Liczby pierwsze

Ile zarabiają Rosjanie pracujący na własny rachunek

Kilka dni temu do Dumy wprowadzono ustawę o samozatrudnionych obywatelach, która powinna wyprowadzić ludzi z cienia, pracując dla siebie lub wynajmując mieszkanie. W 2019 r. Rozpocznie się eksperyment w regionach Moskwy, Moskwy i Kaługi oraz w Tatarstanie: osoby samozatrudnione, które zarejestrują się w podatku i otrzymają mniej niż 200 tysięcy rubli miesięcznie, będą mogły legalnie pracować, płacąc 4-6% dochodów z podatków. Życie w okolicy pokazało, ile zarabiają teraz osoby samozatrudnione i czy powinny zacząć pracować na biało.


13 do 23 milionów

RosjanieWedług różnych szacunków pracują dla siebie, to 18% sprawnych obywateli


35–40 tys

ruble - średni dochód osób prowadzących działalność na własny rachunek w Rosji


20 %

z przychodów - proponują ustanowienie takiej grzywny za uchylanie się od opodatkowania dla osób prowadzących działalność na własny rachunek; w przypadku powtarzającego się naruszenia wszystkie dochody zostaną wycofane


75 miliardów

ruble - wielkość nielegalnego rynku ruchu w 2017 r. stanowi około 15% rynku taksówek


1,3 miliarda

ruble otrzymały podatki od mieszkań w moskiewskim budżecie w 2017 r., tylko 10% właścicieli płaci te podatkiJak opłacalna będzie praca dla siebie w bieli

Roman Efimov

HeadHunter Nowy dyrektor projektu i kierownik projektu HRspace

Zgodnie z definicją Federalnej Służby Podatkowej „osoby prowadzące działalność na własny rachunek to osoby, które nie są indywidualnymi przedsiębiorcami i świadczą usługi na rzecz osób fizycznych, w domu i (lub) o podobnych potrzebach bez zatrudniania pracowników”. Rząd corocznie dostosowuje listę usług świadczonych przez osoby prowadzące działalność na własny rachunek.

W tym roku działania tego typu obejmowały sprzątanie domu, sprzątanie, korepetycje, opiekę nad osobami, które stale tego potrzebują. Oczywiście obecna lista nie odpowiada realiom rynku i usuwa wiele zawodów z regulacji. Nie uwzględnili kosmetologów, dietetyków, projektantów, autorów tekstów, cukierników, specjalistów IT. Listy zostaną uzupełnione - wkrótce odpowiedzialność za rejestrację jako osoby prowadzące działalność na własny rachunek otrzymają osoby zaangażowane w rybołówstwo, transport towarów, handel na targach.

Teraz osoby samozatrudnione mogą zadeklarować swój status w usłudze podatkowej i uzyskać patent, który kosztuje około 20 tysięcy rocznie - liczby mogą się nieznacznie różnić w zależności od regionu. Są wakacje podatkowe do 2019 r. - do tej pory nie muszą płacić podatków i składek ubezpieczeniowych.

Po pełnym uruchomieniu programu państwo z pewnością znacznie zaostrzy warunki pracy osób samozatrudnionych, zmuszając ich do rejestracji. Rząd planuje również znacznie rozszerzyć listę działalności na własny rachunek, co pozwoli zalegalizować ich pracę ponad milionowi osób w kraju.

Regulator już opracowuje narzędzia do śledzenia wszystkich dochodów i przepływów pieniężnych. Pozostawanie w cieniu bez wyjaśnienia źródeł dochodów będzie prawie niemożliwe. W tym sensie nowy rodzaj rejestracji podatkowej będzie wygodny. W porównaniu z opodatkowaniem innych rodzajów działalności ta opcja stanie się najbardziej budżetowa, a składki emerytalne i staż pracy zostaną zachowane. Współpraca z samozatrudnionymi będzie również bardzo korzystna dla osób prawnych: nie będą musiały płacić za nie składek ubezpieczeniowych.


Obejrzyj wideo: SPRAWDZIŁEM JAK WYGLĄDA PRACA MECHANIKA SAMOCHODOWEGO. DO ROBOTY (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej