Liczby pierwsze

Najdroższa i najtańsza subskrypcja na basen

Życie wokół wciąż porównuje najtańsze i najdroższe usługi w Moskwie. Po wakacjach w Nowym Roku wielu zaczyna szybko wchodzić w rytm pracy i z radością rozpoczyna nowy rok pracy. Dobrą okazją do wprowadzenia aktywności fizycznej w siedzący tryb życia jest pływanie w basenie. Ta przyjemność jest bardziej niż dostępna: ośrodki zdrowia i oddzielne baseny znajdują się zarówno w centrum, jak i w części sypialnej, a koszt takich zajęć jest tańszy niż zakup karty klubowej w centrum fitness.

Specjalnie dla Life wokół usługa przeglądu Flampa dowiedziała się, jak Moskale oceniają baseny miejskie i kompleksy sportowe oraz o czym często piszą w swoich recenzjach. Ogólnie średnia ocena basenów moskiewskich jest dość wysoka - 4,26 na 5 punktów, chociaż popularność basenów wolnostojących i pałaców sportowych jest znacznie gorsza od nowoczesnych klubów fitness. W recenzjach Moskale najczęściej chwalą przestrzeń: szerokość ścieżek i ich liczbę. Drugim najpopularniejszym pozytywnym aspektem jest wygoda szatni, a jakość wody jest na trzecim miejscu. Te baseny, w których nie pachnie wybielaczem, temperatura wody powyżej 28 stopni (a jeszcze cieplej zimą) i wygodna głębokość do nurkowania, mają dobre oceny. Moskale często zauważają niskie ceny za odwiedziny i wyposażenie kawiarni, siłowni lub sklepu z artykułami sportowymi. Jedną z najbardziej irytujących rzeczy jest niemożność zwrócenia za nią pominiętej lekcji lub pieniędzy, co jest nieodłącznym elementem większości basenów w Moskwie. Moskale często krytykują jakość wody: silny zapach wybielacza, temperaturę, głębokość. Często, sądząc po recenzjach, baseny mają problemy z czystością w szatniach i ciepłą wodą pod prysznicem - dotyczy to jednak głównie starych basenów radzieckich w częściach sypialnych stolicy.

Średnia cena jednej wizyty w basenach wynosi 300-400 rubli, przy zakupie miesięcznej subskrypcji koszt pojedynczej lekcji nieznacznie spada - o 20-50 rubli. Dowiedzieliśmy się, w których basenach miejskich można pływać prawie za darmo, a które są uważane za najdroższe i dlaczego. Do naszych obliczeń nie braliśmy basenów w centrach fitness, a także nie rozważaliśmy preferencyjnych ofert dla dzieci, studentów i seniorów.

Najtańsza subskrypcja na 1 miesiąc(cztery wizyty)

720 rubli

Basen w głównym budynku Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Koszt abonamentu na pływanie rekreacyjne w tym basenie wynosi 720 rubli (180 rubli za lekcję). Dla studentów i pracowników Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego takie zajęcia są jeszcze tańsze - odpowiednio 60 i 120 rubli. Pula jest otwarta dla wszystkich chętnych: „Paszport, zaświadczenie lekarskie i abonament pozwolą ci przejść obok naszych wspaniałych ochroniarzy”. Pływanie rekreacyjne w ramach bezpłatnej wizyty jest wbudowane w harmonogram grup studenckich i treningów sportowych, dzięki czemu można pływać tylko na czterech torach 25-metrowego basenu tylko rano (lepiej sprawdzić harmonogram wcześniej).

Nieco droższe (200 rubli za lekcję) będzie kosztowało subskrypcję puli MPEI. Sesja trwa pół godziny, minimalny koszt dotyczy dnia (07: 00-19: 00) i weekendów. Ta sama lekcja kosztuje jedną lekcję przy zakupie biletu miesięcznego na bezpłatne pływanie w 25-metrowym basenie kompleksu Bitsa z sześcioma torami oraz w basenie Businovo.

Jeśli kupisz abonament na cztery wizyty w dużym basenie szkoły sportowej Zhemchuzhina i basenie Maryino, lekcja będzie kosztować 220 rubli.

Najdroższa subskrypcja na 1 miesiąc(cztery wizyty)

3 600 rubli

Koralowy basen z morską wodą w centrum fitness Atlant. Ten basen jest jednym z niewielu w Moskwie, który zawiera wodę pochodzącą ze studni mineralnych, a jego skład chemiczny niewiele różni się od prawdziwego morza. Basen o długości 25 metrów ma głębokość do 5 metrów i ogrzewa się do 28 stopni. Koszt sesji w abonamencie miesięcznym wynosi 900 rubli. Dni i godziny takich sesji są ustalone, bezpłatna wizyta będzie kosztować więcej - 16 tysięcy rubli miesięcznie.

Niemal taka sama kwota (15 tysięcy rubli) kosztowała abonament na miesiąc „Sport i rekreacja w każdy dzień” do kompleksu wodnego Łużniki latem 2016 r. Na nim można codziennie odwiedzać strefy wodne i inne miejsca oraz spędzać tam do trzech godzin. To prawda, że ​​basen jest zamknięty zimą; wznowi pracę dopiero w maju.

Specjalistyczne baseny dla kobiet w ciąży są tradycyjnie drogie. Tak więc w centrum wczesnego rozwoju Dolphinenok koszt wizyty przy zakupie subskrypcji na pięć klas wynosi 1100 rubli.


Najdroższa subskrypcja jest 5 razy droższa niż najtańsza.

Zdjęcia: fotokretin26 - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: NAJDROŻSZA RZECZ W MOJEJ SZAFIE, TO. . (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej