Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą.

Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r. Ural zaczął jednak szukać bardziej ekonomicznych opcji przemieszczania się i mieszkania. Na przykład latem mieszkańcy Jekaterynburga podróżowali pociągiem i autobusem częściej niż samolotem.

3,1 razy

Liczba zakupów biletów kolejowych wzrosła

1340 rubli

Dokonał przeciętnego czeku na bilet kolejowy


23%

Liczba zakupów biletów lotniczych spadła

10 190 rubli

Dokonał średniego czeku na bilet

Więcej turystów z Uralu obniżyło koszty hoteli i kurortów. Zeszłego lata średni rachunek mieszkaniowy był prawie o jedną trzecią większy i wyniósł 5 910 rubli. Ale mieszkańcy zaczęli mniej oszczędzać na rozrywce i wycieczkach: latem 2017 r. Wydali trzy razy więcej na wystawy, muzea i atrakcje niż w 2016 r.

4 280 rubli

Dokonał średniej oceny rezerwacji pokoju

5 550 rubli

To był średni sprawdzian dla odwiedzających muzea i wystawy

Dla porównania, mieszkańcy Syberyjskiego Okręgu Federalnego wydali średnio 500 rubli na wycieczki, Daleki Wschód - 3130 rubli, Wołga - 1500 rubli, Południe - 1200 rubli, Środkowy - 3740 rubli, Północno-Zachodni - 3930 rubli.

Według Yandex.Money, latem 2017 roku większość rosyjskich turystów wybrała Turcję, Rosję, Białoruś, Ukrainę i Hiszpanię. W każdym kraju ludzie wydawali pieniądze na różne sposoby. Przede wszystkim turyści wydawali na żywność i inne zakupy w Niemczech i Tajlandii, a najbardziej skromne wydatki ponoszono w Rosji i na Ukrainie.

5 480 rubli

Średnia kontrola zakupów w Niemczech

4 600 rubli

Średnia kontrola zakupów w Tajlandii


1 280 rubli

Średnia kontrola zakupów na Ukrainie

890 rubli

Średnia kontrola zakupów w Rosji

Obejrzyj wideo: Parowozjada 2017 - pokaz parowozów, pociągów retro w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia
Chmura wiedzy

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia

Lustrzane neurony Specyfika działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego często nieświadomie naśladujemy zachowanie innych ludzi. Mechanizm działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego się uśmiechamy, gdy widzimy radosną twarz, lub wykrzywiamy się, gdy widzimy kogoś, kto odczuwa ból fizyczny. Nawet gdy tylko obserwujemy czyjeś działania innych ludzi lub czytamy o nich, nadal mentalnie je popełniamy.
Czytaj Więcej
Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia

Inc .: Jak zostać dobrym słuchaczem Autor książek o motywacji Brenda Bens uważa, że ​​dobry sprzedawca powinien nie tylko pięknie mówić, ale także uważnie słuchać. Daje siedem wskazówek tym, którzy chcą się tego nauczyć. W szczególności musisz dostroić się poprawnie, wybrać dobre (niezbyt głośne) miejsce do rozmowy, skoncentrować się na najważniejszej rzeczy i spróbować zrozumieć, jak się czuje rozmówca.
Czytaj Więcej
Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity

Rosyjski reporter: jakie rosyjskie firmy przeżyły w ciągu pierwszych 25 lat Publikacja obchodzi 25. rocznicę przyjęcia ustawy o współpracy, która położyła podwaliny pod rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju. Założyciele Almaz Capital Partners Alexander Galitsky, były warsztat, który później otworzył Wimm-Billa-Danna, Davida Yakobashvili, szefa ru-Net i jednego z pierwszych inwestorów Yandex Leonida Bogusławskiego i innych, dzielą się swoimi wspomnieniami o tym, jak to wszystko się zaczęło.
Czytaj Więcej