Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.

Otolaryngolog

Średnia cena

Najniższa cena

Najwyższa cena


Dermatolog

Średnia cena

Najniższa cena

Najwyższa cena


Ginekolog

Średnia cena

Najniższa cena

Najwyższa cena


Gastroenterolog

Średnia cena

Najniższa cena

Najwyższa cena


Okulista

Średnia cena

Najniższa cena

Najwyższa cena


Jak powstaje cena wstępu

Alla Kanunnikova

Dyrektor ds. Biznesu i marketingu w Medsi Clinic Network

Wysokie kwalifikacje i profesjonalizm są podstawą materialnej oceny specjalisty. Lekarze o równych kosztach wstępu odpowiednio są takie same. Przyjęcie do specjalisty medycznego wyższej kategorii (na przykład kandydata nauk medycznych, doktora nauk medycznych) będzie kosztować więcej.

Koszt przyjęcia ustalany jest na podstawie standardów kosztów i marży dla konkretnej prywatnej kliniki.

Andriej Perfiliew
Dyrektor medyczny w Atlas Biomedical Holding

W nowoczesnych prywatnych klinikach sytuacja nie jest typowa, gdy terapeuta jest tańszy niż lekarz specjalista. Sytuacja ta miała raczej miejsce w przeszłości, gdy niektóre prywatne kliniki zatrudniały terapeutów bezpośrednio po stażu (rok specjalizacji po otrzymaniu dyplomu ukończenia studiów wyższych). Oznacza to, że taki specjalista na rynku kosztuje bardzo niewiele i mógłby pełnić funkcję routera dla wyspecjalizowanych specjalistów. W tej sytuacji, z marketingowego punktu widzenia, kliniki mogą ustalać niskie ceny, aby przyciągnąć nowych klientów.

Prawie wszystkie wydatki kliniki odpowiadają kosztowi każdej z jej usług. W szczególności koszt przyjęcia lekarza obejmuje koszt wynajmu pokoju i materiałów eksploatacyjnych oraz czas, jaki lekarz spędza w biurze, a także kwalifikacje samego lekarza, sprzęt i jego utrzymanie oraz wiele więcej. Dzisiaj różne koszty przyjmowania lekarzy mogą być związane z dwoma głównymi czynnikami - obecnością manipulacji podczas wizyty i kwalifikacjami lekarza. Na przykład koszt otrzymania chirurga z dowolnymi manipulacjami (usunięcie brodawczaków i tym podobnych) obejmuje dodatkowy procent płatności za operacje. Lekarz ze stopniem naukowym (doktor lub kandydat nauk) kosztuje więcej niż lekarz bez dyplomu.

We współczesnej medycynie, zwłaszcza jeśli chodzi o spersonalizowane podejście, lekarz ogólny nie może być tańszy niż wyspecjalizowani specjaliści, ponieważ wykonuje wiele prac analitycznych: zbiera historię medyczną pacjenta i jego rodziny, bada dane genomu i badania bakterii jelitowych oraz zagłębia się w styl życia pacjenta , indywidualnie współpracuje z jego prośbami. W rzeczywistości zostaje stałym lekarzem rodzinnym, który dogłębnie zna wszystkie cechy ciała pacjenta i opracowuje plany profilaktyczne oraz, w razie potrzeby, leczenie przez wiele lat.


Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Ile kosztuje pogrzebanie osoby w Moskwie
Liczby pierwsze

Ile kosztuje pogrzebanie osoby w Moskwie

Prawdopodobnie nie jest przesadą stwierdzenie, że każda osoba przynajmniej raz w życiu stoi przed koniecznością pochowania kogoś: krewnego, bliskiego przyjaciela lub przyjaciela. Jednocześnie śmierć i pochówek pozostają tematem tabu, jednym z głównych nierozwiązanych rytuałów kultury, a gdy staje się wobec nich bezpośrednio, człowiek często nie wie, jak się zachować.
Czytaj Więcej
Znacznie taniej latać na wakacjach późnym latem
Liczby pierwsze

Znacznie taniej latać na wakacjach późnym latem

Pisaliśmy już, że bardziej opłaca się odpoczywać we wrześniu niż w lecie. Ale jesień jest bardziej podatna na złą pogodę. Rozwiązaniem kompromisowym jest odlecieć pod koniec lata i spędzić ostatnie dni sierpnia i początku września na wakacjach. Ceny będą już niższe, a pogoda będzie nadal latem. Specjaliści serwisu „Tutu.
Czytaj Więcej
Ile kosztuje gra<br>ślub w Moskwie?
Liczby pierwsze

Ile kosztuje gra
ślub w Moskwie?

Według statystyk rocznie w Moskwie zawieranych jest około stu tysięcy małżeństw. Pomimo kryzysu wciąż nie oszczędzają pieniędzy na weselach, ponieważ ten dzień powinien stać się jednym z najszczęśliwszych i najbardziej niezapomnianych w życiu. Limuzyny Hummer, bujne krynoliny, wykluczenia panny młodej na lądowaniu i sesje zdjęciowe z gołębiami to już przeszłość.
Czytaj Więcej
Jakich posłańców używają Rosjanie
Liczby pierwsze

Jakich posłańców używają Rosjanie

Na prośbę Life around Megafon przeanalizował, z czego korzystają komunikatory komórkowe i sieci społecznościowe w całej Rosji. W szczególności okazało się, że główną siecią społecznościową, którą ludzie czytają ze smartfonów, jest VKontakte (37,5%), a następnie Odnoklassniki (19,1%), Instagram (16,8%), Twitter (10 , 5%) i Facebook (9,1%).
Czytaj Więcej