Liczby pierwsze

Ile kosztuje pochowanie zwierzaka?

Prawo kategorycznie zabrania niezależnego pochówku zwierząt domowych, utożsamiając to z niszczeniem odpadów biologicznych. Są w Moskwie firmy, które są gotowe zorganizować pogrzeb kotów i psów w bardziej cywilizowany sposób. Życie w okolicy pokazało, ile kosztują usługi pogrzebowe dla psów i kotów, które prowadzą taką działalność, a także co grozi właścicielom nieuprawnionym pochowaniem zwierzęcia w jednym z miejskich parków leśnych.

Grafika

Anahit Ohanyan

Naturalny pochówek

Podczas wiosennej sesji Duma Państwowa rozważy podwójne podwyższenie grzywny za nielegalne usuwanie odpadów biologicznych. Posłowie sugerują grzywny w wysokości 10 tysięcy rubli dla obywateli, którzy chowają zwłoki swoich martwych zwierząt. Podczas omawiania prawa kwota grzywny wynosi tylko 4-5 tysięcy rubli (dla urzędników - od 20 do 40 tysięcy rubli, dla osób prawnych - od pół miliona).

Cmentarze zwierząt domowych można znaleźć w prawie każdym lesie w Moskwie. Chowane są nie tylko psy i koty, ale także wiewiórki, króliki, ptaki, a nawet ryby. Największy pochówek zwierząt znajduje się w południowo-wschodniej części Moskwy, w strefie ochrony parku leśnego Tomilinsky, inny znajduje się w północno-wschodniej części stolicy, 500 metrów od obwodnicy Moskwy wzdłuż Altufevskoye Shosse, a drugi w leśnym parku Mitinsky.

Ludzie nie tylko chowają swoje zwierzaki, ale także wznoszą zabytki i ozdabiają groby zabawkami. Wielu prawdopodobnie nie podejrzewa, że ​​łamią prawo i powodują szkody w środowisku. Duże groby, takie jak w lesie Tomilinsky, prowadzą do zanieczyszczenia gleby i rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Zwierzęta, które umierają z powodu choroby, stają się pokarmem dla lisów i innych drapieżników, które szerzą infekcję. Cmentarze wpływają również na warunki glebowe. Ciało zwierzęcia jest prawie całkowicie pokryte wełną, która po spróchniałości wytwarza toksyczne substancje i wraz z trucizną zwłok przedostaje się do wód gruntowych.

Nielegalne pochowanie zwierzęcia - grzywna z 4 tysiące rubli

Weterynaryjne centra pogrzebowe

Oprócz grzywien, parlamentarzyści oferują wyposażenie każdej dzielnicy mieszkalnej w centra kremacji dla zwierząt domowych w celu udostępnienia usługi. Jednak teraz ich nie brakuje: w Moskwie działają dziesiątki weterynaryjnych ośrodków rytualnych. Ceny za swoje usługi zależą od procedury spalania (ogólne lub indywidualne), a także od wagi zwierzęcia.

Na przykład w Zoovetritual ogólna procedura będzie kosztować od 1 do 7,5 tysiąca rubli, osobna - od 3,5 do 10 tysięcy rubli. W Vetrtual psy są proszone o ponad 4 tysiące rubli za pozbycie się zwłok. Tysiąc rubli taniej, usługa będzie kosztować właścicieli kotów, chomików, ptaków i szynszyli. Cena minimalna dotyczy przeprowadzenia ogólnej kremacji, kosztuje półtora tysiąca rubli.

„W tym roku bardziej niż kiedykolwiek odczuwalny jest spadek wypłacalności populacji. Teraz nawet właściciele tak drogich ras, jak Chihuahua czy Yorkshire Terrier, nie mogą sobie pozwolić na indywidualną kremację”, skarżył się pracownik jednego z krematoriów. Sama procedura może trwać do czterech godzin, w zależności od rodzaju zwierzęcia i jego wielkości. Eksperci ostrzegają, że psy będą usuwane przez najdłuższy czas.

W przypadku indywidualnej kremacji prochy rozdawane są w rytualnej urnie. Realizując pragnienie oszczędności, niektóre usługi rytualne zaczęły oferować wydawanie popiołów po ogólnej kremacji. To prawda, że ​​w tym przypadku szczątki kilku ciał znajdą się w urnie. Za dodatkową opłatą oferują szeroki zakres usług dodatkowych: transport zwłok, otwarcie zwierzęcia, dostarczenie popiołów, reportaż fotograficzny lub wideo z wykonanej pracy, osobistą obecność właściciela zwierzaka podczas palenia, sprzedaż urn i skrzynek rytualnych, a także grawerowanie na nich pseudonimów i martwych dat życia.

Kremacja w centrum weterynaryjnym - od 1500 rubli

Cmentarz handlowy

Możesz legalnie pochować zwierzę, kontaktując się z Centrum Kompleksowych Usług Pogrzebowych dla Zwierząt. Dwa hektary ziemi, chronione przed wandalami i dzikimi zwierzętami, znajdują się w okolicy Kurkino przy autostradzie Mashkinskoye 15. Cmentarz zwierząt został otwarty w 2007 roku. „Nasz cmentarz to historia czysto komercyjna. Jednak o jego wyglądzie decydowała sytuacja środowiskowa: zwłoki zwierząt można było znaleźć nawet w piaskownicach. Postanowiliśmy zastosować europejską praktykę kremacji i późniejszego pochowania urn” - mówi Andrey Zhuravlev, dyrektor generalny centrum. Firma wraz z SES przeprowadziła badanie i dowiedziała się, że w Moskwie i obwodzie moskiewskim w tym czasie zarejestrowano 2 miliony zwierząt, z czego 10% lub 200 tysięcy zwierząt umiera każdego roku. „Na tej podstawie przygotowaliśmy uzasadnienie potrzeby stworzenia takiego obiektu w stolicy i z inicjatywą wystąpiliśmy do prefektury północno-zachodniej dzielnicy Moskwy. Następnie administracja miasta przeznaczyła grunty pod cmentarz na zasadzie wynajmu. Umowa została zawarta do 2027 r.”, Mówi Zhuravlev.

Po pierwsze, zwierzęta są poddawane kremacji, aby zminimalizować szkody w środowisku. Pracownicy cmentarza twierdzą, że ich krematoria są przeznaczone dla zwierząt o masie do 80-100 kg. „Jednak niedźwiedzie i konie zostały nam przywiezione. W tym przypadku możemy zaoferować wstępne rozczłonkowanie, a dopiero potem kremację”, wyjaśnia Andrey Zhuravlev.

Organizatorzy cmentarza dążyli do zapewnienia, że ​​usługi rytualne dla zwierząt były dostępne dla wszystkich właścicieli zwierząt domowych, dlatego wraz z kosztowną kremacją indywidualną przeprowadzają bardziej budżetową procedurę ogólnego spalania ciał zmarłych i pozwalają im bezpłatnie rozproszyć popioły w „Ogrodzie wspomnień”.

Na cmentarzu przewidziano trzy miejsca pochówku - w ścianie kolumbarium, w zwykłej strefie i na „Alei Bohaterów”. To prawda, że ​​od 2017 r. Pochówek w ziemi zawieszono na czas nieokreślony. Wynika to z faktu, że dwaj założyciele cmentarza dzielą własność od kilku lat. Każdego dnia centrum odbiera od pięciu do dziesięciu połączeń. Obecnie cmentarz, przeznaczony na 30 tysięcy miejsc, zajmuje 10%, a do tej pory pochówek można wykonać tylko w ścianie okrężnicy. Jest to nisza, w której umieszcza się urny z popiołem i instaluje pamiątkowe tabliczki z pseudonimami i datami życia zmarłych. W ciągu sześciu miesięcy prochy można przechowywać bezpłatnie, a następnie będziesz musiał dać 4-4,5 tys. Rubli rocznie. Jeśli następna rata nie zostanie zapłacona, urna wyborcza jest wysyłana do recyklingu.

Możesz sam dostarczyć zmarłego zwierzaka na cmentarz lub skorzystać z całodobowej usługi transportu. Ponadto w centrum usług pogrzebowych można wybrać urny na kurz i tablice pamiątkowe. Ich koszt zależy od wielkości i materiałów. Najbardziej skromne naczynie z majoliki będzie kosztować 300 rubli, za 10 tysięcy możesz wybrać złoconą metalową urnę z ornamentem w postaci gałęzi dębu. Ceny płyt zaczynają się od znaku 3 tysięcy rubli. Za tę kwotę możesz wybrać produkt szklany lub metalowy, w którym mistrzowie centrum umieści zdjęcie i tekst. Płytki porcelanowe będą kosztować więcej: kosztują 11,6 tys. Rubli.

Kremacja i pochówek urny na komercyjnym cmentarzu - od 3,5 tysiąca rubli

Podsumowanie

Na pogrzeb zwierzaka można wydać od 1 500 do kilkudziesięciu tysięcy rubli. To prawda, że ​​wiele osób woli nielegalne bezpłatne pochówki, które są niebezpieczne dla środowiska i grożą właścicielom grzywną.

Opcja 1

Nielegalny pochówek - bezpłatny

Opcja 2

Właściciele zmarłego kota udają się do rytualnego centrum weterynaryjnego, wykonują autopsję, kremację indywidualną i otrzymują urnę z popiołem.

Indywidualna kremacja - od 1,5 do 10 tysięcy rubli

Sekcja zwłok zwierzęcia - od 3,7 tysiąca rubli

Raport fotograficzny lub wideo na temat kremacji - od 0 do 500 rubli

Transport ciała zwierzęcia - od 1 tysiąc rubli

Kosze na śmieci i pudła - do 10,6 tys. Rubli

Grawerowanie na urnie - od 1,5 tysiąca rubli

Łącznie: około 10 200 rubli

Opcja 3

Właściciele zmarłego psa postanowili ją skremować i zakopać urnę popiołem na komercyjnym cmentarzu.

Indywidualna kremacja - od 3,5 do 8 tysięcy rubli, w zależności od wagi zwierzęcia.

Wyjazd po ciało - od 1,5 do 2,5 tysiąca rubli w obrębie obwodnicy Moskwy

Pogrzeb w komórce okrężnicy - 4-4,5 tys. Rubli rocznie

Wirtualny pomnik na stronie internetowej centrum - bezpłatnie

Urny na popiół - od 300 do 10 tysięcy rubli

Tablice pamiątkowe - od 3 do 11,6 tysięcy rubli

Razem: około 20 tysięcy rubli


SMS: Anna Klabukova

Obejrzyj wideo: Odwiedziłem CMENTARZ DLA ZWIERZĄT. Co mnie zaskoczyło? pupilove (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej