Liczby pierwsze

Ile naprawdę kosztuje burger

Życie w okolicy już dowiodło, gdzie w Moskwie można znaleźć najtańszy i najdroższy burger. Tym razem postanowiliśmy obliczyć koszt jego składników. Na pytanie, ile jest warte mięso, warzywa, chleb i od czego zależy marża, odpowiedzieli przedstawiciele lokali z burgerami w menu.

Koszt burgera (mięso, warzywa, bułki, sos)

120-180 rubli

Dodatkowa opłata - 100-200%

(wydatki na wynagrodzenie, czynsz, wyposażenie, biuro i zysk netto)


YURI LEVITAS

Black Star Burger:

Koszt każdego burgera składa się głównie z mięsa, warzyw i bułek. To właśnie te składniki decydują o smaku produktu, używamy najwyższej jakości marmurkowej wołowiny, sosu truflowego, foie gras. W klasycznym burgerze (kosztującym 295 rubli) kotlet kosztuje 73 ruble, warzywa - 17 rubli i bochenek - 12. Sos kosztuje nas 10 rubli.

Nie zapomnij o dodatkowych składnikach (na przykład ser i boczek kosztują 10 rubli). Oprócz markowych opakowań i atrybutów wizerunkowych (w przypadku Black Star Burger są to czarne rękawiczki, markowa flaga i pergamin). Ponadto koszt hamburgerów zależy od kosztów wynagrodzeń, czynszu, wyposażenia, utrzymania czystości pomieszczeń i innych wydatków.

Marża w naszych restauracjach jest jedną z najniższych na rynku - 100% (średnio 200%). Jednocześnie nawet w burgerach premium (na przykład burgerach VIP) marża nie wzrasta powyżej 120%.


Bulat Ibragimov

Południowcy:

Zasadniczo cena burgera składa się z mięsa i warzyw. Bułka, jeśli jest pieczona w restauracji, zwykle nic nie kosztuje. Do burgera używamy dojrzałego mięsa, które podczas starzenia traci około 25-30% swojej wagi. Bardzo ważny w burgerze jest stosunek mięsa do tłuszczu, około 5: 1. Wielkim nieporozumieniem jest to, że kawałki mięsa należy wyrzucać do burgera. W końcu pasztecik burgera należy traktować jak stek, a surowce powinny być odpowiednie. Stąd koszt prawie 160 rubli.


Ilya Klimov

BB & Burgery:

Nasza własna fabryka w Małachowce w obwodzie moskiewskim skupuje surowce i produkuje większość półproduktów dla wszystkich 17 sieci burgerów. Stamtąd półprodukty docierają codziennie do punktu. Fabryka organizuje przetargi, kupuje produkty i produkuje półfabrykaty przez całą dobę. Obejmujemy bułki, steki, steki, sosy, warzywa, napoje bezalkoholowe, frytki i desery.

Koszt pojedynczego burgera składa się z kosztu surowców, kosztu produkcji półproduktów z uwzględnieniem małżeństwa i odpadów, logistyki oraz ceny jednorazowej zastawy stołowej, której używamy do serwowania. W przypadku potraw ostateczny koszt wynosi 30-50%, w przypadku dodatków i napojów - 25-30% ceny. Jeśli mówimy o konkretnych liczbach - przy cenie burgera 280 rubli, jego koszt żywności wynosi od 85 do 130 rubli. W przypadku absolutnej większości placówek gastronomicznych w Moskwie obowiązuje następujący model: 15-20% dochodów to czynsz i rachunki za media, 12-15% to fundusz płac, 2-3% to marketing i reklama, 30% to średni koszt potraw i napoje, 15-20% - stopa zwrotu.


ANDREY NITSENKO

Bar Primembiff:

Koszt naszego klasycznego cheeseburgera wynosi 150-180 rubli. Przede wszystkim obejmuje kotlet wołowy z marmuru Primambif, bułkę ziemniaczaną, angielski ser cheddar, pikle, świeże pomidory i sałatkę Romano. Warto również dodać sos koktajlowy. Cena takiego cheeseburgera w naszym barze wynosi 290 rubli. Łączna marża wynosi 40-50%.


IRINA SAFRONOVA
Kudłaty Restobar:

Przybliżony koszt naszego burgera z kotletem wołowym wynosi 297 rubli. Obejmuje bułkę, kotlet wołowy, ser cheddar, świeże pomidory, ogórki i sałatę, sos tatarski. Ponadto do każdego burgera podajemy frytki i keczup, które również muszą być wliczone w koszt potrawy. Łącznie - przy koszcie burgera w wysokości 590 rubli - marża wynosi 50%.


Leonid Litvin

Lunch w formie bufetu:

Sami przygotowujemy mięso mielone do kotletów; kupujemy bułki od firmy Maroussia. Wybieramy warzywa od dostawców - szklarnia krajowa. Sos od światowego lidera Heinza. Koszt takiego burgera wynosi 140 rubli, a sprzedajemy za 329 rubli.


IGOR PROSTY

Burger Heroes:

W klasycznym modelu ekonomicznym rynku restauracyjnego uważa się, że koszt powinien wynosić 20-25% - mniej więcej tyle samo, co czynsz. Ale zasugerowaliśmy, że lepiej jest, aby nasz gość zjadł danie o wysokiej jakości produktów niż siedział w drogim wnętrzu. Ponadto zmiany sytuacji gospodarczej w 2014 r. Spowodowały, że ludzie bardziej zwracali uwagę na wydatki. Dlatego w Burger Heroes zmieniliśmy model biznesowy (koszt 25% + 25% czynszu) na nasz, w którym koszt burgera wynosi około 50%. Dlatego nie polegamy na pojedynczej konsumpcji, ale na lojalności i zwrotności.


Obejrzyj wideo: REKLAMA MCDONALDS vs. RZECZYWISTOŚĆ - BURGERY MAESTRO a PASIBUS I BOBBY BURGER! (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej