Liczby pierwsze

Ile Rosjanie wydają na prezerwatywy

Wczoraj Roszdravnadzor zakazał sprzedaży prezerwatyw brytyjskiej marki Durex w Rosji. Powodem było to, że produkty nie przeszły testów i rejestracji w Rosji. Dziś przedstawiciele agencji wyjaśnili, że brytyjski Reckitt Benckiser Healthcare (UK) Ltd przedłożył dokumenty do rejestracji prezerwatyw DurexR Real Feel z syntetycznego lateksu i prezerwatyw DurexR z znieczuleniem, a także do zmian w certyfikacie rejestracyjnym prezerwatyw Durex (tutaj nazwa, adres, miejsce produkcji uległy zmianie, a rodzaj wyrobu medycznego został wyjaśniony).

Po zakończeniu procedury rejestracji produkty można zwrócić na półki sklepowe. W międzyczasie wszystkie prezerwatywy Durex zostały usunięte ze sprzedaży - nie można ich kupić ani w sklepach detalicznych, ani w Internecie, mówi Alexei Gayday, dyrektor generalny sieci sklepów Tochka Lyubvi i hipermarketu internetowego Condom-Shop.Ru. Jego zdaniem popyt zostanie rozdzielony między inne marki - Contex, Vizit, Masculan, Okamoto, Sagami. „W zeszłym tygodniu skontaktowaliśmy się z przedstawicielem firmy. Zalecono usunięcie towaru z okien na dwa tygodnie. Producent obiecał rozwiązać problem w ciągu trzech tygodni”, mówi Gaidai. Zatrzymuje pozostałe dobra; jeśli po trzech tygodniach problem z certyfikacją nie zostanie rozwiązany, firma wróci.

Według niego rynek w Rosji jest znacznie bardziej skoncentrowany: na Zachodzie sprzedaje się wiele innych marek, które nie są tutaj reprezentowane, i nie ma wyraźnego lidera sprzedaży. Wokół życie dowiedziono, które prezerwatywy kupują Rosjanie.

90 %

prezerwatywy sprzedany
w wyspecjalizowanych sklepach, lateks. Poliuretan kupuje mniej, ponieważ są znacznie droższe


10 %

sprzedaż uwzględniona
na przedłużony,
i mniej więcej tak samo dla ulgi
prezerwatywy


3 500 000

pakowanie prezerwatyw Rosjanie kupili w pierwszych miesiącach 2016 roku

Liderami sprzedaży w rosyjskich aptekach byli Contex (40,5 % w naturze) i Durex (25,3 %), Vizit (12,4 %)Viva (8,7 %) i Sico (6,3 %). Zwiększona sprzedaż budżetu Eros (34%) i „Horoskop miłości” (28%).

Sklepy specjalistyczne „Point of Love” i Condom-Shop.Ru w Contex mają 18 %na Durex - 17 %, w Masculan - 14 %, w My.Size i Sico - 9% każdy, w Okamoto i Sagami - 8% każdy.

Contex przyniósł 41,6 % przychody ze sprzedaży prezerwatyw w aptekach w kraju, a Durex -39,3 %. Warto zauważyć, że udział przychodów z Durex w pierwszym kwartale wzrósł o54 % w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku.

W pierwszych miesiącach roku Rosjanie kupili 3,5 miliona paczek prezerwatyw. To jest włączone20% mniej zeszłoroczne wyprzedaże, podczas gdy na nie wydawali11% więcej (627,2 mln rubli).


Źródła: Grupa DSM, „Point of Love” i Condom-Shop.Ru

Cover: bzyxx przez stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: Dzielnica prostytucji w Bogocie - Kolumbia 4K (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej