Liczby pierwsze

Ile restauracji, zakładów fryzjerskich i burgerów otwarto w ciągu roku

Pod koniec roku serwis informacyjny 2GIS obliczył, o ile zmieniła się liczba firm, które sprawiają, że życie w mieście jest wygodniejsze i przyjemniejsze. W szczególności badanie dotyczyło restauracji, zadań, zakładów fryzjerskich i burgerów w stolicy i miastach z ponad milionem osób. Życie wokół zapewnia najciekawsze dane.

Pracuje w 15 największych miastach Rosji 5919 restauracji2 393 z których są jeszcze w Moskwie1 450 - w Petersburgu. Z dużym opóźnieniem trzecie miejsce zajmuje Kazań 246 restauracje.


Na rok liczba moskiewskich restauracji zmniejszony o 0,4%i Petersburg - wzrosła o 4%.


1 502 rubli - Średni rachunek w moskiewskiej restauracji, niewiele się zmienił w ciągu roku. W Petersburgu wynik 400 rubli mniej.


3 razy zwiększona liczba zakładów fryzjerskich w Moskwie w ciągu roku, w Petersburgu ich liczba wzrosła o 2,6 razy. Teraz w stolicach 121 i 65 męskich fryzjerów odpowiednio.


Ale najbardziej bogate miasto fryzjerskie Wołgograd: jest jeden fryzjer męski na 8 326 mieszkańców.


799 burgerów pracuje w stolicy, przez rok oni liczba wzrosła 1,7 razy. Pracuje w Petersburgu 307 instytucji z burgerami.


W tym roku trend na kanapki z kotletem dotarł do regionów, w których liczba takich zakładów wzrosła jak lawina. Na przykład w Kazaniu otwarto go natychmiast 18 nowych placówek podobny format.


2223 burger Pracują w miastach, w których mieszka ponad milion osób, po dwóch stolicach na trzecim miejscu pod względem liczby - Woroneż z 161 placówkami.


1089 pokoi misji pracuje w największych miastach Rosji, ich liczba rocznie zwiększona o 33%.


Nowosybirsk - miasto najbardziej nasycone zadaniami: tutaj jedno takie pomieszczenie przypada na 8 511 mieszkańców.

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej