Liczby pierwsze

Gdzie taniej jest kupić drugie obywatelstwo

Drugi paszport kraju z korzystnymi warunkami wizowymi może ułatwić podróż dookoła świata. Dlatego regularnie pojawiają się wiadomości, że rosyjscy biznesmeni otrzymali drugie obywatelstwo. Niektóre państwa, takie jak Izrael, wydają paszporty pochodzenia. Inne pozwalają ci zostać obywatelami tych, którzy zgadzają się inwestować w gospodarkę kraju. Z pomocą ekspertów z Apex Capital Partners Life w okolicy ustaliłem, ile kosztują najtańsze paszporty dla inwestorów.

Najtańsze drugie obywatelstwo

Paszport jednego z pięciu państw karaibskich uprawnia do podróżowania do Wielkiej Brytanii i Europy bez wizy (możesz pozostać w UE przez trzy z sześciu miesięcy) i uzyskać wizę amerykańską na dziesięć lat jednocześnie. Obywatele Grenady mogą również bezpłatnie podróżować przez miesiąc do Chin i otworzyć amerykańską wizę biznesową.

Co więcej, wszystkie te kraje mają programy obywatelskie w zamian za inwestycje o najniższym progu wejścia, często nawet nie trzeba tam iść, aby uzyskać nowy paszport. Kwota kosztów uczestnictwa w dowolnym z programów karaibskich składa się z bezzwrotnej opłaty, kosztu obowiązkowej weryfikacji przez służby bezpieczeństwa (due diligence), opłat państwowych i usług licencjonowanych agentów. Notarialne poświadczenie dokumentów, usługi związane z ich przekazaniem i przejście obowiązkowego badania lekarskiego są płatne oddzielnie. Termin uzyskania obywatelstwa wszystkich krajów wynosi około sześciu miesięcy.

Dominika


100 tysięcy dolarów - składka na jedną osobę, 175 tys. - na dwie osoby

7 500 dolarów - weryfikacja inwestora

1 500 USD - inne obowiązki i wydatki

W przypadku dokumentów nie musisz przyjeżdżać do kraju, ale nie będziesz mógł tego zrobić sam, będziesz potrzebował licencjonowanego agenta.

Saint Lucia


100 tysięcy dolarów - składka na jedną osobę, 165 tys. - na dwie osoby

7 500 dolarów - weryfikacja inwestora

2250 dolarów - obowiązki

Paszport należy zmieniać co pięć lat; dzieci wnioskodawców nie mogą odziedziczyć obywatelstwa.

Antigua i Barbuda


100 tysięcy dolarów - wkład dla czteroosobowej rodziny

7 500 dolarów - weryfikacja inwestora

25 550 USD - obowiązki dla jednego inwestora, dla rodziny - nieco ponad 50 tysięcy dolarów

Zeszłej jesieni państwo obniżyło minimalny próg inwestycji dla obywatelstwa z 200 do 100 tysięcy dolarów. To prawda, że ​​nadal musisz przyjść osobiście: inwestor będzie musiał spędzić co najmniej pięć dni na Karaibach przez pierwsze pięć lat; ta zasada nie dotyczy dzieci.

Saint Kitts i Nevis


150 tysięcy dolarów - wkład na osobę, 195 tys. - na rodzinę do czterech osób

7 500 dolarów - weryfikacja inwestora

605 dolarów - inne obowiązki i wydatki

Aby zostać obywatelem państwa, którego paszport otrzymał już biznesmen Pavel Durov, nie trzeba też przyjeżdżać na Karaiby.

Grenada


150 tysięcy dolarów - wkład na osobę, 200 tys. - na rodzinę do czterech osób

5 tysięcy dolarów- weryfikacja inwestora

4 250 dolarów- obowiązki

Ponadto możesz uzyskać obywatelstwo w zamian za inwestycję zwrotną w nieruchomości przez cztery lata, minimalna inwestycja to 350 tysięcy dolarów. Paszport Grenady musi być zmieniany co pięć lat, po roku możesz zmienić nazwę.

Inne droższe opcje

Vanuatu


130 tysięcy dolarów - wkład na osobę

5 tysięcy dolarów - weryfikacja inwestora

65 tysięcy dolarów - cła i opłaty

W ubiegłym roku pojawiły się informacje, że obywatelstwo tego wyspiarskiego państwa można również kupić za bitcoiny, ale nie było to prawdą. Ale dzięki temu paszportowi możesz bez wątpienia odwiedzić Europę, a zdobycie go zajmie tylko kilka miesięcy.

Bułgaria


511 tysięcy euro - minimalna inwestycja w obligacje rządowe na okres pięciu lat, milion euro - z zastosowaniem procedury przyspieszonej

Po zakupie obligacji inwestor otrzymuje stałe miejsce zamieszkania, po pięciu latach (w procedurze przyspieszonej - po półtora roku) może ubiegać się o obywatelstwo. Jednocześnie zainwestowane pieniądze można zwrócić, ale bez odsetek. W przeciwieństwie do innych krajów, cła są bardzo małe.

Malta


650 tysięcy euro- bezzwrotny wkład na osobę plus 25 tysięcy na członka rodziny, 150 tysięcy euro - inwestycje w obligacje rządowe na okres pięciu lat

350 tysięcy euro - minimalna inwestycja w nieruchomości lub pięcioletnia umowa najmu na 80 tys. euro

7 500 euro- weryfikacja inwestora

10 tysięcy euro - wymagany depozyt

700 euro - obowiązki

Malta jest częścią UE i strefy Schengen - rosyjscy biznesmeni Arkady Wołoż, Boris Mennice i inni kupili jej paszport. Po zdeponowaniu pieniędzy inwestorzy otrzymują status rezydentów. Aby potwierdzić chęć pozostania w kraju, musisz mieszkać tutaj przez co najmniej sześć miesięcy lub pokazać dostępność nieruchomości. Rok po uzyskaniu statusu rezydenta możesz złożyć wniosek o paszport. Wnioskodawcy muszą udowodnić pochodzenie funduszy i przedstawić dokumenty w przypadku braku rejestru karnego.

Cypr


2 miliony euro - inwestycja w nieruchomości przez trzy lata, następnie musisz kupić dom za 500 tysięcy euro

Paszport cypryjski można uzyskać prawie tak szybko, jak paszport karaibski - zajmuje to sześć miesięcy. Możesz odwiedzić z nim kraje UE, Kanadę i Wielką Brytanię bez wizy.

Który paszport nie jest wart zakupu

Węgry

Od 2011 r. W kraju uruchomiono program, zgodnie z którym potomkowie Węgrów zmuszonych do opuszczenia kraju podczas wojen światowych mogą przywrócić swoje drugie obywatelstwo. Z tego prawa skorzystało około miliona osób. Okazało się jednak, że około 700 z nich otrzymało europejski paszport z zagranicznymi nazwami - dokumenty były prawdziwe, ale nie ich. Lepiej nie korzystać z usług agentów oferujących odnalezienie w tobie węgierskich korzeni, ponieważ istnieje szansa, aby zostać wspólnikiem fałszerstwa. Nawiasem mówiąc, program uzyskiwania stałego pobytu na inwestycje w kraju został niedawno zamknięty, a także tutaj nie powinieneś wierzyć tym, którzy obiecują ci go uzyskać.

Rumunia

Kraj ma również program przywracania obywatelstwa tym, których krewni kiedyś mieszkali w Rumunii. Skorzystali z tego skorumpowani urzędnicy, oferując wszystkim sfałszowanie dokumentów urodzenia ich przodków. Dochodzenie jest w toku, a niektórzy mogą musieć rozstać się z nowymi paszportami.

Obejrzyj wideo: 6 państw, w których możesz dostać opuszczony dom za darmo (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej