Liczby pierwsze

Z czego składa się szara strefa Rosji

Władimir Putin wezwał do wycofania 30 milionów Rosjan z szarej strefy. Liczba ta poprzednio nosiła nazwę RANEPA Instytutu Nauk Społecznych (ION). Według prezydenta „gliniarze, prokuratorzy i podatki”, które zmuszają obywateli do zejścia do podziemia, są odpowiedzialni za rozwój sektora cieni. Poprosił „poważnych ludzi w okularach”, aby zastanowili się, jak zmusić mechaników, budowniczych, dentystów, weterynarzy i innych specjalistów do opuszczenia „gospodarki garażowej” i rozpoczęcia legalnej pracy. Życie w okolicy zorientowało się, jaka jest skala problemu.

40,3 %

ludność aktywna zawodowo Rosja jest zajęta
w sektorze cieni


4%

zmniejszyła się liczba zatrudnionych
w szarej strefie
od 2013 r. głównym powodem jest spadek liczby zamówień


6 100

rubli na miesiąc gospodarstwa domowe wydają na usługi nieformalne


27,9 %

Rosjanie zarabiać
w kopercie


66 %

nieformalnie działa wyjaśnij to faktem, że zarobki w cieniu pozwalają uzyskać większy dochód


Głównie w sektorze nieformalnym młodzi mężczyźni poniżej 24 roku życia i powyżej 60 lat. Zwykle mają wykształcenie średnie i niskie dochody.

Jednak nieoficjalnie pracują i wykwalifikowani freelancerzy. Często nie sporządzają umowy i nie pracują nad umowami ustnymi.


Źródła: Kommersant, BBC, RBC

Obejrzyj wideo: Nowy minister finansów: Polska dzięki walce z szarą strefą ma wyższy wzrost gosp. niż Niemcy (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej