Liczby pierwsze

Ile kosztuje czyszczenie na sucho

Pranie chemiczne można przypisać wszystkim - od koszulek po garnitury Brioni. Różnica w cenach takich usług jest niewielka: pralnie chemiczne starają się konkurować na rynku ze względu na swoje cechy. Jedna sieć ma najwięcej punktów zbiórki w Moskwie, podczas gdy inne nie potrzebują punktów, ponieważ pracują online i wracają do klientów z różnych powodów. Jeszcze inni specjalizują się w luksusie - na przykład sprzątają salony jachtowe, skórki wnętrz i markowe ubrania. Czwarte miejsce zajmuje kategoria „ekonomiczna”, mając nadzieję na przyciągnięcie odbiorców rabatami i premiami stałych klientów. Życie wokół postanowiło ustalić, ile kosztuje średni koszt usług w pralniach w Moskwie.

Porównaliśmy ceny 10 różnych firm w czterech kategoriach: bielizna, koszula, kurtka puchowa i koc.

Koszula


Ile średnio kosztuje czyszczenie koszul. Należy zauważyć, że w wielu firmach na koszule nie oferują prania chemicznego, ale aqua. Kiedy akvahistka przetwarza produkty w wodzie, również przy użyciu detergentów. Czyszczenie na sucho zwykle nie wymaga użycia wody. Gdzieś robią pranie w całości: ta metoda jest znacznie tańsza.

Ceny prania chemicznego i wodnego są znacznie różne. Tak więc w „Pralni chemicznej nr 1” aqua-cleaner kosztuje 350 rubli - prawie dwa razy taniej niż pralnia chemiczna. Złożoność może również wpływać na koszt usługi. Na przykład czyszczenie na sucho koszuli z elementami zamszowymi lub skórzanymi, a także zamocowane elementy w pralni chemicznej Bianca, będą kosztować 2730 rubli. Cena obejmuje gotowanie na parze.

Kurtka puchowa


Pralnie chemiczne są tutaj jednomyślne. Koszt waha się od 1150 do 2500 rubli. Główną trudnością w pielęgnacji puchowej kurtki w domu jest problem z suszeniem. Podczas czyszczenia na sucho kurtkę puchową zwykle suszy się w dużym bębnie suszącym przez kilka godzin.

Cena zależy od długości ubrań i wykończeń: na przykład w Nikko pralnia chemiczna kurtki puchowej do 90 centymetrów bez wykończenia będzie kosztować 1600 rubli, a więcej niż 90 centymetrów z futerkowym wykończeniem będzie kosztować 350 rubli więcej. Umyj i osusz krótką kurtkę puchową bez futra i innych elementów w Diana kosztuje 1240 rubli, a czyszczenie bardziej złożonego modelu za pomocą osobistego technologa (który będzie monitorował rzecz przez cały cykl czyszczenia) kosztuje 2210 rubli.

Koc


Koszt czyszczenia na sucho koca zależy od jego rozmiaru (półtora lub podwójnego) i wypełniacza (wełniany, puchowy lub syntetyczny zimownik). Najtańszym sposobem jest pranie małego koca z tkaniny: w pralni chemicznej Laura kosztuje 660 rubli. Czyszczenie na sucho podwójnego jedwabnego koca kosztuje 2480 rubli.

Bielizna


Chociaż wiele pralni chemicznych akceptuje bieliznę, w rzeczywistości świadczą usługi pralnicze - wystarczy pranie do prania. Jego koszt jest bardzo różny. W ekspresowej pralni chemicznej „Jasmine” możesz prać bieliznę za 150 rubli, natomiast w „Euroclean” za trudną opcję (z dżetów, błyszczy i metalu) zabiorą 520 rubli.


Cover: tommich64 - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: Ile kosztuje wymiana MIGAWKI i czyszczenie APARATU ? # VLOG 26 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej