Liczby pierwsze

Ile płacą za znajomość języka obcego

Na prośbę Life around strona Adzuna.ru, która gromadzi oferty pracy z różnych portali zawodowych, obliczyła, o ile więcej moskiewskich firm jest skłonnych zapłacić tym, którzy znają języki obce, i gdzie tacy specjaliści są poszukiwani.

* Dane dla wszystkich wakatów w Moskwie na dzień 15 lutego 2018 r., Średnia pensja w mieście bez znajomości języka obcego wynosi 38 397 rubli. Próba obejmowała te wolne miejsca pracy, w których wskazano wynagrodzenie; w bazie danych znajdowało się 289 195 ofert pracy.

Tam, gdzie czekają pracownicy z umiejętnościami językowymi

Najczęściej oferty pracy z wymogiem znajomości języków obcych znajdują się w dziedzinie handlu, w innych obszarach są ulubione.

Tak więc angielski jest najczęściej wymagany w IT, ale największy wzrost (11 tysięcy rubli) jest dla personelu administracyjnego. Włoski, oprócz handlu, jest również poszukiwany w zamówieniach. Chiński jest w produkcji. Niemiecki, hiszpański i francuski - w dziedzinie edukacji i nauki. Hiszpański jest również często wymagany na stanowiskach administracyjnych. Osoby ze znajomością japońskiego są stosunkowo często poszukiwane w branży restauracyjnej i hotelowej.

Obejrzyj wideo: Życie zagranicą bez znajomości języka - czy warto? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy
Skrzynie

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy

Dog Cleaning Matthew Osbourne stworzył Pooper-scooper.com w 1987 roku, a Matt Boswell, który otworzył Pet Butler w Kolumbii, podjął swój pomysł. Matthew pisze na swojej stronie, że zawsze interesowały go nowe pomysły biznesowe. „To zabawne, że kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że ktoś zaoferował psom gówno za określoną tygodniową kwotę, śmiałem się” - wspomina przedsiębiorca.
Czytaj Więcej
Susan Kane „Introwertycy”
Skrzynie

Susan Kane „Introwertycy”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najbardziej odkrywcze fragmenty. Tym razem czytamy książkę Susan Kane, konsultanta biznesowego, którego prezentację można było zobaczyć na TED. Książka jest taka, że ​​wbrew powszechnemu przekonaniu skromni introwertycy mogą tworzyć wielkie firmy i wymyślać pomysły, które mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej
Mihai Chiksentmihayli „Stream”
Skrzynie

Mihai Chiksentmihayli „Stream”

Każdego tygodnia H&F czyta jedną książkę biznesową i wybiera z niej interesujące fragmenty. Tym razem czytamy książkę słynnego psychologa Mihai Chiksentmihaii poświęconą idei przepływu - optymalnym warunkom pracy i sposobom jej osiągnięcia. Mihai CHIKSENTMIKHAYA Amerykański psycholog, autor 20 książek Co to jest przepływ Nasze postrzeganie życia jest wynikiem różnych sił, które kształtują nasze doświadczenia, wpływając na to, czy jesteśmy dobrzy, czy źli.
Czytaj Więcej