Liczby pierwsze

Ilu Uralijczyków korzysta z Sberbank Online, Apple Pay i co płacą

Mediascope przeprowadził wywiady z mieszkańcami Jekaterynburga i Czelabińska w wieku od 18 do 55 lat i dowiedział się, jak i za co płacili na urządzeniach mobilnych. Okazało się, że właściciele smartfonów najczęściej korzystają z aplikacji Sberbank Online i Yandex.Money i płacą przede wszystkim za komunikację mobilną z telefonów.

Jakie zastosowanie

Większość użytkowników smartfonów na Uralu dokonuje zakupów za pośrednictwem aplikacji, ale jedna trzecia z nich nadal korzysta z przeglądarek mobilnych. Jednocześnie płatności zbliżeniowe w całej Rosji są bardziej popularne niż w Jekaterynburgu i Czelabińsku. W Moskwie Apple Pay i inni korzystają z 13% obywateli, w Petersburgu - 9%.

57 %

używać do płatności mobilnych aplikacje

33 %

płacić przez telefon komórkowy przeglądarki


7 %

użyć Apple Pay, Samsung Pay lub NFS

Które aplikacje są bardziej popularne

Ponad połowa Uralu korzysta z Sberbank Online do płatności i przelewów, a Tinkoff i Alfa-Click są dość popularne. Lista liderów wśród aplikacji bankowych jest zamknięta przez VTB 24-Online i Russian Standard, z których korzysta odpowiednio 7% i 2% obywateli.

57 %

wybierz Sberbank Online

14 %

użyć „Yandex.Money”


13%

zapłacić za pośrednictwem aplikacji QIWI

12%

zapłacić przez Webmoney


9%

użyć Tinkoff

8%

wybierz Kliknij alfa

Jaka zapłata

Najczęściej mieszkańcy Uralu płacą w aplikacjach mobilnych w aplikacjach, przekazują pieniądze, płacą rachunki za media i płacą za zakupy. Kolejne 23% obywateli spłaca pożyczki za pomocą smartfona. Kolejne najpopularniejsze płatności to bilety do kina, teatry, muzea i koncerty, grzywny i podatki samochodowe, dostawa żywności i treści cyfrowe (muzyka, gry, głosy).

55 %

płacić smartfonem komunikacja komórkowa

45 %

tłumaczyć pieniądze


36 %

zapłacić za mieszkanie komunalne

35 %

obliczone w sklepy internetowe

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych
Ludzie w mieście

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych

Strumienie gier komputerowych - lub transmisje z procesu gry z komentarzami samego gracza w Internecie - od dawna są znane w społeczności graczy, ale stały się stosunkowo popularne wśród szerokiej publiczności. Jednym z katalizatorów popularyzacji tego rodzaju rozrywki w sieci była streamerka Karina, ładna miniaturowa dziewczyna, która zasłynęła w sieciach społecznościowych ze względu na jej surowy, a nawet agresywny sposób komunikowania się z widzami.
Czytaj Więcej
Kto buduje stadion Zenit Arena
Ludzie w mieście

Kto buduje stadion Zenit Arena

W Petersburgu nadal budują stadion na półfinały Mistrzostw Świata 2018. Na tle ogólnego niezadowolenia mieszkańców miasta i masowych zarzutów w mediach, Życie wokół spotkało tych, którzy pracują nad projektem każdego dnia, i zapytało, jak wpływa na nie tło informacyjne i dlaczego mieszkańcy naprawdę potrzebują Zenit Arena.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej