Liczby pierwsze

Lunch box i karta bankowa: ile kosztuje odbiór pierwszej równiarki w Jekaterynburgu

Administracja Jekaterynburga powiedziała, że ​​wszystkie 163 szkoły miejskie są gotowe na przyjęcie uczniów. W 2018 r. W stolicy Uralu znaleziono 19 500 pierwszoklasistów - w mieście utworzono dla nich 1950 nowych miejsc. Życie wokół Jekaterynburga poprosiło mieszkańca miasta, stratega politycznego i ojca pierwszoklasisty Vsevoloda Oreshkina, aby powiedział, ile kosztuje doprowadzenie dziecka do szkoły w 2018 roku.


Wsiewołod Oreshkin

Jako odpowiedzialni rodzice zaczęliśmy z wyprzedzeniem przygotowywać się do szkoły. Bezpośrednio z dużym wyprzedzeniem. Chcieliśmy pokazać wszystkim, jak prawidłowo złożyć dziecko do szkoły. Jest to bardzo systematycznie, w zamyśleniu, biorąc pod uwagę opinię dziecka i znanych psychologów dziecięcych. Z tymi myślami dotarliśmy do połowy sierpnia, po czym stało się jasne, że po prostu nie ma miejsca na odłożenie odpowiedzialnego rodzicielstwa i nadszedł czas, aby umieścić dziecko w szkole.

Pożądaną szkołę wybrano na podstawie recenzji doświadczonych rodziców i znanych nauczycieli. Ponieważ nie jest zarejestrowany, nie braliśmy udziału w lutowym ataku na gosuslugi.ru i od razu dostroiliśmy się do drugiej fali przyjęć, kiedy dzieci chodzą do szkoły bez względu na miejsce rejestracji. 1 lipca „Służby państwowe” nie zamarzły, a złożenie wniosku do pierwszej klasy było kwestią technologii.

Kiedy przyszedłem do szkoły, aby złożyć oryginalne dokumenty, administrator wręczył mi czterostronicową listę rzeczy, które muszę kupić dla szkoły. Okazało się to bardzo wygodne. Ale do tej pory poradziłem sobie z tym zadaniem w klasie C. Zapewniam siebie, że do 1 września jest jeszcze czas.


4 330 rubli

Satchel Mike & Mar

W 1986 roku, kiedy przyszedł czas, by zostać dla mnie równiarką, wszystkiego brakowało. W szczególności plecaki. Po prostu się nie sprzedali. Musiałem iść na zakupy i poszukać. Jakimś haczykiem lub oszustem mama kupiła go bezpośrednio 31 sierpnia. Chociaż nie, w tamtym czasie powiedzieli „mam to”: „Tornistry zostały wyrzucone w centralnym domu towarowym, ledwo je dostały”. Byłem bardzo szczęśliwy z powodu tej szarej dermatologicznej teczki z pomalowanym krukiem, mimo że trzy koleżanki z klasy miały to samo.

Od tego czasu znacznie wzrosła lista wymagań dla portfeli: sztywny tył, szerokie ramiączka, elementy odblaskowe i waga nie więcej niż 700 gramów. Nawiasem mówiąc, torebka nowej córki waży 900 gramów.


2 750 rubli

Zestaw mundurek szkolny dla dziewczynek

Nasze gimnazjum poleciło zamówienie formularza w pewnej pracowni w centrum miasta, co zrobiliśmy. Na szczęście nasze pomysły dotyczące jakości wełnianych rzeczy całkowicie pokrywały się z pomysłami krawcowej. Forma jest dobra, szwy są schludne. Znów godło gimnazjum.

Ja sam chodziłem do szkoły w sowieckim mundurze i ubraniach z Tagansky Ryad - to była Greenwich tamtych czasów. To tam wyznaczono trendy w modzie. Mogę powiedzieć, że najlepszą opcją jest dobry i wysokiej jakości mundurek szkolny. I indywidualność można pokazać w inny sposób.


1600 rubli

Sukienka w granatowym kolorze

W tym samym studio kupili sukienkę w prostym stylu z dzianinowym kołnierzem. Dzieje się tak na wypadek, gdyby w szkole były wolne piątki (tylko żartowałem). Niemniej jednak, dla bezpieczeństwa, powinien być zestaw ubrań zgodny z ogólnym stylem. Nagle coś stanie się z formą główną.


2 300 rubli

Buty weekendowe

Nasza przyszła szkoła składa się z kilku budynków. Lekcje odbywają się w jednej, jadalnia w drugiej, a zajęcia plastyczne w trzeciej. Dlatego buty potrzebują takiego, aby dziecko mogło je łatwo zmienić kilka razy dziennie. Ale jednocześnie buty uliczne powinny być piękne i niebrudzące. Bardzo trudno znaleźć taki kompromis w sklepach.


3 400 rubli

Wymienne buty

Zwykłe sandały naszej córki nie są zalecane do noszenia, dlatego kupiliśmy buty ortopedyczne do noszenia jako drugie buty. Potrzebujesz wysokiego i sztywnego oparcia, rzepów i podparcia łuku.


1600 rubli

Booster

Od siódmego roku życia (a urodziny jej córki i dzień wiedzy następują po sobie) przepisy ruchu drogowego pozwalają przewozić dziecko na tylnym siedzeniu samochodu bez fotelika samochodowego. Dlatego 1 września dziecko pójdzie do szkoły nie na dziecięcym foteliku samochodowym, ale na booster. Jest za wcześnie na brak podszewki.


600 rubli

PIĘĆ RAJSTOPÓW


549 rubli

Pudełko na lunch

Obchodzone kiedyś pudełko na lunch Marilyn Manson okazało się bardzo wygodne. Moja córka wyjechała latem do obozu miejskiego i przyzwyczaiła się do zbierania owoców na przekąskę. Tak więc otworzył się dla mnie cudowny świat przekąsek, których wciąż ledwo opanowuję. Szkoła zostanie przedłużona, więc lekka przekąska będzie zawsze mile widziana.


1500 rubli

golfy i bluzy

W trybie codziennym w ogóle nie mieliśmy zwykłych ubrań, więc musiałem stworzyć podstawową garderobę. Golfy kupiły spokojne kolory. Ale serce taty drżało, w końcu wzięli też bluzę z błyszczącym króliczkiem. W końcu mruga również.


250 rubli

Zestaw pasujących skarpet

Mam hack życia - kupuję 20 par identycznych skarpet, aby po praniu nie cierpieć z ich sortowania. Chętnie dzieliłem się tą tajną wiedzą z moją córką. Kupiłem jej pięć par skarpet tego samego koloru.


2 000 rubli

Materiały biurowe

Należą do nich: długopisy, plastelina, gwasz, akwarela, dwa rodzaje pędzli, fartuch, marszczenia ramion, obrus, glina i glina, kolorowy papier i karton. Zakup biura został przekazany mojej babci.


120 rubli

Książka pierwszej równiarki

Zbiór dobrych humorystycznych opowieści o szkole podstawowej. Klasyczni i nowi autorzy. Szczególnie podobała nam się seria Aleksandra Raskina o tym, jak tata był mały. Po lekcjach wieczorami opowiadam córce, jak chodziłem do szkoły: zarówno o pierwszych dwóch, jak i o zagubionej torbie, którą życzliwi ludzie przynosili do szkoły, a nawet o dziewczynach, które lubiłem.


Bezcennie

Karta bankowa dla dzieci

Przejście do dorosłości oznacza również inne podejście do pieniędzy. Otworzyłem kartę debetową w jednym z banków na imię mojej córki, na której będą jej kieszonkowe. Oprócz zajęć szkolnych odbędą się takie lekcje umiejętności finansowych.


21 698 rubli

całkowita kwota

Chociaż na pewno zapomnieli coś o drobiazgach. Przed nami nadal zakup specjalnych mebli i odzieży zimowej. Pojawią się inne potrzeby: wskazówki, posiłki, dodatkowe zajęcia i przedłużenie. Ale bardzo się cieszymy, że nasza córka chodzi do szkoły.

czytaj TAM, GDZIE WYGODNE:

Facebook

Instagram

VK

Twitter

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej