Liczby pierwsze

Na co Rosjanie zaczęli wydawać więcej

Wszyscy spodziewali się wzrostu cen na początku roku: jednym z powodów był wzrost stawki VAT z 18 do 20%. Wpłynęło to na taryfy mieszkaniowe i usługi komunalne, a także na wzrost kosztów transportu i benzyny. Przedsiębiorcy od dawna mówią nam, że planują podnieść ceny. Jednocześnie spadają realne dochody Rosjan - to również negatywnie wpływa na chęć zakupu.

„Święta noworoczne pokazały, że rosyjscy konsumenci coraz bardziej racjonalnie wydają wydatki na zakupy spożywcze i spożywcze” - mówi Ekaterina Petrova, dyrektor marketingu Platform OFD. Według niej średnia kontrola kosztów Rosjan powoli rośnie, a częstotliwość wizyt w sklepach w niektórych kategoriach była nawet mniejsza niż w ubiegłym roku w tym samym czasie. Życie wokół zebranych danych na temat zmian cen i zachowań klientów od początku roku.


4%

więcejniż rok temu Rosjanie spędzili w supermarketach od 1 do 8 stycznia.


O 7%

średnia kontrola wzrosła w sklepach spożywczych w domu w pierwszym tygodniu stycznia liczba zakupów spadła o 3%.


5%

w porównaniu do ubiegłego roku Średnie rachunki w barach, restauracjach i małych kawiarniach w święta wzrosły.


13%

średni rachunek jest większy w rosyjskich hotelach ludzie zaczęli wydawać dwa razy więcej na dodatkowe usługi, takie jak spa.


Od 36 do 38 rubli

taryfa wzrosła w Moskwie transport publiczny za pomocą karty Trojka.


2%

Taryfy wzrosły na gaz, wodę i prąd.


1-5%

ceny wzrosły do nowych zagranicznych samochodów.


O mnie

Za 1000

ruble flagowe smartfony Samsung i Apple stały się droższe.


Przy 100

ruble zwiększona codzienna podróż autostradą z Moskwy do Solnechnogorsk.


O godzinie 19

kopiejek średnio litr benzyny A-92 wzrósł na stacjach benzynowych w Moskwie.


Źródła: „Platform OFD”, TASS, MFA, „Kommersant”

Obejrzyj wideo: Prawda o kosmicznym długopisie za miliony dolarów (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej