza na emeryturę.

W przypadku wynajmu mieszkań niewielkie opóźnienie w zapłacie nie ma decydującego znaczenia, szczególnie jeśli masz dobre relacje z wynajmującym. Jeśli stracisz pracę lub zmniejszysz dochód, zawsze możesz znaleźć mieszkanie z niższą stawką czynszu. Nie jesteś do niczego przywiązany i możesz łatwo zmienić mieszkanie, przenieść się do innego miasta lub kraju, zmienić mieszkanie według własnych potrzeb. Ale nie masz aktywów w postaci własnej nieruchomości, wszystkie twoje składki faktycznie się wypalają, ponieważ nie kupujesz domu. Najemca może nagle poprosić Cię o wyprowadzkę, szczególnie jeśli Twój stosunek nie jest ustalony w umowie. Możliwy jest nieoczekiwany wzrost czynszów, a opłaty hipoteczne nie rosną.

Kiedy najlepiej kupić dom?

- rynek wynajmu w kraju jest spontaniczny, najemcy nie mają żadnych praw;

- Spłata kredytu hipotecznego jest w przybliżeniu równa czynszowi z dostępną początkową zaliczką;

- wiesz, gdzie będziesz mieszkać, a także zdecydowałeś o składzie rodziny, ponieważ nie często i wkrótce zmienisz mieszkanie;

- masz stabilny dochód i możliwe są zwiększone premie, które pozwolą ci szybko zaoszczędzić na mieszkaniu lub szybko spłacić kredyt hipoteczny;

- okres kumulacji mieszkania jest dla ciebie akceptowalny i rozsądny (nie dłuższy niż pięć lat);

- ceny mieszkań rosną szybciej niż oprocentowanie kredytu hipotecznego, ale nie ma instrumentów inwestycyjnych mogących wyprzedzić tempo wzrostu nieruchomości;

- Zakup nieruchomości nie wykracza poza inne cele finansowe.

Kiedy lepiej wynająć

- twój dochód jest niestabilny;

- skład rodziny jest niejasny i może się znacznie różnić;

- nie zdecydowałeś o swoim miejscu zamieszkania, regionie, kraju itp .;

- masz ryzyko, że do pracy lub z innego powodu często możesz zmienić miejsce zamieszkania i na długi czas;

- rynek wynajmu jest stabilny, a prawa najemców są chronione;

- czynsz jest znacznie niższy niż rata kredytu hipotecznego z dostępną początkową ratą;

- ceny nieruchomości rosną wolniej niż oprocentowanie kredytu, a ponadto istnieją instrumenty inwestycyjne o rozsądnym ryzyku, które mogą pomóc znacznie wyprzedzić wzrost cen nieruchomości;

- zakup mieszkania grozi realizacją innych równie ważnych celów (nie możesz oszczędzić na edukację dla dzieci, na emeryturę itp.).

ŹRÓDŁA: rabota.yandex.ru, ubs.com, numbeo.com

Anna Sokolova wzięła udział w przygotowaniu materiału

Obejrzyj wideo: JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA DOMOWYCH RACHUNKACH? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej