Liczby pierwsze

Jak zmieniają się ceny pisanek

Platforma handlowa „AGRO24”, która specjalizuje się w monitorowaniu cen żywności, na prośbę Life wokół dostarczyła informacji o tym, ile kosztuje główny produkt wielkanocny - jajka.

Analizując ceny minimalne w sieci jaj wszystkich kategorii, dowiedzieliśmy się, jak zmieniał się koszt produktu w ciągu roku, czy ceny wzrosną przed Wielkanocą i gdzie szukać najtańszych jaj.

Co się stało z cenami jaj w tym roku *

* Ceny w rublach

Jak zauważono w materiałach „AGRO24”, głównym powodem spadku cen jaj we wszystkich punktach sprzedaży był wzrost produkcji. Zmniejszono także koszt paszy - pozwoliło to zwiększyć wolumen przy niższych kosztach. W tym roku, zgodnie z prognozami Federalnej Agencji ds. Zarządzania Dróg Federacji Rosyjskiej, produkcja jaj wzrośnie o kolejne 500 milionów sztuk. Nie ma więc żadnych wymagań wstępnych do wzrostu cen.

Czy ceny spadają po Wielkanocy *

* Ceny w rublach odpowiednio 6 i 19 kwietnia 2017 r

W ubiegłym roku większość sklepów obniżyła ceny jaj po Wielkanocy. Niektórzy podnieśli także ceny przed świętami, na przykład w Auchan wzrosły o 5%. Najtańsze jajka w przeddzień Wielkanocy były w Magnet i Verny, te ostatnie również nie obniżyły cen po wakacjach.

Gdzie jajka są teraz tańsze *

* Ceny w rublach

Ceny jaj w pierwszym tygodniu kwietnia wzrosły w porównaniu do marca - ten sam trend w przeddzień Wielkanocy zaobserwowano w ubiegłym roku. Wynika to z prawie dwukrotnego wzrostu cen hurtowych, z 2,6 rubla do 5 rubli za sztukę, zgodnie z materiałami AGRO24. Ponadto towary są bardzo poszukiwane: na przykład w Auchan czasami jajka są całkowicie wyprzedane. Najtańsze jajka są teraz na rynku północnym, najdroższe są w Magnet.

Obejrzyj wideo: MAŁPA JANUSZ W PRAWDZIWYM ŻYCIU - Kabaret Czwarta Fala (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej