Liczby pierwsze

Ile można zarobić na kotach na telefon

„Życzliwy i uprzejmy przystojny mężczyzna zaprasza kobiety do odwiedzenia go lub jest gotowy na wyjazd na twoje terytorium. Doskonała reputacja, niestrudzony producent i łagodny chłopak. Inteligentny w pogotowiu. Absolutnie zdrowy. Nie oznacza,” w sekcjach poświęconych zwierzętom jest około takich wiadomości. bezpłatne strony niejawne. Pomimo obfitości eufemizmów gospodarze doskonale się rozumieją. Potrzebne są kocięta, które można sprzedać z zyskiem, podczas gdy inne oferują kota do krycia za opłatą. Ceny usług „niestrudzonych producentów” mogą sięgać nawet 70 tysięcy rubli, ale zwykle utrzymują się w granicach 10 tysięcy. Dowiedzieliśmy się od hodowców o strukturze tego biznesu i czy można zarabiać pieniądze, łącząc rasowego kota lub psa.

Przedstaw dokumenty

Hodowca i nowy właściciel decydują się na bycie producentem kociaków lub zwykłym zwierzakiem podczas sprzedaży. Określają w umowie, czy kot będzie musiał zostać poddany sterylizacji, czy też jest kupiony do hodowli, jak mówią hodowcy, „u hodowcy”. Z reguły kociak, który nie jest planowany do krycia, jest tańszy. Różnica może wynosić 10-15 tysięcy, ale czasami cena przyszłego producenta podwaja się. Oszukanie sprzedawcy nie działa: naruszenie warunków umowy jest obarczone sporami sądowymi.

Hodowcy, którzy sprzedają koty do hodowli i dla zabawy za tę samą cenę, spotykają się z dezaprobatą swoich kolegów. Nazywa się je „hodowcami”, którym zarzuca się, że psują standardy rasowe i rodzą kocięta uliczne. „Po prostu psuje się - krycie twojego rasowego lub niezbyt kota, a następnie popychanie kociąt za grosz”, powiedziała Ksenia z regionu moskiewskiego, hodowca kotów orientalnych. „Te kocięta kończą na ulicy, ponieważ nie szkoda rzucić 3-5 tysięcy rubli ale za cenę 30 tysięcy ludzi najpierw ciężko się zastanowią, zanim kupią, a potem pozbędą się zwierzęcia. A potem będzie to jedna niezdrowa osoba ”.

Wygląd, charakter, tytuł

Godny rasowy kot zwykle kosztuje nowych właścicieli 70 tysięcy rubli lub więcej, a ty będziesz musiał wydawać pieniądze na wystawy. Hodowca Maine Coon z Moskwy skarży się, że wydała już ponad 200 tysięcy rubli na wycieczki dookoła świata, dokumenty i udział w wystawach. Każdy kot, który jest gotowy zaakceptować koty do krycia, musi „zamknąć tytuł”, to znaczy odwiedzić stół z ekspertem od rasy i otrzymać potwierdzenie jego zgodności z podanymi standardami. Pojawia się wiele wymagań dotyczących wyglądu kotów; są one ustalone w kodeksach zasad systemów wystawowych. U hodowców takie idealne zwierzęta nazywane są „typem”. Ale nawet idealny przystojny mężczyzna może zostać zdyskwalifikowany za zły charakter, jeśli syczy, drapie lub gryzie. „Jeśli nie wychowałeś zwierzęcia, opuść wystawę bez zwrotu pieniędzy” - wyjaśnia hodowca.

Idealnie, kot nie powinien być badany przez jednego eksperta, ale przez trzech ekspertów i uzyskać od nich doskonałe oceny. Każdy system wystawienniczy ma swoje własne tytuły. U jednego kota może przejść od Championa do Best of the Best, u drugiego wybierają najbardziej wybitne w jednym kolorze. Rywalizacja wśród inteligentnych i dobrze wychowanych jest dość poważna, więc kota można zostawić bez tytułu, a pieniądze na wystawę zostaną zmarnowane.

Data według zasad

„Utytułowane koty nie pasują do wszystkich, koty pochodzą głównie od tych samych hodowców, czasami doświadczonych, czasem nowicjuszy, ale wiedzą i reprezentują pracę hodowlaną. Celem krycia jest uzyskanie dobrych zwierząt dla siebie i kontynuowanie pracy, a nie tylko nitujące kocięta na sprzedaż ”- mówi hodowca rasy Maine Coon. Właściciele kota są również zobowiązani do przedstawienia dokumentów dotyczących udziału w wystawach oraz paszportu weterynaryjnego ze szczepieniami. Po spełnieniu wszystkich formalności możesz umówić się na spotkanie.

Właściciele kotów zwykle płacą za spotkanie z kotem i kotem, ponieważ dostają kocięta na sprzedaż. Każdy hodowca ustala cenę za usługi samego producenta: ktoś zgadza się na 10 tysięcy, a ktoś ustala termin tylko na 50 tysięcy. Ponownie bierze się pod uwagę wiele czynników: regalia, doświadczenie i początkowy koszt kota. „Mam kota za 3500 euro. Po co mi to robić za 10 tysięcy rubli?” - mówi Oksana, bengalski rolnik. Niektórzy właściciele kotów zgadzają się na pozyskanie jednego kociaka od potomstwa do kojarzenia, które można zostawić w hodowli lub sprzedać za te same pieniądze, które dostaną za krycie.

Zgodnie z zasadami, temperamentne zwierzę udaje się na kilka dni do spokojniejszego. Niektórzy hodowcy wolą zaprosić kota na kota, a nie odwrotnie: uważa się, że samiec ochroni swoje terytorium. Dalsze zwierzęta zaleca się pozostawić w spokoju, ale szczególnie skrupulatna obietnica dostarczenia wideo jako dowodu. Jeśli zwierzęta nie nawiązują ze sobą kontaktu, hodowcy zalecają po prostu czekać. Cóż, po nieudanej randce ustalana jest druga data lub właściciele kota zwracają pieniądze.

Jak psy

Z jakiegoś powodu oferty od męskich właścicieli na sklasyfikowanych stronach są wielokrotnie mniejsze niż od hodowców kotów. Większość hodowców psów w ogóle nie podaje ceny lub podaje oficjalne 100 rubli. Na pytanie, ile gotowi są na drutach, wielu odpowiada: „Ile zapłacisz?” Ich wymagania są prawie takie same: dobry rodowód, szczepienia, leczenie przeciwko pasożytom, elastyczny charakter. Właściciele małych samców zwykle zapraszają do krycia w swoim domu, ale ci, którzy mają duże rasy zwierząt, wręcz przeciwnie, proponują zabranie psa do odwiedzenia.

Jeśli koty poradzą sobie same, psy czasami potrzebują pomocy, a następnie instruktor kojarzenia wchodzi w grę. Za swoje usługi specjalista prosi od 1,5 do 5 tysięcy rubli. Obiecują tylko wstępną konsultację z właścicielami: instruktor spojrzy na zwierzęta, oceni ich temperament i wybierze optymalne terytorium na spotkanie. Obiecana jest również praktyczna pomoc, ale eksperci dziewiarscy nie mówią, co to jest.

Straty ogółem

Pomimo wysokich kosztów usług producentów kotów hodowcy twierdzą, że pracują ze stratą. Moskiewska Olga ma sześć kotów i jednego kota rasy ragdoll, ale nawet przy tak wielu zwierzętach nie jest w stanie zarobić. Przyznaje, że podczas hodowli zwierząt przynosi tylko straty, ale nie planuje porzucić tej działalności. Żaden hodowca nie radzi polegać na kocie jako źródle dochodu: zdarzały się przypadki, gdy wszystkie zwierzęta zachorowały w tym samym czasie, na przykład po wystawie, a właściciel pozostawał bez pieniędzy.

„Wydaje się, że tak właśnie było, kupiłem kota - a ty zarabiasz. Trzymanie kota z jajami to dużo pracy: trącą, krzyczą przez wiele dni i nocy. Jeden z moich kotów wrzucił mnie na patelnie na kuchence” - mówi Ksenia, studentka orientalna. Ostrzega o naturze zwierząt: „Koty nie są dla ciebie samcami, ich tło hormonalne jest kilkakrotnie silniejsze. Chociaż oczywiście samce są niespokojne, ale nie krzyczą przez wiele dni i nocy”.

Razem

Kupowanie producenta kota - około 70 tysięcy rubli

Usługi weterynaryjne - około 20 tysięcy rubli rocznie

Udział w wystawach - od 15 do 100 tysięcy rubli

Treść i odżywianie - około 72 tysięcy rubli rocznie

Dochód z krycia - od 10 do 60 tysięcy rubli miesięcznie


Cover: Anahit Ohanyan

Obejrzyj wideo: 10 ciekawych gadżetów dla właścicieli kotów (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej