Liczby pierwsze

Jak iPhone'y wpływają na koszty Rosjan

Dziś wieczorem Apple przedstawi nowe modele iPhone'a 8 i iPhone'a X. Najnowsza rocznicowa wersja najsłynniejszego smartfona na świecie będzie najdroższa: jego cena rozpocznie się od 999 USD, w Rosji zostanie sprzedana za około 90 tysięcy rubli.

Pojawienie się iPhone'a wpłynęło na wydatki Rosjan: nie tylko aktywnie kupują te gadżety, w tym na kredyt, ale także korzystają z płatnych aplikacji i usług dostępnych za pośrednictwem smartfonów. Życie wokół zgromadziło statystyki dotyczące tego, jak produkty Apple kupują Rosjan.

137 tysięcy rubli

średnia cena Avito nie wypuściła jeszcze iPhone'a 8 (według szacunków RBC), sprzedawcy obiecują dostarczyć go z zagranicy natychmiast po rozpoczęciu sprzedaży

10% zniżki

ceny iPhone'a 7 i 7 Plus spadły przed wydaniem nowego modelu, teraz rosyjscy detaliści proszą o 45-55 tysięcy rubli za nich


63 miliardy rubli

Rosjanie wydali na zakup różnych modeli iPhone'ów w pierwszej połowie 2017 roku. Ten okres był najbardziej udany w sprzedaży w ciągu ostatnich trzech lat, zgodnie z raportem analitycznym „M. Video”

Około 10 tys

IPHONE NA MIESIĄC Rosjanie wymieniają się na nowe za dopłatą - to 2,5% całej sprzedaży smartfonów Apple. System wymiany dla nich zaczął funkcjonować w Rosji dopiero w tym roku.


44 %

smartfony iPhone kupować na kredyt, zgodnie z danymi o sprzedaży w sieci MTS

IPhone 7

był najpopularniejszym smartfonem Apple tego lata wśród kupujących na Yandex.Market, a za nim tańszy iPhone SE


Trzy razy więcej

zakupy smartfonów, według AKIT, są dokonywane przez właścicieli iPhone'ów w porównaniu z właścicielami gadżetów na Androida

20%

wyższy średni rachunek przy zakupie za pomocą smartfona na iOS w porównaniu do Androida. Właściciele iPhone'ów często kupują sukienki, sandały, kapcie, koszulki i koszulki polo


Cover: Marcio Jose Sanchez / TASS

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej