Liczby pierwsze

Co straci Moskwa po rozbiórce Chruszczowa

W lutym tego roku mera Moskwy Siergiej Sobianin mówił o planach rozbiórki 8 tysięcy pięciopiętrowych budynków. Nowy program renowacji dotknie prawie 2 miliony mieszkańców. Rozbiórka Chruszczowa została uznana za celową przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Wstępna lista domów do rozbiórki powinna pojawić się do 10 maja, ale trwają już aktywne dyskusje na temat dzielnic i serii, na które rozbiórka wpłynie w pierwszej kolejności.

Na prośbę Life around serwis 2GIS opracował mapę wszystkich pięciopiętrowych budynków w Moskwie, które praktycznie znikną po remoncie. Ustalamy, co miasto z nimi straci.

 8 617 Obecnie w Moskwie jest pięć budynków mieszkalnych. Ma zniszczyć 8 tysięcy z nich.

 30,3 % Budynki mieszkalne w Moskwie stanowią pięciopiętrowe budynki. Dla porównania: odsetek dziewięciopiętrowych domów wynosi16,5 %.

 67 domów Pozostaje do zburzenia program renowacji, zatwierdzony w 1999 roku.

Moskwa zajmuje dziewiąte miejsce w Rosji pod względem liczby pięciopiętrowych budynków. Pierwszym z nich jest Perm, gdzie taki budynek stanowi ponad połowę wszystkich budynków mieszkalnych, drugim jest Omsk, a trzeci - Krasnojarsk. Petersburg zajął piąte miejsce ze wskaźnikiem 33,3%.

 12 tysięcy firmpracować w pięciopiętrowych budynkach w Moskwie.

Ponadto „2GIS” stanowi 10 najlepszych usług reprezentowanych przez te firmy. Wygląda to tak:

10 najlepszych firm w pięciopiętrowych budynkach w Moskwie

Terminale płatnicze - 727

Salony fryzjerskie -657

Nail Studios -626

Usługi kosmetologa -456

Sklepy spożywcze -398

Apteki -379

Supermarkety -265

Naprawa obuwia / skóry -236

Sklepy z odzieżą damską -207

Usługi prawne -207


POKRYWA: Katya Zaklivenets

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych
Ludzie w mieście

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych

Strumienie gier komputerowych - lub transmisje z procesu gry z komentarzami samego gracza w Internecie - od dawna są znane w społeczności graczy, ale stały się stosunkowo popularne wśród szerokiej publiczności. Jednym z katalizatorów popularyzacji tego rodzaju rozrywki w sieci była streamerka Karina, ładna miniaturowa dziewczyna, która zasłynęła w sieciach społecznościowych ze względu na jej surowy, a nawet agresywny sposób komunikowania się z widzami.
Czytaj Więcej
Kto buduje stadion Zenit Arena
Ludzie w mieście

Kto buduje stadion Zenit Arena

W Petersburgu nadal budują stadion na półfinały Mistrzostw Świata 2018. Na tle ogólnego niezadowolenia mieszkańców miasta i masowych zarzutów w mediach, Życie wokół spotkało tych, którzy pracują nad projektem każdego dnia, i zapytało, jak wpływa na nie tło informacyjne i dlaczego mieszkańcy naprawdę potrzebują Zenit Arena.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej