Liczby pierwsze

Po co kupować loty tak szybko, jak to możliwe

Ceny linii lotniczych w rublach są aktualizowane co tydzień w nocy od wtorku do środy. Na ich wielkość ma wpływ kurs walutowy ustalony zgodnie z uchwałą Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA). Życie wokół obliczyło, jak bilety lotnicze wzrosną w ciągu kilku godzin.

Jak obliczyć kurs wymiany biletów lotniczych

IATA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego) zrzesza większość światowych linii lotniczych i prowadzi wzajemne rozliczenia między uczestnikami rynku. Obliczenia te dotyczą euro i ostatecznie wpływają na cenę biletów. Zgodnie z tymi kursami działają międzynarodowe systemy rezerwacji - GDS, Sabre i inne.

W przypadku rubla cena walutowa banku centralnego stanowi podstawę do handlu w poniedziałek, kurs jest aktualizowany w nocy od wtorku do środy i obowiązuje przez tydzień. Tak więc przed końcem dnia 10 kwietnia euro w systemie GDS kosztuje 71 rubli, a dolar - 57,5 ​​rubla. Od 11 kwietnia kurs wymiany wzrośnie do 72 rubli za euro i 59 rubli za dolara.

Jednocześnie we wtorek kursy walutowe pobiły nowe maksima. 11 kwietnia bank centralny ustalił euro na 76,9 rubli, a dolar na 62,4. Jeśli waluty pozostaną na tym samym poziomie, kurs wymiany IATA prawdopodobnie ponownie zostanie skorygowany w ciągu tygodnia.

Na tle rosnących walut Rosjanie zaczęli aktywnie szukać biletów lotniczych. Według serwisu internetowego Biletix liczba wyszukiwań w międzynarodowych destynacjach 10 kwietnia była 2,1 razy wyższa niż dzień wcześniej. Wzrost popytu krajowego w ciągu jednego dnia wyniósł 28%. Jednocześnie firma nie odnotowała jeszcze znaczącego wzrostu sprzedaży biletów lotniczych.

Jak ceny mogą się zmieniać

* Minimalna cena biletu w obie strony w rublach od 17 maja do 24 maja 2018 r.

Obejrzyj wideo: Jak uratować się z tonącego statku (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Ile kosztuje pogrzebanie osoby w Moskwie
Liczby pierwsze

Ile kosztuje pogrzebanie osoby w Moskwie

Prawdopodobnie nie jest przesadą stwierdzenie, że każda osoba przynajmniej raz w życiu stoi przed koniecznością pochowania kogoś: krewnego, bliskiego przyjaciela lub przyjaciela. Jednocześnie śmierć i pochówek pozostają tematem tabu, jednym z głównych nierozwiązanych rytuałów kultury, a gdy staje się wobec nich bezpośrednio, człowiek często nie wie, jak się zachować.
Czytaj Więcej
Znacznie taniej latać na wakacjach późnym latem
Liczby pierwsze

Znacznie taniej latać na wakacjach późnym latem

Pisaliśmy już, że bardziej opłaca się odpoczywać we wrześniu niż w lecie. Ale jesień jest bardziej podatna na złą pogodę. Rozwiązaniem kompromisowym jest odlecieć pod koniec lata i spędzić ostatnie dni sierpnia i początku września na wakacjach. Ceny będą już niższe, a pogoda będzie nadal latem. Specjaliści serwisu „Tutu.
Czytaj Więcej
Ile kosztuje gra<br>ślub w Moskwie?
Liczby pierwsze

Ile kosztuje gra
ślub w Moskwie?

Według statystyk rocznie w Moskwie zawieranych jest około stu tysięcy małżeństw. Pomimo kryzysu wciąż nie oszczędzają pieniędzy na weselach, ponieważ ten dzień powinien stać się jednym z najszczęśliwszych i najbardziej niezapomnianych w życiu. Limuzyny Hummer, bujne krynoliny, wykluczenia panny młodej na lądowaniu i sesje zdjęciowe z gołębiami to już przeszłość.
Czytaj Więcej
Jakich posłańców używają Rosjanie
Liczby pierwsze

Jakich posłańców używają Rosjanie

Na prośbę Life around Megafon przeanalizował, z czego korzystają komunikatory komórkowe i sieci społecznościowe w całej Rosji. W szczególności okazało się, że główną siecią społecznościową, którą ludzie czytają ze smartfonów, jest VKontakte (37,5%), a następnie Odnoklassniki (19,1%), Instagram (16,8%), Twitter (10 , 5%) i Facebook (9,1%).
Czytaj Więcej