Liczby pierwsze

Po co kupować loty tak szybko, jak to możliwe

Ceny linii lotniczych w rublach są aktualizowane co tydzień w nocy od wtorku do środy. Na ich wielkość ma wpływ kurs walutowy ustalony zgodnie z uchwałą Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA). Życie wokół obliczyło, jak bilety lotnicze wzrosną w ciągu kilku godzin.

Jak obliczyć kurs wymiany biletów lotniczych

IATA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego) zrzesza większość światowych linii lotniczych i prowadzi wzajemne rozliczenia między uczestnikami rynku. Obliczenia te dotyczą euro i ostatecznie wpływają na cenę biletów. Zgodnie z tymi kursami działają międzynarodowe systemy rezerwacji - GDS, Sabre i inne.

W przypadku rubla cena walutowa banku centralnego stanowi podstawę do handlu w poniedziałek, kurs jest aktualizowany w nocy od wtorku do środy i obowiązuje przez tydzień. Tak więc przed końcem dnia 10 kwietnia euro w systemie GDS kosztuje 71 rubli, a dolar - 57,5 ​​rubla. Od 11 kwietnia kurs wymiany wzrośnie do 72 rubli za euro i 59 rubli za dolara.

Jednocześnie we wtorek kursy walutowe pobiły nowe maksima. 11 kwietnia bank centralny ustalił euro na 76,9 rubli, a dolar na 62,4. Jeśli waluty pozostaną na tym samym poziomie, kurs wymiany IATA prawdopodobnie ponownie zostanie skorygowany w ciągu tygodnia.

Na tle rosnących walut Rosjanie zaczęli aktywnie szukać biletów lotniczych. Według serwisu internetowego Biletix liczba wyszukiwań w międzynarodowych destynacjach 10 kwietnia była 2,1 razy wyższa niż dzień wcześniej. Wzrost popytu krajowego w ciągu jednego dnia wyniósł 28%. Jednocześnie firma nie odnotowała jeszcze znaczącego wzrostu sprzedaży biletów lotniczych.

Jak ceny mogą się zmieniać

* Minimalna cena biletu w obie strony w rublach od 17 maja do 24 maja 2018 r.

Obejrzyj wideo: Jak uratować się z tonącego statku (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej