Liczby pierwsze

Ile naprawdę kosztuje biała koszulka

Życie w okolicy wciąż odkrywa, jaki jest prawdziwy koszt znanych rzeczy. W tym numerze postanowiliśmy dowiedzieć się, ile producenci kosztują proste białe koszulki. W sprzedaży detalicznej ceny różnią się dziesiątki razy: na przykład biała koszulka Gosha Rubchinskiy kosztuje 5400 rubli, a cena zwykłej koszulki wykonanej z tkanin w Iwanowie kosztuje tylko 182 ruble. Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli różnych marek, ile wynosi marża i od czego zależy.

Koszt materiału

70–300 rubli

Koszt pracy

100–400 rubli

Dodatkowa opłata

20-200 %

(logistyka, opakowanie, inne koszty operacyjne, a także zysk)


Olga Wołodina

Kierownik działu zakupów, TrendsBrands.ru

Teraz praktycznie nie pracujemy z asortymentem dzianin, ale mieliśmy doświadczenie w produkcji małej kapsułki podstawowych T-shirtów, kiedy właśnie wprowadziliśmy markę Trends Brands Base. Wybraliśmy moskiewską fabrykę specjalizującą się w produkcji koszulek i dzianin. Impreza była niewielka, więc koszt produktu okazał się wysoki ze względu na wysoki koszt pracy nad krawiectwem. Aby szacunkowa cena nie była tak wysoka jak na tak podstawowy przedmiot, jakim jest koszulka, musieliśmy obniżyć współczynnik marży i sprzedawać produkt na niesprzyjających warunkach.

Cena koszulki składa się z kosztu materiału, kosztu pracy i narzutu (w tym logistyki, wynagrodzeń pracowników, czynszów i innych). Zmiennym wskaźnikiem w części kosztowej jest koszt materiału: w zależności od jakości bawełny, jej gęstości (gramatury) i składu waha się od 1,9 do czterech dolarów za metr. Koszt krawiectwa wynosi średnio 350-390 rubli. Reszta to marża marki.


Zong woo

współzałożyciel marki Cocos Moscow

W magazynie mamy kilka modeli koszulek, w sprzedaży detalicznej kosztują 1199–1299 rubli. Koszt koszulki może się różnić w zależności od jakości materiału i serii. Na koszt pracy wpływa również wiele czynników. Koszt naszej jakości koszulki dla chłopaka to 300 rubli. Do tego dodaje się około 100 rubli za pracę (mamy własną produkcję w Rosji). I kolejne 100 rubli za logistykę. Lwia część marży to czynsz, wynagrodzenie pracowników, marketing. I nie zapomnij o podatkach. Wreszcie, kładziemy nasze małe zyski.


Stanislav Nazhmitdinova

przedstawiciel marki WandBStore

Standardowa marża producenta zależy od kraju produkcji, partii i surowców. Średnio koszulka wyprodukowana w Chinach w ilości 10 tysięcy sztuk ma koszt jednego dolara, w Rosji - od 100 do 200 rubli. Marża producenta na kształtowanie się cen hurtowych wynosi od 80 do 200%, a detalista z kolei średnio od 100 do 150%. Nie zapominaj, że narzut ten obejmuje wszystkie wydatki sprzedawcy i producenta, a często zysk netto takich firm wynosi nie więcej niż 5% ceny produktu.


Maria Odinokova

Dyrektor fabryki odzieży i tekstyliów Kunjut

Koszt produkcji białej koszulki może wynosić od 100 do 230 rubli. Przede wszystkim zależy to od poziomu produkcji: jego prędkości, umiejętności szycia, jakości sprzętu. Po drugie, koszt surowców i złożoność samego krawiectwa. Obrzeże szyi, otwieranie rękawów i ramion wzdłuż okaty zwiększa liczbę operacji i odpowiednio koszt produktu. Jeśli istnieje zadanie obniżenia kosztów, operacje te można wykluczyć. W łańcuchu rynkowym marża wartości jest z reguły podzielona w następujący sposób: producent dodaje 20-30%, dystrybutor 30-40%, sprzedawca końcowy 30-200%. Zazwyczaj współpracujemy natychmiast ze sprzedawcą, który sprzedaje nie białe, ale drukowane koszulki. W takim przypadku koszt końcowy określa wartość wydruku.


Nikołaj Bogdanowicz

współzałożyciel projektu Monochrome

W przypadku naszych T-shirtów ich cena kosztowa jest tak wysoka, że ​​klasyczny biznes w ogóle by sobie z nimi nie poradził. Cena detaliczna naszej białej koszulki wynosi 2100 rubli, z czego około 50% to koszt. Na tym wykresie uwzględniamy następujące koszty: materiał i komponenty, wynagrodzenie szwalni, drukowanie, pakowanie, logistyka, wynagrodzenie kierowników sprzedaży i częściowo pracowników biurowych. Nie określamy budżetu na PR, dostawy kurierskie (które są opłacane przez klienta, ale nadal są częściowo subsydiowane na nasz koszt) oraz inne koszty bieżące i operacyjne. Ta liczba może wydawać się szalona, ​​ale jesteśmy fanatykami naszej działalności. Promocja marki jest teraz dla nas ważniejsza niż wysokie wskaźniki wyników finansowych.


Obejrzyj wideo: Koszulka za 8000 ZŁOTYCH! Supreme x Louis Vuitton Box Logo (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej