Liczby pierwsze

Jak edukacja i rodzina wpływają na kredyty hipoteczne

Wiosną średnia stopa kredytu hipotecznego w Rosji spadła do minimum. Według Banku Rosji wyniósł on 9,64%. Jednocześnie rośnie liczba wydanych kredytów mieszkaniowych i całkowite zadłużenie Rosjan: w ciągu roku wzrosło ono o 19% i wynosi obecnie 5,4 bln rubli.

DeltaCredit Bank podzielił się z Life swoimi statystykami dotyczącymi wydanych kredytów hipotecznych. Średnia kwota kredytów hipotecznych w Moskwie wynosi 3,7 miliona rubli, w Petersburgu - 2,2 miliona, aw regionach jest ponad dwukrotnie niższa niż stolica - 1,6 miliona. Każdego miesiąca moskiewscy kredytobiorcy przekazują bankowi około 50 tysięcy rubli, Petersburgowie - 33 tysiące, mieszkańcy prowincji - 22 tysiące.

Najczęściej ludzie biorą pożyczkę na zakup jednopokojowego lub dwupokojowego mieszkania o powierzchni 20-40 metrów kwadratowych, wolą pożyczyć 63% na drugorzędne mieszkanie. „Jednak w styczniu wzrosło zapotrzebowanie na podstawowe mieszkania. Można to wytłumaczyć hojnymi rabatami (w kapitale osiągnęły 30%) od deweloperów w grudniu, niektóre transakcje, które zostały zakończone w styczniu. Przyszła reforma finansowania budowy odegrała pewną rolę. Nabywcy ufają istniejącemu udziałowi obawiają się, że będzie trudniej kupić mieszkanie lub wzrośnie jego cena ”- mówi Alexey Podvigin, szef działu marketingu banku.

Jaką hipotekę biorą mężczyźni i kobiety

Alexey Podvigin: Średni czek dla męskich kredytobiorców jest o 8% wyższy ze względu na różnicę w dochodach. A ona z kolei wynika z większego odsetka pożyczonych męskich pożyczkobiorców niż pożyczkobiorców, w wyniku czego - wyższy całkowity dochód. Również wśród pożyczkobiorców jest większy odsetek osób rozwiedzionych (24,3% dla kobiet w porównaniu z 7,1% dla mężczyzn).

Jak stan cywilny wpływa na kredyty hipoteczne

Alexey Podvigin: W przypadku podziału według stanu cywilnego najwyższa średnia kontrola dotyczy pożyczkobiorców cywilnych w wysokości 2,9 miliona w porównaniu do 2,7 miliona w przypadku pożyczkobiorców, którzy zarejestrowali swój związek. Może to być spowodowane obecnością dzieci w tym ostatnim.

Jak edukacja wpływa na kredyty hipoteczne

Alexey Podvigin: Poziom wykształcenia wykazuje bezpośrednią korelację (wykształcenie wyższe - większy dochód), ale jest to zbyt szeroka próba: wyższe wykształcenie w wielu zawodach jest obowiązkowe i może być dostępne dla pożyczkobiorcy z dowolnym dochodem.

Obejrzyj wideo: Wyścig po kredyt -Rodzina na swoim- najbardziej zachęca młodych ludzi do małżeństw (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej