Liczby pierwsze

Widok z góry: jak zmieniła się nowa Moskwa

Projekt przeniesienia urzędników federalnych na terytoria anektowane nie powiódł się w 2012 r. Za pięć lat postanowiliśmy prześledzić, co nowego zamiast Dumy Państwowej i międzynarodowego centrum finansowego pojawiło się w Nowej Moskwie.

Obudowa

W ciągu zaledwie pięciu lat w Nowej Moskwie wybudowano 11 milionów metrów kwadratowych nieruchomości, a szczyt nowej budowy przypadł na 2015 rok.

 LCD „Buninsky” w pobliżu South Butov

 Dzielnica „Nowa Vatutinki” w dzielnicy Trójcy Świętej

Rozwój dwóch dzielnic - Troitskiego i Nowomoskowskiego - jest nierówny. Jest znacznie więcej ofert bliższych Moskwie.

 LCD „STORY”

Wraz z przystąpieniem nowych terytoriów wskaźnik mieszkań na Moskwę wzrósł: obecnie wynosi 24 metry kwadratowe wobec 18 kwadratów pięć lat temu.

wioska wiejska „Yesenino”

Według RBC wśród nabywców nowych budynków w TiNAO są przede wszystkim nabywcy rodzinni z dziećmi (około 30%), mieszkańcy okręgu administracyjnego południowo-zachodniego (26%) i miast pod Moskwą (19%).

Metro

W ciągu pięciu lat na zajętych terytoriach pojawiły się dwie stacje metra - Rumyantsevo i Salaryevo. Władze Moskwy obiecują, że do 2035 r. Będzie ich 29. Oddziały Sokolniki i Kalinin-Solntsevskaya zostaną rozszerzone na Nową Moskwę i powstanie nowy akord.

stacja metra „Salaryevo”

Drogi

Zgodnie z głównym planem rozwoju nowych terytoriów do 2035 r. Można tu zbudować 1157 kilometrów dróg ze 107 węzłami. Przebudowa autostrady w Kałudze trwa prawie trzy lata. Innym ważnym projektem jest autostrada Solntsevo-Butovo-Vidnoe, która stanie się drugim moskiewskim pierścieniem w Nowym Moskwie.

przebudowa autostrady Kaługa

Kirill Rukov brał udział w przygotowaniu materiału

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej