Liczby pierwsze

Ile zarabiają Rosjanie pracujący na własny rachunek

Kilka dni temu do Dumy wprowadzono ustawę o samozatrudnionych obywatelach, która powinna wyprowadzić ludzi z cienia, pracując dla siebie lub wynajmując mieszkanie. W 2019 r. Rozpocznie się eksperyment w regionach Moskwy, Moskwy i Kaługi oraz w Tatarstanie: osoby samozatrudnione, które zarejestrują się w podatku i otrzymają mniej niż 200 tysięcy rubli miesięcznie, będą mogły legalnie pracować, płacąc 4-6% dochodów z podatków. Życie w okolicy pokazało, ile zarabiają teraz osoby samozatrudnione i czy powinny zacząć pracować na biało.


13 do 23 milionów

RosjanieWedług różnych szacunków pracują dla siebie, to 18% sprawnych obywateli


35–40 tys

ruble - średni dochód osób prowadzących działalność na własny rachunek w Rosji


20 %

z przychodów - proponują ustanowienie takiej grzywny za uchylanie się od opodatkowania dla osób prowadzących działalność na własny rachunek; w przypadku powtarzającego się naruszenia wszystkie dochody zostaną wycofane


75 miliardów

ruble - wielkość nielegalnego rynku ruchu w 2017 r. stanowi około 15% rynku taksówek


1,3 miliarda

ruble otrzymały podatki od mieszkań w moskiewskim budżecie w 2017 r., tylko 10% właścicieli płaci te podatkiJak opłacalna będzie praca dla siebie w bieli

Roman Efimov

HeadHunter Nowy dyrektor projektu i kierownik projektu HRspace

Zgodnie z definicją Federalnej Służby Podatkowej „osoby prowadzące działalność na własny rachunek to osoby, które nie są indywidualnymi przedsiębiorcami i świadczą usługi na rzecz osób fizycznych, w domu i (lub) o podobnych potrzebach bez zatrudniania pracowników”. Rząd corocznie dostosowuje listę usług świadczonych przez osoby prowadzące działalność na własny rachunek.

W tym roku działania tego typu obejmowały sprzątanie domu, sprzątanie, korepetycje, opiekę nad osobami, które stale tego potrzebują. Oczywiście obecna lista nie odpowiada realiom rynku i usuwa wiele zawodów z regulacji. Nie uwzględnili kosmetologów, dietetyków, projektantów, autorów tekstów, cukierników, specjalistów IT. Listy zostaną uzupełnione - wkrótce odpowiedzialność za rejestrację jako osoby prowadzące działalność na własny rachunek otrzymają osoby zaangażowane w rybołówstwo, transport towarów, handel na targach.

Teraz osoby samozatrudnione mogą zadeklarować swój status w usłudze podatkowej i uzyskać patent, który kosztuje około 20 tysięcy rocznie - liczby mogą się nieznacznie różnić w zależności od regionu. Są wakacje podatkowe do 2019 r. - do tej pory nie muszą płacić podatków i składek ubezpieczeniowych.

Po pełnym uruchomieniu programu państwo z pewnością znacznie zaostrzy warunki pracy osób samozatrudnionych, zmuszając ich do rejestracji. Rząd planuje również znacznie rozszerzyć listę działalności na własny rachunek, co pozwoli zalegalizować ich pracę ponad milionowi osób w kraju.

Regulator już opracowuje narzędzia do śledzenia wszystkich dochodów i przepływów pieniężnych. Pozostawanie w cieniu bez wyjaśnienia źródeł dochodów będzie prawie niemożliwe. W tym sensie nowy rodzaj rejestracji podatkowej będzie wygodny. W porównaniu z opodatkowaniem innych rodzajów działalności ta opcja stanie się najbardziej budżetowa, a składki emerytalne i staż pracy zostaną zachowane. Współpraca z samozatrudnionymi będzie również bardzo korzystna dla osób prawnych: nie będą musiały płacić za nie składek ubezpieczeniowych.


Obejrzyj wideo: SPRAWDZIŁEM JAK WYGLĄDA PRACA MECHANIKA SAMOCHODOWEGO. DO ROBOTY (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Wygląd: Oleg Guitarkin, frontman Messer Chups
Styl

Wygląd: Oleg Guitarkin, frontman Messer Chups

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych mieszkańców Petersburga, aby robił zdjęcia na ulicy i powiedział im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie zwykle woli kupować ubrania. W nowym numerze Oleg Gitarkin jest liderem grupy Messer Chups i założycielem zespołu „Knife for Frau Muller”, którego życie sfotografowano na ulicy Pestel niedaleko szkoły Mukhinsky.
Czytaj Więcej
Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić zegarki Casio w Petersburgu
Styl

Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić zegarki Casio w Petersburgu

Narzekanie na ceny od dawna jest nawykiem: ktoś obwinia wysoką stawkę czynszu, inni są pewni chciwości właścicieli. Tak czy inaczej, to samo w różnych sklepach może kosztować inaczej, podwoić lub potroić koszt w oryginalnym sklepie za granicą. Życie wokół kontynuuje serię materiałów, w których można kupić bardziej opłacalnie.
Czytaj Więcej
Problem mieszkaniowy: co zrobić z wysokimi sufitami?
Styl

Problem mieszkaniowy: co zrobić z wysokimi sufitami?

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Raz w tygodniu Life wokół wzywa ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. W trzecim numerze - problem optymalnego wykorzystania wysokich sufitów, które często znajdują się w mieszkaniach typu Stalin.
Czytaj Więcej
W co się ubrać: płaszcz z owczej skóry Acne, sukienka Emma Cook, botki Yves Saint Laurent
Styl

W co się ubrać: płaszcz z owczej skóry Acne, sukienka Emma Cook, botki Yves Saint Laurent

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w moskiewskich sklepach, i mówi, gdzie szukać nowych marek, najlepszych kolekcji i największych rabatów. Air Fashion Store Teatralny proezd, 3, s. 4 +7 (495) 621−78−91 Strona na Facebooku W sklepie Air Fashion można kupić przedmioty z kolekcji jesienno-zimowej za pół ceny; 50% zniżki dotyczy prawie całego asortymentu (z wyjątkiem perfum, okularów i linii Black Comme des Garcons - takie są zasady marki).
Czytaj Więcej